Nehekhara - Agrounia
#1
2701
Nehekhara proponuje Agrounii podjęcie rozmów w celu uniknięcia w przyszłości sporów terytorialnych między naszymi kolonistami. Proponujemy uznanie terenów Mendai, Ubadir, Bel Ailad i Marib za strefę wpływów Agrounii. W zamian chcemy aby Agrounia uznała tereny leżące na wschód od tej linii za obszar podlegający wyłącznie programowi kolonizacyjnemu Nehekhary. Ufamy, że ta propozycja będzie podstawą do pokojowej koegzystencji między naszymi państwami.

[Obrazek: 7FLnwPb.png]
Odpowiedz
#2
2701

Władze Agrounii uznają propozycję za korzystną, i zgadzają się na zaproponowany podział terytorium.
Odpowiedz
#3
2705

Po rocznej pracy Komisja powołana przez Styg-Zadziera-Ogon opublikowała raport, wyjaśniające przyczyny "Incydentu na Morzu Tileańskim". Jako przyczynę braku koordynacji marynarki cywilnej i wojskowej wskazano to, że admiralicja czekała na odpowiedź Imperium Moyolequetzal w sprawie przemarszu wojsk, ale ta nigdy nie nadeszła (istnieją przesłanki, że posłańcy zostali zamordowani przez wrogich agentów), wobec tego admiralicja spróbowała skontaktować się z Głównym Admirałem przebywającym wtedy w Marieburgu co wymagało czasu. W tym czasie cywilna flota mająca napięty grafik transportowy zaczęła realizować kursy przewozowe ropy. Agrounia nie była z nikim w stanie wojny, więc nie obawiano się ataku.  Przewóz cystern z ropą do Republiku Waaagh odbył się bez problemu, dopiero statki z wojskami Nehekkary zostały zaatakowane. Sugeruje to, że w Nehekkerańskich portach operowali wrodzy agenci, dzięki którym załogi wrogich okrętów podwodnych wiedziały kiedy uderzyć.

Wiele faktów wskazuje na Zakon Białęgo Wilka jako podmiot odpowiedzialny za zatopienie statków transportowych z wojskami Nehekary. Spośród licznych dowodów należy wymienić:

- Tylko Agrounia, Sartrosa oraz Zakon Białego Wilka mają porty wojenne w pobliżu Morza Tileańskiego, obecnie dostępne technologie napędowe łodzi podwodnych pozwalają operować maksymalnie w zasiegu dwóch akwenów, przez co co wrogie
łodzie podwodne musiały operować z Bazy Morskiej w Magritta (niezależni eksperci z Sartrosy mogę to potwierdzić!)

- W roku wcześniejszym flota Zakonu Białego Wilka na Morzu Południowym wykazała "nieprzyjazne śledzenie" wobec statków Agrounii

- Analiza chemiczna zanieczyszczeń w wodzie morskiej pobranej w miejscu ataku jest identyczny z wodą głębinową pobraną w okolicach Bazy Morskiej w Magritta. Ślad ten wskazuje na używanie tego samego paliwa przez te same łodzie podwodne! Wyniki z nowoczesnych laboratoriów chemicznych Agrounii nie pozostawiaja co do tego wątpliwości!

- Zakon Białego Wilka miał interes w zatopieniu sił ekspedycyjnych Nehekkary w związku z jego bandyckim napadem na Estalię.

W związku z tym Zakon Białego Wilka należy uznać za winowajcę ataku. Niemniej ze względu na zobowiązania dyplomatyczne Agrounia oferuje odkupienie roszczeń Socjalistycznej Republice Nehekhary. Oferta to 10 mln $ w roku 2705 oraz 20 mln 20 $ w roku 2706. Ponadto jako rekompensatę za utraconą "siłę ludzką". Część floty Agrounii (2niI, 1krI, 2 FT)  będzie służyło pod banderą Nehekhary w roku 2705 oraz 2706. Załoga będzie opłacona z budżetu Agrounii. Oczywiscie statki pod banderą Nehekary będą mogły zawijać do partów i baz morskich Agrouni.
Odpowiedz
#4
2705

Nehekhara zgadza się na zaproponowany układ.
Odpowiedz
#5
2707
Zgodnie z umową Nehekhara zwraca 1 ni I, 1 kr I i 2 FT Agrounii. Niestety 1 eskadra niszczycieli została zatopiona przez okręty Zakonu Nurgla. Wyrażamy ubolewanie z tego powodu.
Odpowiedz
#6
2710
W związku z niesprowokowaną agresją ze strony Agrounii, Nehekhara wypowiada traktat regulujący przebieg granic między naszymi krajami. Ze względu na zdeptanie przez niziołki wieloletniej dobrosąsiedzkiej współpracy, kapłani z Khemri codziennie odprawiają rytuały mające na celu zesłanie na Agrounię słynnych nehekharskich plag.
Odpowiedz