Wydarzenia
#1
Rok 2701
Odpowiedz
#2
2701

TU CZASZKOGNIOT.
MAM CIUCH-CIUCH U SIEBIE OD MOJEJ GURY DO KSIENSTW ZAGRANICZNYCH. TERAZ MOJE ŁORKI I GŁOBLINY BENDO U WAS SZYPKO.
MOJE CIUCH-CIUCH JEST SZYPSZE I LEPSIEJSZE NISZ WASZE CIUCH-CIUCH.

MOJE CIUCH-CIUCH SZYPKO Z TOWARAMI I ORKAMI JEDZIE.
JAK KTOSIK BARDZO BARDZO MARTWY KCE MOJE CIUCH-CIUCH U SIEBIE TO MORZE KCIEĆ ALE MUSI SOBIE TE METALOWE POD CIUCH-CIUCH POŁORZYĆ.
JESZE NIE PODZIAŁEM RZE MOJE CIUCH-CIUCH JEST LEPSIEJSZE NISZ WASZE CIUCH-CIUCH.
TO JEST LEPSIEJSZE.
Odpowiedz
#3
2703.

Kraj został włączony do sieci Traktu Kyphryjskiego.

+cecha: Trakt Kyphryjski - [wymaga niezaburzonego połączenia Traktu do każdego z państw w poprzedniej turze] +2% dochodu za każde inne państwo posiadające tą cechę. Bonus do sprawdzenia w temacie Cech Zbiorowych
Odpowiedz
#4
2705

TU CZASZKOGNIOT.
OGŁASZAM RZE JESTEŚMY JÓRZ BOGACI, A NIE BJEDNI JAK TO BYŁO WCZEŚNIEJ.

/zamożność wzrasta z uboga do średniozamożna
Odpowiedz
#5
2705

TU CZASZKOGNIOT.
OGŁASZAM RZE SIE MOBILIBIZUJEMY!

//poziom mobilizacji wzrasta na: Pobór - łącznie 2% populacji, kara do dochodu -5%.
Odpowiedz
#6
2706 (zaległe)

Transport do oraz z Księstw Granicznych odbył się tylko częściowo.

Księstwa Graniczne -> Klany Orków
3 DP i 17 piech I

W powyższym - dotarło do nas 2 DP i 3 piech I. Reszta została albo przejęta przez Moyolequetzal albo zniszczone.

Klany Orków -> Księstwa Graniczne
7 zmech I i 40Z, 20P, 10Z i 10P

W powyższym - zdążyliśmy przekazać 25 zaopatrzenia, 10 paliwa i 3 zmechy. Pozostałe wyposażenie - pełny zwrot do nas.
Odpowiedz
#7
2708
Orki widzom, że inwazja nie być do końca udana, ale cieszyć się z bitka i wielkich nowych tereny do zasiedlenia. Wierzyć Czaszkogniot mimo dużych bum bum w samolotach i bam bam w sercach orkuf. Orki czekać aż wódz zagrzewać ich do walki i sprowadzić katastrofa na żółte kości. 

// bez zmian w stabilności.
Odpowiedz
#8
2709

TU CZASZKOGNIOT.
OGŁASZAM RZE SIE MOBILIBIZUJEMY I TO POTFUJNIE!
RZUŁTE KOŚCI MUSZO PSZEGRAĆ A TE SŁABIAKI CO NAM WOJNY WYPOWIADAJO NIECH SIE BOJO!

//poziom mobilizacji wzrasta na: Pobór rozszerzony - łącznie 3% populacji, kara do dochodu -10%.
//Reżimowa propaganda -30KP by obwieszczenie było ciepło przyjente.
Odpowiedz
#9
2709
Zieloni ludzie gotowi do bójka. Wszyscy iść tam gdzie wódz mówić. Walczyć i wygrać z żółte kości i czerwony potwór! Zieloni ludzie zdobyć wiele kobiet żółte kości i dużo silników do niebo-maszyna!

// Brak zmiany stabilności. Zamiast kary -10% dostajesz tylko -8%.
Odpowiedz
#10
2710
Śmierć Wodza zasiać panika w klanach orków. Zieloni ludzie bać się kto teraz ich pokierować i uważać, że bitka wychodzić bardzo poza kontrola. Twierdza Da Howlaz być ewakuowana i Rada Klanów sprzymierzyć się z Łamistrajk, który bronić orkowa godność.

// -5 stabilności. Strata głowy państwa i stolicy, porażki na kilku frontach.
Nowa głowa państwa -> Łamistrajk - "Ostatnia Barykada" - -2% dochodu, +każdy slot produkujący maksymalną ilość piechoty produkuje jedną dywizję piechoty za darmo (trzeba tylko odjąć siłę ludzką).
Odpowiedz