Ankieta: Jak myślicie o rozwiązaniu problemu międzyturza?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Wojny w punktach
16.67%
3 16.67%
Giełda opisów wojen
55.56%
10 55.56%
Dłuższy czas międzturza
27.78%
5 27.78%
Razem 18 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Giełda wojen lub przedłużenia
#1
W związku z tym że VZ...
[Obrazek: RHpMhgY.png]

Zachodzą pewne problemy z czasoprzestrzenią MG. Największy problem z wąskim gardłem tur to sprawdzanie budżetów i wojny. O ile sprawdzanie budżetów idzie coraz sprawniej dzięki pruskiemu drylowi i groźbie stabhitów obywatelskiej postawie graczy, o tyle z wojnami nieco gorzej.
Są więc trzy opcje. Albo będę robił wojny w punktach, na początek jedną; albo takie punkty przekażę komuś z graczy by obudował to fabularnie w zamian za wynagrodzenie in-game (małe, wynagrodzeniem jest brak wydłużenia tury), czyli tzw. Giełda; albo po porstu wydłużamy czas międzyturza aż bym się wyrobił.
Co preferujecie?
Odpowiedz
#2
Bramka nr 3, bo pies ogrodnika.
Odpowiedz
#3
opcja 1 lub 2. Ze względu na możliwość odciążenia MG z zadań
Odpowiedz
#4
Opcja 2 byłaby prawdopodobnie najlepsza, ale tutaj jest bardzo ważne i by było jasne, że to są tylko opisy fabularne i nic innego. W tym kontekście, najlepiej byłoby połączyć opcje 1 - 2. Niech MG napisze w punktach + straty, awanse i tak dalej, a opisy fabularne zostaną dodane z giełdy.

Ważne jest też, by w części punktowej MG pisał o ważnych wydarzeniach jak zbrodnie wojenne lub ich brak, by potem piszący z giełdy nie kombinowali przy opisach zbyt mocno.
Odpowiedz
#5
^ to co Verlax
Odpowiedz
#6
Spytajmy VZ jak jest i jeśli nie da rady wrócić w grudniu to zrekrutujmy MG zamiast niego na tą edycje.

Edit:
Jestem bardzo przeciwny angazowania graczy w opisy fabularne ze względu na benefity. Już teraz mamy PNW dwóch prędkosci, gdzie w ciągu tygodnia u jednego gracza dzieje się fabularnie więcej niż u innych przez całą edycję. A tu dodatkowe punkciki za zaangażowanie? Strefa Vegety jest w zbytniej dupie by robić kolejne przepaści.
Odpowiedz
#7
Głupi człowiek się łudził, że tym razem będzie inaczej... dla mnie opcja nr. 2.
Odpowiedz
#8
Opcja nr 1, bo szybciej.
Odpowiedz
#9
(2021-12-05, 19:27)zdunio napisał(a): Spytajmy VZ jak jest i jeśli nie da rady wrócić w grudniu to zrekrutujmy MG zamiast niego na tą edycje.

Edit:
Jestem bardzo przeciwny angazowania graczy w opisy fabularne ze względu na benefity. Już teraz mamy PNW dwóch prędkosci, gdzie w ciągu tygodnia u jednego gracza dzieje się fabularnie więcej niż u innych przez całą edycję. A tu dodatkowe punkciki za zaangażowanie? Strefa Vegety jest w zbytniej dupie by robić kolejne przepaści.


tbh


Zdunio jeszcze pamięta jak Milordzik dostał darmowe pance za to ,że mapkę zrobił xD
Odpowiedz
#10
(2021-12-05, 19:27)zdunio napisał(a): Już teraz mamy PNW dwóch prędkosci, gdzie w ciągu tygodnia u jednego gracza dzieje się fabularnie więcej niż u innych przez całą edycję.

Akurat tutaj o tyle się nie zgodzę, bo u niektórych graczy duża część działań jawnych od-MG to następstwo wykwitów na TFie. Przypominam też, że w ex-strefie VZta tylko Millenium raczył dawać eventy do przypomnień, więc ja obecnie nie uważam że macie jakiekolwiek zaległości. Ja jestem na bieżąco od paru dni i od tej chwili będę, ale zaległości to teraz problem innych.

***
Pomysł ze zrekrutowaniem nowego MG to ten problem, że gdybym nie był ochotnikiem, to by ta edycja chyba nie poszła. Mało chętnych na tą robotę i nawet domyślam się czemu (gracze kłócący się o gramatykę zasad).
Odpowiedz