Kółko reformatorskie zasad PNW
#10
Cytat:W ten sposób pozbywamy się: WP, gotówki, slotów, modyfikatorów dochodu (bo co najwyżej można zwiększyć bierną produkcję punkcików o konkretną wartość), co powinno uprościć budżet.
Zamiast WP mielibyśmy punkty gospodarcze, co brzmi jak praktycznie to samo, więc nie powiedziałbym, że się tu coś upraszcza.
Zamiast gotówki byłyby punkty dochodu, co też na jedno wychodzi.
Wyrzucenie slotów może i by było uproszczeniem ale jak dla mnie ze zbyt dużą szkodą dla gameplayu - jednak to jest bardzo fajny sposób, żeby uniemożliwić robienie wszystkiego, wszędzie, na raz i ogółem jedna z lepiej pomyślanych mechanik jakie mamy.
Wyrzucenia modyfikatorów dochodu można byłoby też dokonać bez reszty tych zmian i to by było może nawet uproszczenie ale jakby to powiedzieć....te modyfikatory się nie wzięły znikąd, tylko są efektem ewolucji gry w takim kierunku - przez długi czas gracze pisali różne dziwne reformy (głównie Darne) i kolejni MG głowili się jak przełożyć ich działania na mechanikę gry. Ja się obawiam, że jak ustawowo zniesiemy modyfikatory, to zamiast tego wyskoczy coś podobnego (np. eventy dające dodatkowe punkty gospodarcze do wydania co turę jeśli cośtam) z czym będzie równie dużo roboty, dlatego też mi się wydaje, że już lepiej się pogodzić z ich obecnością i skupić się na szukaniu jakichś sposobów na ułatwienie graczom ich ogarniania.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kółko reformatorskie zasad PNW - przez prehi - 2023-06-03, 14:52
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Gandzia - 2023-06-03, 16:16
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Varja - 2023-06-03, 16:31
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Verlax - 2023-06-03, 17:36
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez prehi - 2023-06-03, 19:30
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Verlax - 2023-06-03, 20:16
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez prehi - 2023-06-03, 20:44
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Richtus - 2023-06-04, 00:03
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Gandzia - 2023-06-09, 17:28
RE: Kółko reformatorskie zasad PNW - przez Richtus - 2023-06-10, 01:11