Liczba postów: 233
Liczba wątków: 36
Dołączył: May 2020
2020-05-14, 13:24
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-05-31, 00:02 przez Xelacient.)
Stolica: Kalkuta
Ustrój: Technokratyczna Republika Kalkuty (demokracja)
Model gospodarczy: Technokratyczny Wolny rynek (leseferyzm)
Języki urzędowe : angielski, hindi
Dane na: 2150
Ludności : 10 mln
Reputacja: 2
Zamożność: Zamożne
Poziom mobilizacji: Armia zawodowa
Cechy społeczeństwa : - Multikulturowość - maksymalna stabilność zwiększona do 12
- Wyzwoleńcy - +5% siły ludzkiej
- Społeczeństwo obywatelskie - +1 zapotrzebowania na DP, za każdym razem jak przeznaczymy 2 PP w jedną dziedzinę zyskujemy +2 WP i 1 stabilności
Aktualne umowy i pakty:
Umowa wolnej drogi przewozowej z Tybetem do 2157
Umowa dostawy 1 jednostki zasobów do Tybetu do 2157
Państwa satelickie:
<tutaj idą detale o państwie satelickim w twojej strefie wpływów, skrócone, pole jest puste na początku gry z oczywistych przyczyn>
Struktura narodowościowa : - Bengalczycy - 52%
- Anglobengalczycy - 20%
- Pozostałe hinduskie grupy etniczne - 20%
- Birmańczycy -6%
- Reszta - 2%
Struktura religijna : - Hinduzim - 65%
- Chrześcijaństwo - 20%
- Śniący - 7%
- Islam - 6%
- Reszta - 2%
Liczba postów: 233
Liczba wątków: 36
Dołączył: May 2020
2020-05-14, 13:30
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-07-06, 19:53 przez Xelacient.)
WP (92):
-Kalkuta (32)
-Khulna (10)
-Dhaka (14)
-Patna (12)
-Korba (10)
-Bhubaneswar (10)
-Lakhnau: (2)
-Kanpur: (0)
-Dzabalbur (2)
-Rajpur: (0)
Centra:
- przemysłowe: (1) (Kalkuta)
- finansowe: (3) (Kalkuta)(Dhaka)(Patna)
- stoczniowe:(1) (Kalkuta)
- naukowe: (1)(Kalkuta)
- wywiadowcze:(2) (Kalkuta)(Bhubaneswar)
Struktury:
-Kalkuta (ciężkie umocnienia) (port morski)
-Patna (ciężkie umocnienia)
-Dhaka (ciężkie umocnienia)
-Khulna (ciężkie umocnienia) (port morski)
-Korba (ciężkie umocnienia)
-Bhubaneswar (ciężkie umocnienia)
Liczba postów: 233
Liczba wątków: 36
Dołączył: May 2020
2020-05-14, 13:30
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-06-08, 17:53 przez Xelacient.)
Głowa państwa: Philip Coin (bezduszny matematyk - +20% dochód, +1 slot naukowy, +1 szpieg, -10 KP co turę)
Funkcję pierwszej damy pełni jego matka Barbara Coin, która głównie zajmuje się imprezowaniem na koszt podatników.
Szef rządu: Premier Kuf Draphausen (Specjalista dogłębnych stosunków międzynarodowych - czwarty PP, jeżeli w poprzedniej turze pierwszy raz odwiedził żeńską głowę państwa/szefową rządu innego kraju na misji "dyplomatycznej")
Skład parlamentu:
Społecznicy - 26%
Naukowcy - 18%
Spirytualiści - 12%
Front Narodowy Indii w Bengalu - 42%
Militaryści - 1%
Pacyfiści - 1%
Obecny rząd: Sojusz społeczników, spirytualistów oraz naukowców (pierwszy raz w historii TRK zdarzyło sie, żeby naukowcy i spirytualiści utworzyli wspólny rząd)
Następne wybory parlamentalne: 2157
Następne wybory prezydenckie:2154
Frakcje polityczne:
FNIB - Radykalna nacjonalistyczna organizacja panindisjka, popularna obszarach wiejskich i podmiejskich
Naukowcy - ugrupowanie skupione na prowadzeniu badań i rozwijaniu technologii. Pragną utrzymać świecki charakter państwa.
Industrialiści - reprezentanci przemysłu oraz biznesu, są zwolennikami wolnego rynku, a także "luzowania" praw pracowniczych.
