Czas Nowoczesnej Wojny - pytania
#1
Było to pewnie tłumaczone na discordzie ale jakoś nie mogę znaleźć i nie chce mi się mocniej szukać:
1.
Cytat:- Możesz produkować jednostki trzeciego poziomu w tym dziale - Otrzymaj darmowy slot przemysłowy w 2710, w którym raz za darmo (kasą i siłą ludzką) możesz wyprodukować jednostki trzeciego poziomu
Czy dobrze rozumiem, że użyte sformułowanie oznacza, że np. stawiam zmech III ale nie płacę ani kosztów w $, ani w sile ludzkiej?

2. Czy tworzone w ten sposób ("za darmo") jednostki dają bonus do zaopatrzenia za streamlining?

3. Czy tworzone w ten sposób jednostki dają bonus do punktów nauki?
Odpowiedz
#2
1. Tak

2. Tak

3. Tak

Przechodzisz dalej
Odpowiedz
#3
Dorzucę pytanie od siebie.

Cytat:- Nie możesz produkować żadnych jednostek z tego działu - otrzymujesz +12 Punktów Nauki w tym dziale. Jeśli te "12" punktów pozwalają ci wykupić całą technologię (od 0 do jej maksymalnego kosztu) otrzymujesz tę technologię za darmo (ale jej efekty możesz używać na 2711).

Warunek otrzymania 12 PN w dziale spełniamy tylko wtedy, gdy nie mam żadnej odkrytej w drzewku technologii (wszystkie podstawowe wymagają 10 PN i odblokowują jednostkę pierwszej generacji; w techach lądowych nie możemy tego użyć). Ponieważ jednym z efektów odkrycia technologii jest odblokowanie nowych techów, według zasad nie mogę zacząć badać następnej. Pytanie brzmi więc - co się dzieje z 2 nadmiarowymi PN?
Odpowiedz
#4
(2021-04-22, 19:49)Gandzia napisał(a): Dorzucę pytanie od siebie.

Cytat:- Nie możesz produkować żadnych jednostek z tego działu - otrzymujesz +12 Punktów Nauki w tym dziale. Jeśli te "12" punktów pozwalają ci wykupić całą technologię (od 0 do jej maksymalnego kosztu) otrzymujesz tę technologię za darmo (ale jej efekty możesz używać na 2711).

Warunek otrzymania 12 PN w dziale spełniamy tylko wtedy, gdy nie mam żadnej odkrytej w drzewku technologii (wszystkie podstawowe wymagają 10 PN i odblokowują jednostkę pierwszej generacji; w techach lądowych nie możemy tego użyć). Ponieważ jednym z efektów odkrycia technologii jest odblokowanie nowych techów, według zasad nie mogę zacząć badać następnej. Pytanie brzmi więc - co się dzieje z 2 nadmiarowymi PN?

Przepadają, to fluff i martwe 2 PN. Pytałem czy przechodzą i nie przechodzą.
IMO by wystarczyło "10 PN" ale 12 pewnie ładniej wygląda Wink
Odpowiedz
#5
A czy do zużycia tych darmowych punktów nauki trzeba odpalić slot naukowy, jeśli chcę zbadać podstawy floty za darmo?
Odpowiedz
#6
(2021-04-22, 20:22)Richtus napisał(a): A czy do zużycia tych darmowych punktów nauki trzeba odpalić slot naukowy, jeśli chcę zbadać podstawy floty za darmo?

O to też pytałem. Nie musisz - inaczej na przykład ja bym i tak nie odpalał, bo jednak choć mam bliżej do morza, to ciągle jeden prow za daleko...
Odpowiedz
#7
Nie potrzebujesz slota naukowego by użyć tych darmowych punktów nauki, ale technologia nie jest gotowa od razu - jej użycie jest na następną turę.
Odpowiedz