Embarga
#51
(2022-04-10, 17:01)Richtus napisał(a): //Postawiłem 3 platformy wydobywcze w 2206. W 2207 platforma działa, więc podbijam siłę embarga. W 2208 ludki mają pomniejszony dochód o wymienione przeze mnie %. W budżecie nie wykorzystuję surowców z tych platform. Ja nie widzę żadnego błędu.

//w budżecie masz 12 surowców, a liczba surowców do użycia w turze nie jest tożsama z liczbą surowców liczonych do embarga.
Odpowiedz
#52
//Przez całą edycję tak to liczyłem i chociaż się staram, to nie bardzo rozumiem jak to liczyć inaczej.
Zgodnie z literą zasad:
Cytat: obie strony ponoszą z tego powodu trwającą przez cały okres embarga karę do dochodu wynoszącą 2 * x (gdzie X to suma wydobywanych zasobów metali przemysłowych, metali rzadkich i ropy
W podlinkowanym poście mamy info, że:
Cytat:* Jak jest z surowcami? Jeśli w turze n budowałeś platformę wydobywczą LUB dobiłeś do progu 5 WP (nie ważne, czy za pomocą PP czy inwestycji czy produkcji ze slotów!), to w n+1 ona działa.
W 2206 nabudowałem platform, żeby łącznie mieć 12 platform/surowców w prowach z 5 WP. Zgodnie z powyższym w 2207 te platformy działają = surowce są wydobywane. Zgodnie z literą zasad przytoczoną jeszcze wyżej suma wydobywanych surowców określa siłę embarga.
Równocześnie zdaję sobie sprawę, że to nie są surowce "do użycia w tej turze". Przykładowo: ropę z tych złóż dopiero w 2208 będę doliczał do produkcji paliwa.
Odpowiedz
#53
(2022-04-10, 17:30)Richtus napisał(a): //Przez całą edycję tak to liczyłem i chociaż się staram, to nie bardzo rozumiem jak to liczyć inaczej.
Zgodnie z literą zasad:
Cytat: obie strony ponoszą z tego powodu trwającą przez cały okres embarga karę do dochodu wynoszącą 2 * x (gdzie X to suma wydobywanych zasobów metali przemysłowych, metali rzadkich i ropy
W podlinkowanym poście mamy info, że:
Cytat:* Jak jest z surowcami? Jeśli w turze n budowałeś platformę wydobywczą LUB dobiłeś do progu 5 WP (nie ważne, czy za pomocą PP czy inwestycji czy produkcji ze slotów!), to w n+1 ona działa.
W 2206 nabudowałem platform, żeby łącznie mieć 12 platform/surowców w prowach z 5 WP. Zgodnie z powyższym w 2207 te platformy działają = surowce są wydobywane. Zgodnie z literą zasad przytoczoną jeszcze wyżej suma wydobywanych surowców określa siłę embarga.
Równocześnie zdaję sobie sprawę, że to nie są surowce "do użycia w tej turze". Przykładowo: ropę z tych złóż dopiero w 2208 będę doliczał do produkcji paliwa.

//W takim razie robisz źle w budżecie, bo w budżecie zaznaczasz surowce do dyspozycji, a nie do embarga. Choćby dlatego że je potem liczę do wydobycia paliwa.
Sabotaż sprawdzania budżetów ;(
Odpowiedz
#54
//No to w złym temacie o tym piszemy Tongue Ale idea w budżecie jest taka, że w 2206 wpisałem tam surowce, które wykorzystuję jako podstawę do wyliczania slotów, paliwa itp. na 2207. Dla mnie to wygląda bardzo logicznie (tzn. wyliczam np. pasywny dochód paliwa na podstawie zapisu z ubiegłego budżetu) i jeśli 6 tur sprawdzania budżetów nie wykazało tam problemów, to zakładałem, że dla Ciebie to też jest zrozumiały sposób zapisu. Zresztą jak by to inaczej zapisywać? Jeśli postawiłem te platformy w 2206, to miały się pojawić w rubryce z surowcami w 2208? Czyli na początku 2208, żeby zrobić budżet, muszę sięgać do budżetu 2206, żeby sprawdzić co wtedy budowałem? To wydaje się przekomplikowane, a ten zapis który stosuję powoduje, że wszystkie potrzebne na x+1 informacje mam w poście z budżetem na x.
Odpowiedz
#55
2207 - EKN 14%->16% - Manticore 18%
2207 - EKN 14%->16% - Brazylia 8%

WCN łącznie 52%
Manticore łącznie 50%
Odpowiedz
#56
2207 - Manticore: 24% - Azyl: 14%

Manticore łącznie: 64%
Azyl łącznie: 24%

//
(2022-04-20, 20:32)Gandzia napisał(a): 2207 - EKN 14%->16% - Manticore 18%
2207 - EKN 14%->16% - Brazylia 8%

WCN łącznie 52%
Manticore łącznie 50%
//Tutaj przy Manticore powinno być 24%
Odpowiedz
#57
//Po przejrzeniu tematu znalazłem dwa błędy w łącznych % - jeden mój (nie zauważyłem że Nowa Etiopia embarguje Helgan), drugi wyniknął z faktu że zapomnieliśmy o 2% embarga od Trolla na Riziego, które zniknęło wraz ze zniknięciem Rosji.
Nowa Etiopia łącznie: 30% (24% Manticore, 6% Helganie)
Helganie łącznie: 90% (Manticore 24%, Nowa Etiopia 12%, Shiroihan 10%, ANZAC 22%, WCN 8%, Albion 8%, Transaarde 6%)
Odpowiedz
#58
2207 - EKN 14%->16% - Manticore 24%
2207 - EKN 14%->16% - Brazylia 8%

Manticore łącznie 62%
WCN łącznie 52%
EKN łącznie 32%
Odpowiedz
#59
2207

Azyl ma 14% siły że względu na kopalnię odkrywkową. Więc
Manticore: 64%
Odpowiedz
#60
//Poprawione, poszedł edit.
Odpowiedz