Imperialne Nowiny
#1
Wiadomości ze Świata

- Dzień dobry, z tej strony wasz ukochany redaktor Ernuetar Rockmaker. W dzisiejszym wydaniu wiadomości porozmawiamy o sytuacji na świecie z profesorem nauk geopolitycznych Panem Raanuk Blackscribe.

- Bardzo mi miło, że mogę gościć w ty studiu.

- Nam również jest bardzo miło, że tak znamienity gość postanowił przyjąć zaproszenie, ale nie marnujmy czasu tylko przejdźmy do konkretów. W ostatnim roku możemy dostrzec, że świat podzielił się na trzy obozy. Pierwszy sojusz Chaosu, któremu ponownie chce przewodniczyć Archaon, drugi komunistyczny pod przewodnictwem Nehekhary, a także trzeci blok, jeżeli tak to możemy nazwać państwa neutralne, w którym znajdujemy się my. Chciałbym zapytać się co pan sądzi o pierwszym z tych przemierzy.

- No cóż, to że Chaos próbuje zewrzeć szyki nie jest dziwne, ale nie wiem czy przewodnictwo Archaona jest dobre dla tego sojuszu. Poprowadził on inwazje dwukrotnie i dwukrotnie zawiódł, nawet pomimo wsparcia naszej niezrównanej gospodarki, wspaniałym osiągnięciom technologicznym jak i wielki legionach żołnierzy i demonów, które były pod naszymi rozkazami. Z jednej strony jest to dobre posunięcie bo zrównoważy to zagrożenie jakim jest komunizm na świecie, ale z drugiej przewodnictwo osoby o tak zszarganej reputacji... Nie wiem czy jest dobrym pomysłem.

- A Imperium Pyłu, nie ma zamiaru dołączyć do tych sił?

- Z tego co mi wiadomo, rząd nie otrzymał jeszcze żadnej oferty, ale nie wydaje mi się, aby wsparł jakoś mocno to przymierze. Póki co neutralność wobec tego co się dzieje na świecie jest lepszą drogą niż szybkie dołączenie do jakiegoś bloku sojuszniczego. Jesteśmy oddzielenie od głównej areny działań politycznych Górami Krańca Świata, nie musimy wplątywać się w wojny i deklaracje pomocy dalszym państwom my mamy czas i mamy środki, aby rozwinąć swoją potęgę, można powiedzieć, że mamy wole skały.... Ale nie wyklucza się, że w przyszłości nasz kraj nie dołączy do jakiegoś większego sojuszu.

- Ale wspomniał pan na temat zagrożenia komunizmem, więc może przejdźmy do omówienia tego bloku.

- Tak Komunizm jest zagrożeniem dla świata, wprowadza on dziwaczne twierdzenia jak walkę klas czy władzę w ręce "ludu", gdzie nie bójmy się tego powiedzieć jest zwykłym sloganem, zazwyczaj rządzą tam zarządy, dyktatorzy, którzy od poprzednich władz różnią się tylko tym, że mają inną ideologię. Najgorsze jest w tym, że nasi "bracia", są największym propagatorami tej idei. Rozumieliśmy jeszcze stare monarchie, które w jakiś sposób nawet szanowaliśmy ale to co tam zaszło w ciągu ostatnich lat jest obrzydliwe i powiedzmy sobie szczerze pogorszyły tylko one sytuacje ekonomiczną tych państw. Jesteśmy ostoją normalności w tym świecie, a nasze Imperium przykładem dla innych jak powinno wyglądać dobrze prosperujące państwo.

- Niestety czas antenowy nas ogranicza i musimy zakończyć rozmowę. Bardzo miło, że mógł pan do nas wpaść i przybliżyć temat geopolityki na świecie. Naszym gościem był profesor Raanuk Blackscribe, dziękujemy i do widzenia.

- Do widzenia.

Sekcja sportowa

A teraz przechodzimy do sekcji sportowej. Liga Blood Bowla w naszym kraju dotarła do półmetku, po rozegraniu trzynastu meczy następuje miesięczna przerwa w grze. Tak prezentuje się tabela po rozegraniu połowy meczy w tym sezonie:

[Obrazek: ag1Kd0s.png]
Jak widać początek tabeli nie zaskakuje nikogo, układa się on tak samo jak w poprzednim sezonie. Dwa pierwsze miejsca zajmują najlepsze i najbogatsze zespoły naszej ligi, od niepamiętnych lat już trwa zażarta rywalizacja między tymi dwoma drużynami, a mecz między nimi można zawsze nazwać klasykiem. Na wyróżnienie w tym sezonie na pewno zasługuje Victoria Mash-Shalal, która w poprzednich latach była raczej usytuowana w dolnej części tabeli, a teraz od samego początku rywalizuje o największe laury. Wartym uwagi jest też wspomnienie o bardzo dobrej formie Górnika Gnashrak, niech państwa nie zmyli ich piąta pozycja w tabeli, ta drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony, nie dość, że praktycznie do 4 kolejek wstecz wbiła się klinem między Stalowych, a Żelaznych to jeszcze z tymi pierwszymi wygrała 5:4, a z drugimi zremisowała 5:5, może to być spowodowane ściągnięciem dwóch ogrzych zawodników do swojego zespołu - Baogga i Cruga, jednego z Tytana Vargh-Arduk, a drugiego z Legi Coldtrom. Póki co wielkim zawodem jest Piekielnik Tharr Morgrunz, które w poprzednim sezonie plasowało się w połowie tabeli, a nawet miała szansę na na czwartą lokatę, tak teraz zawodzi na całej linii! Wciągu tych trzynastu meczy wygrali tylko jeden! Po Tytanie nie ma co się dziwić oni od kilku lat nie mogą się podnieść z dołu. Aktualny selekcjoner, który prowadzi zespół nie ma pomysłu na skład i doszły nas pogłoski, że zarząd Tytana rozmyśla nad jego zwolnieniem. Tak samo jak nasi reporterzy dotarli do informacji, że są jakieś sprzeczki na linii zawodnicy-zarząd w Legii i Spartaku, co prawdopodobnie wpływa na ich skuteczność w lidze. Sezon trwa, okienko transferowe zostało ponownie otwarte, zobaczymy co drużyny szykują dla nas na drugą część sezonu!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Imperialne Nowiny - przez Fogler - 2020-10-29, 18:04
RE: Imperialne Nowiny - przez Fogler - 2020-11-10, 20:11
RE: Imperialne Nowiny - przez Fogler - 2021-01-31, 19:00