Kółko reformatorskie zasad PNW
#1
Wiecie, kochani... wiem że mówienie o przyszłych edycjach obniża szansę na naturalne zakończenie obecnej, ale prawda jest taka, że i tak jest nas mało; i tak mamy kryzysy; i tak jesteśmy w sezonie letnim, gdy najłatwiej i właściwie trzymamy się na fabule nie mechanice, więc o mechanice to można porozmawiać.

Więc chciałbym zacząć dyskusję nad zmianą mechaniki PNW - albo jej radykalne uproszczenie, albo reforma zbudowania od nowa.
Pomysły można swobodnie rzucać, możemy dyskutować - i tak nie wiadomo kto będzie prowadził przyszłą edycję i co się na tym zbuduje i jaką mechanikę do tego. Ale sądzę że bez pomysłów nad nową mechaniką, to polegniemy w przyszłości.
***

Jak ja chwilę nad tym myślałem, to mam problem z wyszczególnieniem który element mechaniki jest "niepotrzebny". Każdy powstał po coś i radykalna zmiana w postaci wywalenia KP/K+ będzie skutkowała brakiem czegoś w mechanice, czasem dotkliwym. Zmiany niedotkliwe - np. zamiana paliwa i zaopatrzenia w samo zaopatrzenie (podpatrzyłem na Domi) IMO nie będzie tak wiele dająca, a zabierająca wiele z kminienia i buildów.

Jedyne co mi na razie przychodziło do głowy to zastąpienie WP - ale jak nie one, to będzie problem z innymi wyliczeniami...
... nie wiem czy duże mapy z dużą ilością prowincji to nie jest błąd pod względem skomplikowania. W tym sensie, że nie tylko masz długą listę prowów, ale też wojny są bardziej skomplikowane bo oddziały obsadzają znacznie więcej prowincji.

No ale ja przez tą edycję i poprzednią tylko robiłem budżety NPCom, więc mogę nie znać bolączek graczy. Radźcie, gracze i byli gracze. I potencjalni gracze.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kółko reformatorskie zasad PNW - przez prehi - 2023-06-03, 14:52
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Gandzia - 2023-06-03, 16:16
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Varja - 2023-06-03, 16:31
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Verlax - 2023-06-03, 17:36
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez prehi - 2023-06-03, 19:30
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Verlax - 2023-06-03, 20:16
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez prehi - 2023-06-03, 20:44
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Richtus - 2023-06-04, 00:03
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Gandzia - 2023-06-09, 17:28
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Richtus - 2023-06-10, 01:11