XVIII edycja PNW - pytania koncepcyjne
#51
Pomysły Kazika to już oficjalny folklor PNW, objęty ochroną UNESCO, proszę szanować.
Odpowiedz
#52
Będą szablony do tematów czy mam improwizować?
Odpowiedz
#53
Casimir pytający o improwizację brzmi jak przepis na drobną katastrofę. Proponuję ewakuację forum.
Ale nie, wydaje mi się że będą szablony, w końcu to w interesie GMów jest standaryzacja tego.
Odpowiedz
#54
To wy nie improwizujecie w budżecie?
Odpowiedz
#55
Pytałem o tym na SB i Fałzet pisał, że będą
Odpowiedz
#56
Tak patrząc jeszcze na koszty utrzymania, czy to, że FT kosztują paliwo w utrzymaniu (i to 1 za każde pojedyńcze FT) jest wskazane? Na poprzednich zasadach bardzo szybko zrezygnowano z tego zapisu, bo FT były tak ropożerne, że nie było nikogo na to stać - i zamieniono to na 1 Zaopatrzenia per 1 FT. Można ew. 1 ropy na więcej niż jedno FT (1 ropy na 2 FT? 3 FT?).
Odpowiedz
#57
^ to to, FT są w pizdę za drogie. Handel surowcami przez to nawet będzie średnio opłacalny
Odpowiedz
#58
FT kosztuje 10mln PNW$, niszczyciel kosztuje 12-36mln$. Jest to zasadne, wojskowe jednostki są bardzo drogie. Tankowiec VLCC, według Google, kosztuje $120mln a najnowocześniejszy niszczyciel Zumwalt (nV) to już koszt około $6mld. Niszczyciel Arleigh Burke (nIV) kosztuje mniej, jakieś $322mln (Wikipedia).
Odpowiedz
#59
Dodając, w jedynej edycji po reworku surowcowym gdy FT kosztowało paliwo było ono tak drogie, że w edycji stworzona była specjalna organizacja służąca tylko po to by opłacać ropą wspólne połączenia do handlu (tego handlu co generował kasę) z różnymi absurdami w postaci "w tej turze płaci państwo X, w tej turze państwo Y" z kilkoma przeładowaniami lądowymi jednocześnie oszczędzić ropę. Chyba jednak lepiej byłoby tego uniknąć.
Odpowiedz
#60
Nie wiem czy było, najwyżej hejtujcie.
Czy mając 2 CNy można ulepszyć jeden slot o, łącznie, +4?
Odpowiedz