Hipotetyczna kolejna edycja [2022!]
#42
Powstała mi pewna koncepcja inna niż ta wcześniej zapisana:

Cytat:Z innej beczki, koncept z ambicjami: choć ogólnie wszystkie ambicje według mnie powinny być prące do konfliktu militarnego z graczami, zastanawiam się nad opcjonalną możliwością poproszenia o ambicje możliwe wszystkie do spełnienia bez konfliktu militarnego --- ale ekstremalnie trudne do wykonania. Albo przez  poziom "co trzeba zrobić", albo przez trudniejszy start.

Hm, hm?


-> opcja na etapie robienia kraju - kraj pokojowy (ambicje możliwe do spełnienia bez wojen, ale bez wymuszania społeczeństwa pacyfek czy cuś) --- 2 punkty z 5 mniej do rozdziału.

-> opcja "skraj mapy" - za nami tylko nie-Europa, czyli Rosja czy tam inny Maghreb --- gracz naraża się na większą ilość eventów od MG (idących od skraju mapy), ale ma potencjał do kampienia. Ambicje i tak byłyby pod miejsce dostosowane, ale w tym wypadku zastanawiam się za możliwość nadejścia eventów [Dżyngis Chan to był taki event, rozumiecie] nie dawać dodatkowego punkta...

-> pod wpływem ostatnich gadanin bardzo się zastanawiam czy nie zrobić opcjonalnego bycie "bezeventowym graczem". Ale - cóż. To zapewniałoby tylko że MG nie walnie nagle jakiegoś eventu od serca, ale efekty działań gracza (długofalowe efekty nieprzemyślanych działań), albo eventy od innych graczy by nadal wchodziły w grę.

Opcji "MG wszystkim nie będzie dawał eventów" nie rozpatruję, bo to proponuję zrobić PNW:Risk edition, tutaj czuję się pewny swych słów. Za to mogę obiecać, że eventów wstecznych nie będzie.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Hipotetyczna kolejna edycja [2022!] - przez prehi - 2022-03-05, 13:14
RE: Hipotetyczna kolejna edycja [2023?] - przez Rizi - 2022-03-07, 12:25
RE: Hipotetyczna kolejna edycja [2023?] - przez prehi - 2022-06-22, 19:19
RE: Hipotetyczna kolejna edycja [2023?] - przez Herc - 2022-07-15, 13:26
RE: Optymalizacje czasu pracy MG - przez Czerstwy - 2022-07-14, 16:19