Post Nuclear World - The Dark Souls of PBFs
Zmiany i wątpliwości - Wersja do druku

+- Post Nuclear World - The Dark Souls of PBFs (https://pnwpbf.eu)
+-- Dział: Szermierka bagnetem (https://pnwpbf.eu/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Rozmowy o grze (https://pnwpbf.eu/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: Zmiany i wątpliwości (/showthread.php?tid=3)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-02

VGZ, podbijam ponownie pytanie o te verfluchten umocnienia Tongue

Neue pytanie: nigdzie nie znalazłem, od czego zależy poziom bogactwa, czy jest jakoś określone kiedy przyrasta. A od bogactwa zależą DP i ilość slotów na niektóre centra, więc to ważka kwestia Wink


RE: Zmiany i wątpliwości - Varja - 2020-05-02

winszuje podbicia pytania ;p


RE: Zmiany i wątpliwości - VegetaZen - 2020-05-02

Wpadłem na lepszy pomysł co do umocnień - będziemy budowali całe linie (jak Maginota czy inny Wał Atlantycki), koszt zależny od tego przez ile prowów przebiega, a każdy sobie opisze pod co to mają być umocnienia. Powiedzmy, że podział kosztowy na lekkie, średnie i ciężkie 5/10/15 mln $ za prowa. Git?

Bogactwo jest głównie fabularne, tj. tam gdzie nierówności społeczne będą duże będziemy mieli dużo WP i biednych (mniej jedzących ludzi). Jeszcze jak dojdzie przyrost ludności to on może biednych promować.


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-02

(2020-05-02, 22:48)VegetaZen napisał(a): Wpadłem na lepszy pomysł co do umocnień - będziemy budowali całe linie (jak Maginota czy inny Wał Atlantycki), koszt zależny od tego przez ile prowów przebiega, a każdy sobie opisze pod co to mają być umocnienia. Powiedzmy, że podział kosztowy na lekkie, średnie i ciężkie 5/10/15 mln $ za prowa. Git?

Bogactwo jest głównie fabularne, tj. tam gdzie nierówności społeczne będą duże będziemy mieli dużo WP i biednych (mniej jedzących ludzi). Jeszcze jak dojdzie przyrost ludności to on może biednych promować.
Wszystko git, dopóki nie pomyślałem:
"linia umocnień przeciwlotniczych" Wink

BTW: "linia" jednoprowincjowa to Festung?

Ciągle nie rozumiem, jak z bogactwem, ale zrozumiałem że uznaniowo zależne od WP Tongue


RE: Zmiany i wątpliwości - Gandzia - 2020-05-03

1. Czy możliwe jest użycie kilku slotów badawczych do opracowania jednego techa?

2. Czy można przeznaczyć kilka PP na tę samą kategorię w jednej turze, na przykład kupić oba bonusy z bogactwa za 3 PP?

3. Czemu przeznaczenie 1 PP na wywiad skutkuje zwiększeniem WP w centrach wywiadowczych o 2 i czy nie jest to troszeczkę OP, zwłaszcza w połączeniu z wydawaniem 1 PP na bogactwo?


RE: Zmiany i wątpliwości - VegetaZen - 2020-05-03

Nie i nie (jakoś dopiszę to jeszcze do zasad, jakby nie wynikało to samo przez się).

Można mieć maksymalnie 3 działające centra wywiadowcze, więc ten bonus z wywiadu to w najlepszym wypadku +6 WP, no i oznacza to że wcześniej zainwestowało się 6 PP w robienie tych centrów wywiadu, więc wydaje mi się że powinno to być całkiem zbalansowane. Wywiad nie rozwija ZNów i chyba trzeba go pod bufować. Wyjdzie w praniu : P


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-03

(2020-05-03, 02:58)VegetaZen napisał(a): Można mieć maksymalnie 3 działające centra wywiadowcze, więc ten bonus z wywiadu to w najlepszym wypadku +6 WP, no i oznacza to że wcześniej zainwestowało się  6 PP w robienie tych centrów wywiadu, więc wydaje mi się że powinno to być całkiem zbalansowane. Wywiad nie rozwija ZNów i chyba trzeba go pod bufować. Wyjdzie w praniu : P

Podkreśliłem wątpliwość.
Z czego to wynika? W zasadach nic nie ma nt ograniczeń w wydawaniu PP na coś, więc to raczej wygląda jak +2WP na turę, połączone z +5 PI w innych krajach. Brzmi złowieszczo.

Ps. Brakuje mi wydawania PP na kontrwywiad, w takim wypadku Tongue


RE: Zmiany i wątpliwości - Verlax - 2020-05-03

Cytat:Trzecim rodzajem ambicji są brązowe: polegają one na jednorazowych zadaniach do wykonania przez graczy np. jako pierwszy zrzuć atomówkę na stolicę innego gracza.

Czy będą one jawne dla graczy, czy będzie stworzona pełna lista tych ambicji ale będzie tajna? 

Cytat: Utworzenie nowego ZN jest darmowe, możemy dowolnie wybrać dziedzinę i zaczyna z 0 poziomem umiejętności.

Czy ja dobrze więc rozumiem, że ZN który commituje do badania technologii w slocie badawczym z 0 poziomu umiejetności daje... 0? I dopiero uczestnicząc leveluje do 1 i zaczyna coś realnie zmieniać?



Cytat:W trzeciej 16/15 - co oznacza, że badania zostaną ukończone w tym roku.

Czy punkty przechodzą na kolejną turę czy się marnują?

Cytat:Inwestycje w prowincjach:

+1 WP za 10 mln $ i 5000 siły roboczej (dla keynesizmu koszt zwiększony o 2 mln $ i 2 KP, dla lesseferyzmu opcja niedostępna).

Cytat:Dyw. piechoty: 2 + 2 * X mln $ i 10k rekrutów

Nie jestem pewien jak bardzo balans wise to wygląda, ale trochę martwiące jest, że inwestycje w prowincjach mają taki koszt, że 2 WP zżerają tyle manpowera co cała dywizja piechoty. Nie powinno być jednak to trochę mniej, albo nie powinny istnieć z tego zwroty?


RE: Zmiany i wątpliwości - Richtus - 2020-05-03

Cytat:Inwestycje w prowincjach:

+1 WP za 10 mln $ i 5000 siły roboczej (dla keynesizmu koszt zwiększony o 2 mln $ i 2 KP, dla lesseferyzmu opcja niedostępna).
Czy "siła robocza", to to samo co "wykorzystana siła ludzka"?


RE: Zmiany i wątpliwości - prehi - 2020-05-04

Hmm, jak tak się połączy cennik z punktami z ZNów...


Cytat:2 PP -> Lotnictwo: w tej turze +2 do limitu produkcji samolotów w slocie, koszt każdego oddziału lotniczego -2 mln $

+

Cytat:* lotnictwo
1) +2 limitu samolotów w produkcji wojskowej
2) konstrukcja specjalna samolotu albo śmigłowca


jak już ustaliliśmy, z ZN dałoby się zrobić +6 samolotów ze slota.

Dodając do tego wydanie, powiedzmy, 3x2 PP, można mieć np... 14 lotniczych z 1 slotu.

Nie można dodać jakiegoś limitu? ja wiem, paliwo sprawi swoje, NIBY - jak ktoś będzie mieć pod dostatkiem, to nic nie sprzeda, będzie miał z 40 eskadr bombowców i niszczył świat piechoty, który będzie udziałem reszty Wink