Hipotetyczne zmiany w cenniku
#11
(2021-12-14, 22:38)Millenium napisał(a): Czysto mechanicznie satelita powinna dawać wgląd lub szansę na odkrycie ukrytych struktur, możliwość podejrzenia armii (choć części np zmobilizowanej i gdzie), bonusy w przypadku obrony (wiesz gdzie koncentruje somsiad siły).
Samą satelitę można skierować np w 4 przylegające do siebie regiony/akweny.
Coś takiego.

Do zastanowienia, choć ukryte struktury IMO są ukryte tez przed zwiadem powietrznym - maskowaniem, kamuflażem.

(argumentujących że odpowiedni satelity mogą sprawdzić co masz napisane na bucie zbywam niniejszym - balans sralans, nie)

EDIT: a kolejni z argumentami i przemyśleniami? Wink
Odpowiedz
#12
Raz zdarzyło się, że miałem satelity (nawet 3 bo pytałem o stworzenie systemu GPS)... gówno jakich mało. Drogie a dawało darmowe sprawdzenie 1 prowincji co turę. Praktycznie się nie przydało. Z drugiej to może ja nie doceniłem przeciwnika, gdyż zostawił nieobsadzone granice. Inne profity jak ogólnoświatowa komunikacja, media, nawigacja itp. nie są uwzględnione mechanicznie. Generalnie nie widzę dla nich zastosowania CHYBA, że ich obecność byłaby wymagana/zwiększałaby skuteczność (wybrać jedno z dwóch) sił wyższych poziomów (np. IV i V) jako genialne rozpoznanie w czasie rzeczywistym itp.

Generalnie nie widzę zastosowania póki co - chyba, że ktoś ma własną ambicję by wystrzelić coś tak by nie spadło.
Odpowiedz