Militaryści - zwolennicy wydatków na zbrojenia oraz ekspansji
Społecznicy - socjaliści, zwolennicy zwiększania dotacji na publiczną służbę zdrowia oraz oświatę, często też z ich frakcji wychodzą ustawy związane z dotowaniem rodzin i ochrony środowiska
Pacyfiści - dążą do pokojowych rozwiązań zarówno w w polityce zewnętrznej oraz zagranicznej, paradoksalnie to głównie ta frakcja postuluje ingerencje w stosunki między państwami w celu utrzymania pokoju
Spirytualiści - sojusz różnorakich grup religijnych dążących do zniesienia laickiego charakteru państwa, łączy ich kult Matki Teresy z Kalkuty, której oddolny kult wyniósł ją do rangi swoistego bóstwa opiekuńczego Kalkuty i okolicy.
Liczba postów: 233
Liczba wątków: 36
Dołączył: May 2020
2020-05-17, 08:11
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-05-17, 13:36 przez Xelacient.)
Ustrój: U zarania kryzysu Brytyjczycy dokonali aneksji Kalkuty, by zyskać dostęp do zasobów w Azjii. Jednak nie uchroniło to ich kraju przed upadkiem. Zostawieni sami sobie anglosasi zamknęli się w swoich bunkrach i twierdzach, podczas gdy wirus niemal całkowicie wytrzebił rdzenną ludność. Jednak z czasem życie zaczęło wracać do normy, ale wtedy nadeszli religijny fanatycy. Wobec wspólnego zagrożenia różnorakie technokratyczne enklawy zjednoczyły się we wspólnym zbrojnym wysiłku. Aby przeciągnąć na swoją stronę różnorakie grupy etniczne zaczęli obiecywać im "wolność oraz równość", a także wdrażać system opieki medyczne oraz publiczną oświatę. Tak powstał ustrój, w którym choć jest dominacja "zamorskiej", "wykształconej" i "białoskórej" mniejszości to reszta społeczeństwa ma odczuwalny wpływ na władzę.
Ideologia: Republika Kalkuty to państwo założone na przeświadczeniu, że rozwój naukowy to najważniejszy cel społeczeństwa, który przyniesie mu dobrobyt. Oczywiście najlepsze środowisko do rozwoju naukowego to wolnorynkowa demokracja, gdzie badacze nie muszą się przejmować opresyjną władzą.
Władzę wykonawczą sprawuje prezydent, wybierany na pięcioletnią kadencję. Ma szerokie kompetencje, może zgłaszać własne ustawy, może blokować ustawy sejmu, jest zwierzchnikiem sił zbrojnych. Prezydent może zostać wybrany na dwie kadencje.
Władzę ustawodawczą sprawuje jednoizbowy parlament. Składa się on z 400 parlamentarzystów wybieranych w jednomandatowych okręgach wyborczych. Ustawy przyjmowane są większością głosów, jeśli ustawę zawetuje prezydent to dana ustawa trafia do ponownego rozpatrzenia. Wtedy potrzebne jest ponad 75% głosów. Taką samą większość potrzeba do zmiany konstytucji.
Ze względu na jednomandatowe okręgi wyborcze podział partyjny nie ma zbyt wielkiego znaczenia. Parlamentarzyści dopiero po dostaniu się do parlamentu przystępują do jednej z frakcji. Każda z frakcji reprezentuje interesy odmiennych grup społecznych i dążą do inwestycji w odmiennych dziedzinach. Jeśli żadna z frakcji nie osiągnie ponad 50% to tworzy rząd z innymi frakcjami. Trzeba mieć jednak na uwadze, że dana frakcje nie utworzy rządu z frakcją o przeciwstawnej ideologii (Naukowcy ze Spirytualistami, Społecznicy z Industrialistami, Militaryści z Pacyfistami).
Trzeba mieć na uwadze, że podział w parlamencie jest płynny, jakieś głośne wydarzenie może sprawić masowe przejście parlamentarzystów z jednej frakcji do drugiej co może prowadzić do znaczących przetasowań w polityce. W wyniku tego pozycja premiera jest dość słaba.
Władza sądownicza to osobna kasta, sędzia nie może łączyć swoich funkcji z jakąkolwiek inną działalnością publiczną. Kandydatów na nowych sędziów (wystawionych przez Radę Sędziów) zatwierdza prezydent. Prezydent może również pozbawić sędziego pełnionej funkcji, ale potrzebuje do tego 75% poparcia parlamentu. Podobnie jest z Trybunałem Konstytucyjnym.
