2020-05-05, 19:30
(2020-05-05, 19:06)Gandzia napisał(a): Tradycja PNW to dostateczne wytłumaczenie?
Zacytuję encyklopedię z ostatniej edycji:
Cytat:I Improwizowana piechota
Nasza startowa piechota uzbrojona w karabiny maszynowe, granaty, wspierani przez armaty itd. Najbardziej odczuwalne są jednak jej braki w organizacji.
II Regularna piechota
Standaryzacja uzbrojenia i umundurowania, zadbanie o sprawną komunikację i organizację działań to podstawowe wyznaczniki regularnej piechoty, a zarazem jej różnica względem oddziałów "improwizowanych". Odpowiednikiem historycznym dla piechoty II mogą być żołnierze biorący udział w II wojnie światowej po roku 1944.
III Powojenna piechota
Powojenna piechota jest zorganizowana pod kątem współpracy z innymi typami wojsk, a zwłaszcza z brygadami zmechanizowanymi oraz śmigłowców. Dodatkowym elementem jest również nowocześniejsze wyposażenie. Historycznym odpowiednikiem tego poziomu są żołnierze amerykańscy z czasów wojny w Wietnamie.
IV Współczesna piechota
Najsilniejszy rodzaj piechoty jako jedyny dysponujący sprzętem, aby móc nawiązać walkę z nowoczesnymi oddziałami zmechanizowanymi i pancernymi (od których oczywiście jest słabsza, zwłaszcza pozbawiona wsparcia np. śmigłowców). Współczesna piechota dysponuje wieloma nowinkami technologicznymi dzięki, którym szczególnie skuteczne są jej oddziały specjalizowane.
To jest też tradycja, tylko że sensowna. Nie można tego przerobić:
- wersja na IV poziomy piechoty: tak by piechIII ujmowała piechotę z okresu lat .70-.80? czyli by obejmowały końcowe wynalazki z wojny w Wietnamie i wstępne wynalazki do czasu wojny w Afganistanie.
- wersja na V poziomów: pomiędzy "powojenną" (Wietnam) a "Współczesną" dodać "Afganistan" i voila.