Ankieta: Ich frage euch: Wollt ihr den Kriegänderung?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Jawohl, mein Fuhrer!
58.33%
7 58.33%
NEIN.
41.67%
5 41.67%
Razem 12 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Propozycja: testowanie zmiany w turze
#17
Ok... a czy wprowadzenie danej zmiany nie wprowadzi możliwości wykonania ultimate move w formie przełamania obrony?
W sensie:
Konflikt pomiędzy A i B. A nie jest w żadnym bloku polityczno-militarnym więc nie może bronić się całym wojskiem, by nie odsłonić innych granic. Przy aktualnej mechanice A oberwie przez ofensywę, rozpisze sobie budżet pod zbrojenia i wzmocni front - done.

Przy nowej mechanice agresor B może mieć w gotowości kilka oddziałów, które nie wezmą udziału w pierwszej turze walk. Za tu ruszą z drugą rozpiską konkretnie uderzając w najsłabszy odcinek obrony A.

Więc od strony mechanicznej gracz A dostaje wpierdol dwa razy nim dostanie wsparcie wynikające z produkcji.

Więc jak wspominali poprzednicy  - zmiana mocno promuje powstawanie bloków militarnych i (jak dla mnie) zamrożenie rozgrywki gdyż bloki z założenia są mniej agresywne względem siebie (w obawie o istotny konflikt swiatowy)

Generalnie jestem za, ale to mysi być ostro zbalansowane.

Edit: oczywiście przy starej mechanice można uznać, że agresor B te wojska i tak by gdzieś dołączył i uderzył tak samo liczebnie. Ale przy zmianie mamy możliwość wyprowadzenia precyzyjnego ataku w punkt, który widać że się ledwie trzyma.... no i przy starej mechanice gracz B raczej te 5piech nie wrzuciłby na jeden odcinek, a raczej rozbił i wzmocnił kilka odcinków by uniknąć sytuacji, że gdzieś tych sił jest za mało.

Pozytywny aspekt: wojna psychologiczna. Skoro po pierwszej turze widzę, że ten odcinek pada, to powinienem wysłać tam siły by dobić... ale drugi gracz to też widzi więc wyśle wzmocnienie. To może zamiast tego zamrozić dany odcinek i zrobić niespodziewane uderzenie na innym? A co jeśli obrońca przewidzi i właśnie z tego odcinka zrobi kontrę? 
Wychodzą trochę szachy

Edit 2: Jak wyglądałaby kwestia oddziałów, które walczyły w czasie pierwszej tury wojennej podczas drugiej? Walczą z mniejszą skutecznością (już długo na froncie), taką samą? Czy oddziały, które walczyły w pierwszym etapie traktujemy jako "zamrożone i pogrążone w amoku wojny"? czy uderzenie na tak zablokowane jednostki jest dodatkowo premiowane? Czy uderzenie w drugiej turze na oddział, który wedle pierwszej rozpiski zaczął się wycofywać automatycznie te oddziały rozbija czy też pogłębia przełamanie?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Propozycja: testowanie zmiany w turze - przez prehi - 2022-03-23, 16:44
RE: Propozycja: testowanie zmiany w turze - przez Enter - 2022-03-24, 10:26