Podsumowanie Edycji Nanadan
#1
- Dziwnie się piszę posta bez zaczynania datą.

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Tam samo z tą edycją. Człowiek chciałby więcej, ale z drugiej strony jeżeli dla MG przypomina to bardziej kołchoz to dobrze iż zdecydował o zakończeniu. 
Dziękuję wszystkim za wspólną grę, za dany festiwal emocji ect. istne szaleństwo. No i przede wszystkim MG bez którego nie byłoby całej imprezy. Tutaj wykonał naprawdę ogromną robotę, która byłaby przewidziana nie na dwie, a raczej na trzy osoby (2 prowadzących i MG mechaniczny od budzętów) 
Właściwie pierwszy raz gra była na równych zasadach (przynajmniej te kontrole to zapewniły) 

To teraz od siebie o Kraju nim TF'y zostaną odblokowane. Takie informacje w pigułce by nie trzeba było wertować wszystkich tajnych. (i tak to będziemy robić z ciekawości, ale tutaj przynajmniej można wypisać rodzynki) 
- Azyl NIE MIAŁ mysiego sprzętu, nie miał kontaktu z obcą cywilizacją
- Max miałem od 2207 wykopaliska, które działały jak ukryty reaktor. 
- Do 2206-2207 wszelki przejawy Cthulhu, eskimosów ect były odbierane u mnie negatywnie i były próby znalezienia haków jak ich stłamsić bez konieczności wyciągania wojska. Dopiero gdy nie znalazłem żadnego rozwiązania, poszedłem full into kulty.
- Najbardziej OP cechą fabularną była możliwość wywołania katablizmu naturalnego za koszt PP. Wartość tej cechy jest dla mnie trudna do oszacowania bo to ja musże wymyslić co chcę naturalnego a potem mg oszacuje straty dla wroga (w turze 2207 strąciło bIV i osłoniło odwrót a w 2208 zablokowało flotę na turę) 
- Najbardziej OP cechą mechaniczną (która miała użycie) był rzeczny pancernik w cenie krążownika. W 2208 miał zadebiutować na polu walki na rzece Zhang he jako osłona przed desantem. niestety zalediwe II poziom gdyż traktowałem się jak kraj typowo lądowy
- Położenie kraju to koszmar. Ma wszystkie cechy pozytywne i negatywne kraju kontynentalnego i wyspiarskiego. Wszędzie dojedzie się zmechami, oraz wszędzie można dopłynąć krążownikiem. Co gorsza rzeki nie są połączone więc teoretycznie nim nie zbuduję kanałów to musiałbym mieć 4 floty. (kanały były dla mnie drogie)
- Byłem biedny. W luj biedny. o ile dużo WP, o tyle praktycznie bez cech dających bogactwo. Największy bonus to chyba było +5 (nie licząc zamożności). a miałem koszta stałe typu scalenie kraju, fundusze na odkrywkową ect. przez co realny końcowy bonus był( ~12%-koło 15mln co tura) to mniej niż niektóryz mieli z jednej cechy.
- całe zamieszanie wynikło z zadania iż mam opracować broń atomową. Jedyna opcja by to zrobić skutecznie (w turach 2207-2208) było poświęcenie prezydenta. Zdecydowałem się na publiczną egzykucję gdyż miałem zagwarantowane + do staba. No i bardzo liczyłem, że pojawi się jakiś mysi sprzęt. Bez niego byłem skończony. 
- Nie uwzględniłem nastrojów w LNN po odpaleniu. Liczyłem, że zachowają conajmniej neutralność licząc, że osłabię sojusz ONZ dzięki czemu będą mogli uderzyć turę-dwie później. Niestety nie spodziewałem się, że podział ONZ-LNN to jedna wielka iluzja i ekipy cały czas ze sobą współpracują chyba we wszystkich możliwych płaszczyznach a podział jest raczej na zrzeszeni-niezależni. 
- Rozbicie klasztorów ect. całkowicie skopałem gdyż chciałem to zrobić, gdy światła będą skierowane na świątynie i składanie ofiar. Dałem raczej za mało sił przez co wyszło publicznie.

Ambicje (parafrazując):
- Kumpluj się z ONZ, niech ci ufają a potem wbij nóż i przejdź do drugiego sojuszu
- Wzbudzaj strach, zniszczenie ect. niech ludzie wieją na samą pogłoskę iż nadchodzę
- Bądź najbogatszy 

Ponownie podsumowując grało mi się bardzo fajnie, choć zdarzały się spadki do poziomu 1/10 gdy zdałem sobie sprawę w jakiej pozycji jestem. Niestety widać, że w ew, następnej edycji trzeba po prostu się zjednoczyć i trzymać mimo wszystko w paczce i tyle. Jak dla mnie edycja będzie długo i dobrze wspominana mimo wszystko.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Podsumowanie Edycji Nanadan - przez Enter - 2022-07-09, 13:01
RE: Podsumowanie Edycji Nanadan - przez Vaiar - 2022-07-09, 15:23
RE: Podsumowanie Edycji Nanadan - przez Richtus - 2022-07-12, 03:33
RE: Podsumowanie Edycji Nanadan - przez Enter - 2022-07-12, 10:29
RE: Podsumowanie Edycji Nanadan - przez Fanatyk - 2022-08-03, 17:58