2711
Wybory do Rady Reprezentantów i Zgromadzenia Komun
W tym roku obywatele Federacji skorzystają ze swych praw i w tajnych, powszechnych i demokratycznych wyborach wyłonieni zostaną posłowie do Rady i Zgromadzenia. Co prawda poprzez wojnę na Piaskach oraz niepokoje w krajach sąsiednich, polityka w kraju uległa znacznym zmianom, ale zapewne krasnoludy przeżyli już większe turbulencje podczas swej bogatej historii.
Frakcyjność w Radzie i Zgromadzeniu jest rzeczą normalną od początku jej istnienia, ale w politycznym życiu państwa wyłoniły się główne stronnictwa, które mają zamiar przeforsować w parlamencie ustawy, których chcą wprowadzenia ich wyborcy.
Wyzwoliciele - Wyzwoliciele postulują dalsze pogłębianie współpracy gospodarczej z państwami sojuszniczymi, a także wspieranie ruchów socjalistycznych oraz innych partii prorobotniczych i prochłopskich, aby rozszerzać dobrobyt na świecie. Co prawda rządzący Wyzwoliciele nie byli w stanie kontynuować swych reform socjalnych, ale argumentują, iż było to spowodowane koniecznością interwencji na rzecz bratnich państw, które zakończyły się całkowitym sukcesem. Ostatnio jednak, przedstawiciele tejże frakcji także zaczęli akcentować znaczenie tradycyjnych wartości rodzinnych oraz klanowych, a nawet podkreśleniu braku konfliktu między socjalizmem a panteonem. Oprócz tego postulują także wprowadzenie programów prorodzinnych, celem poprawy bytu oraz obrony najważniejszej tkanki społecznej przeciwko zakusom zdegenerowanego kapitalizmowi.
Stronnictwo Ludowe - Stronnictwo te na arenie międzynarodowej chce mniejszego zaangażowania się na arenie międzynarodowej, argumentując, iż niewiele zagraża naszym górom, szczególnie po naszych sukcesach na południu. Wraz z tym, proponują oni szeroki program reform wewnętrznych; ustanowienie nowych programów społecznych, reforma służby zdrowia, reforma systemu emerytalnego i wiele innych, aby stworzyć w FKKA prawdziwy raj dla przeciętnego obywatela, który nie będzie musiał obawiać się o swoje jutro i dalsze bezpieczeństwo.
Anarchiści - Domagają się ograniczenia roli państwa i pozostawieniu zarządu w ręku Komun. Anarchiści deklarują opozycję do reform socjalnych proponowanych przez Wyzwolicieli i Stronnictwo Ludowe. Chociaż jak pokazały poprzednie wybory, w ostatnich latach frakcja ta przybrała w sprawach społecznych konserwatywny charakter, akcentując doniosłe znaczenie panteonu Karaz Ankor, tradycji rodzinnych i tym podobne, co przyniosło im sukces wyborczy w wielu komunach w poprzednich wyborach.
W wyborach startują jeszcze partie reprezentujące mniejszości w kraju oraz pomniejsze stronnictwa, ale najwięksi kandydaci do Rady i Zgromadzenia skupili się w wyżej wymienionych frakcjach. Niech żyje Karaz Ankor!
// Wyniki poprzednich wyborów, bo raczej się przydadzą przy ustalaniu wyników i tak dalej.
Wyzwoliciele - 40%
Anarchiści - 37%
Stronnictwo Ludowe - 8%
Inne Ugrupowania - 15%