Post Nuclear World - The Dark Souls of PBFs
Zmiany i wątpliwości - Wersja do druku

+- Post Nuclear World - The Dark Souls of PBFs (https://pnwpbf.eu)
+-- Dział: Szermierka bagnetem (https://pnwpbf.eu/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rozmowy o grze (https://pnwpbf.eu/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Zmiany i wątpliwości (/showthread.php?tid=3)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-17

Czy Bojowe Wozy Piechoty mają jakieś wymagania dodatkowe?

Na drzewku mają wykrzyknik, w spisie technologii nic nie ma o tym.


RE: Zmiany i wątpliwości - VegetaZen - 2020-05-17

Pomyłka Gacucha.


RE: Zmiany i wątpliwości - Verlax - 2020-05-17

Nie jestem tego do końca pewien więc się pytam - czy można PP wydać na rzeczy z tej samej kategorii w tej samej turze? W sensie że jak mamy 3 PP, to wydajemy 1 PP na akcje Stabilność oraz 2 PP na akcje Stabilność, tylko tą drugą.

Cytat:
  • 1 PP -> Stabilność: +1 stabilności

  • 2 PP -> Stabilność: +1 stabilności, +10 KP, +1 reputacji (niedostępne dla krajów totalitarnych)



RE: Zmiany i wątpliwości - VegetaZen - 2020-05-17

Nie można.


RE: Zmiany i wątpliwości - Milord - 2020-05-17

(2020-05-17, 11:49)Milord napisał(a): Dalej jestem pojebany i chcę lotniskowce mimo że kosztują za dużo i pierwszy postawię gdzieś pod koniec dekady najszybciej, ALE:

Cytat:Improwizowany lotniskowiec^ - pozwala tworzyć lotniskowce I oraz specjalizację morską dla myśliwców i bombowców - 20(wym.: Podstawy lotnictwa[Lotnictwo])
Cytat:Samoloty muuszą stacjonować na lotniskach albo lotniskowcach jeżeli posiadają specjalizację pokładową. Śmigłowce mogą być przydzielane do armii lądowych, zaś samoloty pokładowe powinny się znaleźć we flocie razem z lotniskowcami.

1. Co trzeba robić żeby robić samoloty pokładowe
2. Jeśli samoloty pokładowe != morskie co trzeba robić, czy specjalizacja "pokładowa" może dostać jeszcze np. przechwytujący (myśliwiec przechwytujacy pokładowy, albo bombowiec taktyczny pokladowy). Albo jeśli pokładowy == morski to jest gówniany wspierając wojnę na lądzie?
3. Czy samoloty pokładowe MUSZĄ być na lotniskowcu, czy mimo wszystko z lotnisk też działają

@VegetaZen bo pominąłeś : <


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-17

(2020-05-17, 13:12)VegetaZen napisał(a): Pomyłka Gacucha.

Czyli liczy się tylko to z wymagań i ^, co jest w spisie technologii?

Bo np. dla lotnictwa, ^ jest tylko jeden w spisie, a na drzewku x4.


RE: Zmiany i wątpliwości - Fanatyk - 2020-05-17

^ to technologia przelomowa
* to wymagany tech


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-17

(2020-05-17, 13:35)Fanatyk napisał(a): ^ to technologia przelomowa
* to wymagany tech

Ale na drzewku są 4 ^, a w spisie jedno. Dla lotnictwa.

Wiem, że gacuch mógł się pomylić, ale pamiętam że VGZ mowił że po ok 4 ^ mają być dla każdego drzewka. Więc pytam. Skoro spis ma być nadrzędny.


RE: Zmiany i wątpliwości - Gandzia - 2020-05-17

@Milord Samoloty morskie=pokładowe, sam już nie wiem, jaka jest obowiązująca wersja nazewnictwa. Samoloty morskie mogą stacjonować na lądzie. IMHO skuteczność myśliwców morskich nie spada tam jakoś specjalnie, nad bombowcami morskimi bym się zastanowił. I, o ile pamiętam zasady zwyczajowe, nie można łączyć specjalizacji.


RE: Zmiany i wątpliwości - Casimir - 2020-05-17

Jeżeli stworzę centrum finansowe, to czy w tej samej turze otrzymuję za nie 1WP i czy przydzielając go, otrzymuję za to zysk w tej samej turze?