Edycja Warhammer 2.0 - Dyskusja (o zasadach)
#2
IMO danie ekstra slotu naukowego za inwestycję w naukę ("póki inwestujemy") mija się z celem - według mnie inwestycje to powinny być jednorazowe boosty i tyle. Mniej lub bardziej opłacalne.
System 5+5 o tyle komplikuje, ze psuje się balans bonusów za komputeryzację itp, oraz za szybko można dojśc do atomu. No i idea ZNów o maksymalnym poziomie 8 była chyba taka, że opłaca się je zamienić na bonus zazwyczaj już jak mają poziom 5 - gdy wyżej, to nieco szkoda bonusu (ale i szkoda braku boostu w badaniach!). Nie lepiej może 4+6, z zamianą ZN na bonus przy 4 (mniej szkoda zamienić, ale nadal może być szkoda) i przy bazowym badaniu techów specjalnych nieodmiennie 2? Badanie nuków będzie trudne i ciężkie, będzie też motywacja do badania "standardowych" technologii...
A - i przy zwiększeniu tempa badań, nie zwiększałbym kosztu technologii dla techów I-III, ale wyżej już owszem. Niewiele, ale by specjalizacja w czymś kosztowała.
***
Nie wiem jak to zrobić do wywiadu, ale brakuje mi czegoś co zwiększyłoby szanse broniącego, gdy wywiadowcy robią spółdzielnie, albo gdy ktoś próbuje Cię dojechać z drugiego krańca świata tylko dlatego bo Cię nie lubi. W edycji azjatyckiej czystym fartem wyeliminowałem szpiegów Borneo, tylko dlatego bo pomyślałem "Borneo nie ma w tym interesu, ale Troll? Troll ma!".
Może jakieś plusy na wykrywania szpiegów spoza okolicy? Jakieś działania kontrwywiadowcze które pozwalają wykryć szpiegów państw (celujemy np w 4 państw, podając nazwy), bez eliminowania i określania ile PI jest?
I, oprócz inwestycji w wyiad, inwestycja w kontrwywiad: Wzrost kontrwywiadu +2 na najbliższe trzy tury. Kumuluje się, ale powiedzmy sobie prawdzie w oczy: kto będzie wydawał na kontrwywiad 20 KP i 15 mln $ co turę?
Dla równowagi broń i obrona: dodać w działaniach wywiadowczych ukrycie struktur, czyli ukrycie że mamy PI. Do czasu gdy wprowadzimy do danego kraju agenta - ponownie - struktury wywiadu są ukryte (i kosztowałoby to 3 PI, a ukryta siatka nie mogłaby mieć więcej niż np. 15 PI). Takiej struktury nie możnaby odkryć badaniem przesiewowym, a tylko celowaniem w liczbę PI?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Edycja Warhammer 2.0 - Dyskusja (o zasadach) - przez prehi - 2020-09-01, 19:12