Ankieta: Propozycja Fałzeta ( https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=363&pid=2310#pid2310 )
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Za
54.55%
6 54.55%
VETO!
45.45%
5 45.45%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Rzadkie surowce... bezwartościowe?
#40
Nie zmieniajmy zasad w trakcie gry.
Jeżeli jednak mają być zmiany to tylko korzystne dla mnie:
- używanie łaciny (nawet z błędami) przy równoczesnym posiadaniu jej w językach urzędowych powinno dawać czwarty PP co turę,
- handel wymaga całkowitej zmiany - nikt nie handluje z Borneo bo sprowadzenie surowców z drugiego końca świata kosztuje więcej niż ich wartość, obstawianie FT na akwen jest głupie (sorry ale handel tutaj jest utrudniony nadmiernie). 1 FT powinien po prostu zajmować się jednym szlakiem handlowym (tu trzeba by było wprowadzić ograniczenia) lub po prostu może transportować rocznie określoną ilość dóbr.

Ja tak jak i spora część graczy chętnie by kupiła od Czerstwego jego "niepotrzebne" surowce, ale wydatek slotów produkcyjnych na zrobienie FT jest po prostu zbyt wielki.

<żale mode on>
Ogólnie w tej edycji każdy slot produkcyjny jest na wagę złota, a reszta slotów przy nim nie znaczy prawie nic.
Podobna sytuacja jest z DP. Ja mając 4 sloty produkcyjne i bardzo dużo ludności dość zamożnej powinienem przeznaczać 3 z 4 slotów na DP co jest chore! Są państwa, które mają wolne po 4-5 slotów. Majac 1-2 wolne sloty produkcyjne co turę mogę produkować trochę zaopatrzenia i trochę wojska i to tyle.
<żale mode off>

Ave srave
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Rzadkie surowce... bezwartościowe? - przez Czerstwy - 2020-05-28, 21:39
RE: Rzadkie surowce... bezwartościowe? - przez Rizi - 2020-05-28, 22:19
RE: Rzadkie surowce... bezwartościowe? - przez Millenium - 2020-05-29, 08:45
RE: Rzadkie surowce... bezwartościowe? - przez Rizi - 2020-05-29, 13:06
RE: Rzadkie surowce... bezwartościowe? - przez Rizi - 2020-05-29, 13:36