Post Nuclear World - The Dark Souls of PBFs
Zmiany i wątpliwości - Wersja do druku

+- Post Nuclear World - The Dark Souls of PBFs (https://pnwpbf.eu)
+-- Dział: Szermierka bagnetem (https://pnwpbf.eu/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rozmowy o grze (https://pnwpbf.eu/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Zmiany i wątpliwości (/showthread.php?tid=3)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Zmiany i wątpliwości - Verlax - 2020-05-02

1) Czyli ostatecznie - keynesizm płaci czy nie płaci w sile roboczej? (bo o to było pytanie, to że płaci KP to wszystko ok).

2) Czy modernizacja zużywa sloty produkcyjne? Czy działa ona na wojska lądowe, lotnicze, morskie?

3) Czy naprawa okrętów wspomniana w cenniku zużywa slota produkcyjnego?


RE: Zmiany i wątpliwości - VegetaZen - 2020-05-02

Tak, keynesizm płaci ludkami. KPki są gratis.

Modernizację i naprawdę okrętów jeszcze dopiszę do zasad głównych. Cały czas zajmują miejsce na slocie, tylko obniżamy koszt. Modernizować będzie można tylko wojska lądowe.


RE: Zmiany i wątpliwości - Varja - 2020-05-02

W jaki sposób będzie wzrastać/spadać bogactwo i ludność? Chyba tylko kolonizacja daje jakiś efekt zwrotny w tym przypadku.


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-02

Cytat:1 PP -> Bogactwo: +X WP, gdzie X to zapotrzebowanie na DP w kraju

można to dowolnie rozdysponować w kraju, w sensie te +X WPków?


RE: Zmiany i wątpliwości - VegetaZen - 2020-05-02

(2020-05-02, 13:32)Varja napisał(a): W jaki sposób będzie wzrastać/spadać bogactwo i ludność? Chyba tylko kolonizacja daje jakiś efekt zwrotny w tym przypadku.

Można zrobić po staremu że w 10. i 20. turze aktualizujemy i jakiś przyrost ludności zależny od tego jakimi biedakami gramy, ale jeszcze się dokładnie nie zastanawiałem



Cytat:można to dowolnie rozdysponować w kraju


Tak.


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-02

Cytat:[*]Umocnienia - 10 mln $ (maksymalnie: 5 w prowincji)

[*]Baza morska - 10 mln $ (miejsce na 10 okrętów)

[*]Lotnisko - 10 mln $ (miejsce na 10 dywizjonów)

[*]Stacja radarowa - 10 mln $

[*]Silos rakietowy - 10 mln $

[*]Reaktor jądrowy - 50 mln $
[*]

1) umocnienia dzielą się na morskie i lądowe? (umocnienia wybrzeża pomagają chronić wybrzeże i cieśniny nawet jak jesteś morskim lamusem. A jak nie jesteś, to okręty mają bezpieczniej)
Czy są jakieś umocnienia przeciwlotnicze, aka stacjonarne baterie plot?

2) czy można okręty umieszczać w portach bez bazy morskiej, np zmniejszając zasięg - no ale jednak? jak to wpływa na zaoptarzenie?

3) stacje radarowe teraz już są tylko jednego rodzaju, jednego zasięgu "widzenia"?


RE: Zmiany i wątpliwości - Troll - 2020-05-02

"Na początku możemy otrzymać do trzech Punktów Prosperity (dalejTongueP), aby uzyskać każdy z nich musimy spełnić inny określony warunek. PP przeznaczamy na rozwój dziedzin zgodnie z cennikiem. Wymagania poszczególnych PP:
1) Wysoka stabilność - dla krajów demokratycznych to 3+(tj. 3 lub więcej), dla totalitarnych 5+, dla autorytarnych 7+"


Czemu autorytarne mają aż 7+? Brzmi to bardzo niegrywalnie tbh bo przez większość gry można nie mieć jednego punktu prosperity.


RE: Zmiany i wątpliwości - Verlax - 2020-05-02

Przynajmniej ja tak to zrozumiałem, że państwami autorytarnymi będzie można najłatwiej mieć dużo stabilności, łatwiej będzie stabilność rosła i technicznie - jakby ci nie szło możesz się reformować w demokracje albo totalitaryzm.


RE: Zmiany i wątpliwości - Troll - 2020-05-02

Tak czy siak 7 to cholernie dużo i ja bym to prewencyjnie zmienił na 6+.


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-02

Ja też zrozumiałem, że autorytaryzmy będą mieć lepiej z utrzymaniem stabilności - a np demokracja ma łatwiej bo sama w sobie jest polem minowym (będę musiał sobie robić karteczki "pamiętaj o pieprzonym Senacie!!!!")