Przegląd fenniańskiej prasy
#5
10.004
Listy od czytelników

Mam płacić więcej niż talara za godzinę pracy dla Tuulanina z Narwygu? Czy oni już do końca powariowali?! Równie dobrze mógłbym po prostu spalić swój nowy zakład. Tyrania w państwie fenniańskim stała się faktem.

- Zatroskany

Czy ktoś pamięta o Rohirrimach? Jak mam żyć, gdy Koństantynopol płonie a Złoty Dwór jest niszczony przez okrutnych koniożerców i zwolenników umiarkowanego biczowania? Czy rząd w ogóle pamięta o naszych prawdziwych sojusznikach? Ktoś powinien pokazać tym małym, żółtym kurduplom z Qin gdzie jest ich miejsce.

- Kucerz

SIVELL ŻYJE!!! Osobiście go widziałem w Ylster, gdy szukałem tam śladów gnomów, nawet podpisał mi fotografię, która mi się gdzieś podziała, ale daję słowo, że ją miałem i bym wysłał razem w kopercie: ktoś powinien przeprowadzić w tej sprawie śledztwo..

- Poszukiwacz Prawdy

[Obrazek: image.png]
Jedyna słuszna odpowiedź na sborzańską agresję

Dlaczego cały czas współpracujemy z bałwanami i nieudacznikami, zamiast prowadzić politykę realną, nakierowaną na zyski państwa fenniańskiego? Czy nie widzicie, że rozbrajamy nasz naród wysyłając broń i towary na daleką Północ, naszym tak zwanym """"przyjaciołom""""" którzy zapewne sprzedają ją na czarnym rynku? Nie wspomnę nawet o nieuzasadnionej agresji na legalnego JCM Franciszka Józefa, który rozumie te fakty i nie obawia się kwiku i wrzasku tak zwanych "obrońców pokoju." Czas też przestać łudzić się, że Stejo Tuul jest ostatnim obrońcą merykańskich tradycyjnych wartości: ich dołączenie do agresji na bezbronną Moskwę-Dur jasno pokazuje, że nawet dotychczas błyskotliwy JE Prezydent Dawid Madt jest pachołkiem Bandy Czworga z Lucaigh, o czym najdobitniej świadczy kwestia Narwygu, oddanego na żer tak zwanym "emancypatorom." LUDZIE!!!! WYŁĄCZCIE KRONIKĘ FILMOWĄ I WŁĄCZCIE MYŚLENIE!!!!

- Uświadomiony

Dlaczego państwo nie podajecie do wiadomości, że Ziemia jest płaska a żadnej Meryki czy innych krain po prostu nie ma? Naprawdę wierzycie w to, że okręty płynące na zachód nie wracają, bo niby jakaś zaraza trwająca od tysiącleci pożera ich załogi? A może zwyczajnie wypadają za krawędź świata i tyle? Dlaczego nie chcecie powiedzieć, że to wszystko jest w interesie producentów globusów i magnatów kolejowych? Może pora przestać wreszcie kłamać?

- Rozsądkowiec

Witam. Lord-Protektor Connail wprowadził zakaz pędzenia wódki, zakaz pędzenia spirytusu, zakaz polowania na niedźwiedzie, zakaz traktowania Tuulan jak Tuulan. Connail i jego asystent Donnelly to bardzo groźni kryminaliści którzy chcą zamienić Fennię w zagraniczną kolonię Ludów Północy i okraść wszystkich poddanych Króla z ich własności, proszę nagłośnić sprawę w waszej gazecie jak najszybciej i jak najgłośniej. Wysyłałem już zawiadomienia do Komendy Głównej Królewskiej Policji, ale na razie brak odpowiedzi. Państwo fenniańskie jest rozwalone, każdy urząd kradnie, każde przedsiębiorstwo kradnie, każdy kradnie. Wczoraj gdy protestowałem wyprzedaż Fennii północnikom, na korytarzu Senatu jakaś kobieta ukradła mi transparent i złamała mi go na głowie. Brak reakcji ze strony Straży Senackiej. Mam nadzieję, że uczciwi ludzie się tym zajmą. Pozdrawiam.

- Normalny Człowiek
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przegląd fenniańskiej prasy - przez Vaiar - 2022-11-02, 19:44
RE: Przegląd fenniańskiej prasy - przez Vaiar - 2022-11-10, 19:27
RE: Przegląd fenniańskiej prasy - przez Vaiar - 2022-12-13, 18:21
RE: Przegląd fenniańskiej prasy - przez Vaiar - 2023-01-25, 22:19
RE: Przegląd fenniańskiej prasy - przez Vaiar - 2023-02-23, 18:58
RE: Przegląd fenniańskiej prasy - przez Vaiar - 2023-08-03, 22:33