W Technokratycznej Republice Kalkuty nie ma prześladowań religijnych, ponieważ... w jej prawodawstwie nie ma czegoś takiego jak religia. Można być stowarzyszeniem kulturowym, fundacją charytatywną, a nawet grupą rekonstrukcyjną. Z tego też powodu między większością grup religijnych wykształcił się swoisty sojusz mający to zmienić.
Specyfiką Technokratycznej Republiki Kalkuty, jest, że to pomimo gospodarki leseferystycznej utrzymuje publiczną służbę zdrowia oraz publiczną edukację. Istnienie opieki zdrowotnej jest argumentowane tym, że "epidemia wirusa" pokazała, że publiczne zdrowie jest taka samo ważne dla bezpieczeństwa państwa jak policja i wojsko. Publiczna edukacja wynika z chęci wyławiana "wybitnych jednostek" i włączania ich w szeregi technokasty bez względu na to gdzie się urodzili.
Poza tym rynek jest anarchokapitalistyczny, właściwie każdy może produkować i sprzedawać broń i narkotyki. Do coraz głośniej mówi się o "ograniczeniu" badaczy, którzy aby pozyskać ludzkie płody do badań to płacą niedoszłym matkom za wykonanie aborcji.
Liczba postów: 233
Liczba wątków: 36
Dołączył: May 2020
2020-05-17, 08:34
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 2020-05-31, 17:16 przez Xelacient.)
Postacie Fabularne:
Aung Khin Kyi - Pani Prezydent
Życiorys obecnej Pani Prezydent Aung Khin Kyi stanowi książkową historię oddrodze z dna na szczyt. Urodzona w biednej birmmańskiej rodzinie w czasie "Wojny o wyzwolenie" straciła braci, którzy zginęli walcząc za wrogi reżim. Sama Aung służyła jako sanitariuszka, sama nigdy nie chwyciła za broń, choć są liczni świadkowie twierdzą, że ściągała rannych nawet z linii walki. Opatrywała kogo mogła, nawet żołnierzy przyszłej republiki. Prawdopodobnie dzięki temu medyk polowy sił nowo powstałej republiki zaoferował jej studia medyczne. Już w czasie studiów podjęła pracę w peryferyjnej i biednej klinice, gdzie dzięki ciężkiej pracy i niestandardowym pomysłom osiągała lepsze wyniki leczenie niż lepiej finansowane placówki. Jej talent szybko został dostrzeżony i otrzymała możliwość zrobienia doktoratu. Łącząc badania z pracą publikowała kolejne prace naukowe uzyskując w końcu tytuł professora (kandydaci na prezydenta muszą posiadać ten tytuł). Aung Khin Kyi co prawda nie miała ambicji politycznych. Jedna tuż przed wyborami prezydenckimi wybuchł skandal dotyczący nielegalnych eksperymentów medycznych w które był zamieszany główny kandydat technolekarzy. Dlatego postanowiono wystawić nieznaną szerzej Aung Khin Kyi, która szybko okazała się być czarnym koniem wyborów. Co prawda jej przeciwnicy zarzucali jej, że jest "cholerną socjalistką" i "religijną fanatyczką", to jednak jej propozycje "drobnych korekt wolnego rynku" zyskała poparcie dużej części społeczeństwa. Jej mąż jest białoskórym doktorem nauk botanicznych i rzadko się pokazuje na publicznych uroczystościach. Matka dwóch córek.
John Talon - narkolobbysta
Założyciel firmy farmaceutycznej wyspecjalizowanej w produkcji tabletek z LSD oraz THC, mimo tego dąży do uregulowania rynku narkotykowego w Kalkucie (który jest bardzo liberalny). Znany z działalności filantropijnej i religijnej, dzięki czemu zaskarbił sobie przychylność Społeczników oraz Spiritualistów. Podobnie jak obecna Pani Prezydent do obecnej pozycji doszedł dzięki politycznemu trzęsieniu ziemi spowodowanego aferą z nielegalnymi eksperymentami medycznymi. Ma 54 lata, ma dużo młodszą hinduską żonę (która podobno odpowiada za jego religijne nawrócenie). Ojciec czwórki dzieci.
Kuf Draphausen - Specjalista dogłębnych stosunków międzynarodowych
Niesamowicie utalentowany człowiek, poliglota, osiągający sukcesy zarówno na polu intelektualnym oraz fitnessu. Jego wadami jest umiłowanie do zbytku oraz to, że nie potrafi zbyt długo się skoncentrować się na jednej rzeczy.
|