Archiwa wspominek z edycji
#1
Każdy ma jakieś wspominki związane z poprzednimi edycjami. Fajne, mniej fajne etc. Od czasu do czasu wymieniamy się nimi na Discordzie. Stąd też koncepcja by zebrać je w jednym miejscu i zachować. Ewentualnie pośmiać z własnego nieogarnięcia.
Mam nadzieję, że przyniesie wiele miłych wspomnień. 
Zachęcam do komentowania :>
Format:

Edycja: <mniej więcej, numeru w sumie nie odgadniemy a i tak nie ma znaczenia>
Czym grałem:
Co się wydarzyło:
Ew. refleksje?:

(chyba, że ktoś na szybko wpadnie na lepszy)

* * *

Edycja: Europejska (chyba)
Czym grałem: Francja, która niegdyś komunistyczna zmieniła tory na znacznie bardziej liberalne poprzez pucz. W czasie edycji zarządzana poprzez juntę wojskową.
Co się wydarzyło: Możliwe, że moja druga edycja więc nie ogarniałem kompletnie mechaniki wywiadu. Dostałem kraj podzielony 50/50 między katolików a muzułmanów, którym zaatakowałem Niemcy (Niemal na pewno byli wtedy w konflikcie gdzieś na wschodzie) w celu zajęcia prowincji z surowcami. Komunistyczna Wielka Brytania (Darne) wykorzystał to by dokonać desantu w okolicach Rennes. Najważniejszy jednak był wywiad - tak rozbudował siatkę ect. iż co turę miałem zamachy katolickiej mniejszości na meczety pokojowych muzułmanów. Czemu nie powiązałem tego? Nie mam pojęcia. Możliwe, że zakładałem iż będzie jakaś konkretna informacja, iż to zamach wywołany wywiadem. Niedoczekanie.
Tak czy inaczej w Turcji (chyba) gracz pozbywał się ludności katolickiej, którą przyjąłem do siebie mimo iż miałem wojnę na dwa fronty (damn). Grę zakończył ostateczny zamach, w którym to brytyjscy agenci przebrani za islamskich wojskowych wkroczyli do obozu dla przesiedleńców i zaczęli do wszystkich strzelać. To + fakt, że wcześniej robiłem reorganizację w wojsku na jednostki podzielone pod względem wyznania doprowadził do wojny domowej podczas wojny na dwóch frontach.
Refleksje?: dobra mechanika wywiadu pozwala ładnie zamieszać w rozgrywce.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Archiwa wspominek z edycji - przez Enter - 2022-06-18, 09:42
RE: Archiwa wspominek z edycji - przez Enter - 2022-06-18, 10:59