Hipotetyczna kolejna edycja [2022!]
#43
(2022-06-19, 12:06)prehi napisał(a):
(2022-06-18, 22:10)Enter napisał(a): Zastanawiałem się ostatnio nad wywiadem. Aktualnie jego działanie wydaje się... dość utrudnione i nie pozwala na stosukowo szybkie akcje a raczej na stopniowe budowanie siatki przez całą edycję licząc, że w międzyczasie ktoś akurat nie ustrzeli.

Stąd ew. propozycje zmian jakie wydają mi się logiczne:
* Poziom nauki wpływa na bazowy wywiad tak samo jak wpływa na poziom badania. - odpowiada to jakości sprzętu jakim dysponuje nasz agent (lepsza mikrokamera na ssd niż kamera szpulowa)
* Możliwość "kupowania" poziomów wywiadów - odpowiada to powstałej w kraju korupcji na coraz wyższych szczeblach (coś jak nasza szlachta). Wedle wzoru np. X x 10mln gdzie X to następny poziom siatki (im wyższy poziom siatki, tym poważniejszych ludzi musimy korupować) - oczywiście kwestia dyskusji nad kwotami, ale wydaje mi się sensowne by np. WB mogła korumpować urzędników z Konga dużą ilością zielonych.

ew. Kontra do przyspieszenia rozwijania wywiadu:
dodatnie do nauki nowej technologii:
- Bezpieczeństwo wewnętrzne - uszczelnianie sieci IT, wyszkolenie urzędników, nowe protokoły wewnętrzne - tech zapewniający +1 kontrwywiadu za poziom (kosztowo PN dość drogi, typu 12-15)

Ponownie zapraszam do dyskusji ew. hejtu lub propozycji zmian (bo dwa na raz raczej nie wystąpią)

Brzmi jak szósta gałąź technologii - coś jak technologie "społeczne". W dużej mierze wywiad, ale częściowo inne rzeczy. Powiązane z innymi drzewkami przez naukę.

Co do możliwości kupowania wywiadu za mln $ jestem sceptyczny - moją intencją jest osłabienie w przyszłości wartości $ w stosunku do np. slotów saute.

Jeśli to nie problem, można pomyśleć nad takim drzewkiem. Technologie np.:
Optymalizacja administracji - X * 2% do dochodu
Medycyna (to przenieść z nauki?)
Szczelność infrastruktury IT - +1 do kontrwywiadu
Służby mundurowe - zwiększenie efektywności sił prewencji (zamiast fabularnie niekiedy kasę wydawać licząc, że mg pamięta) 
Coś by się wymyśliło, kwestia potem czy chcemy i ile pn przypisać by zbytnio nie rozwaliło balansu

Jeśli chodzi o wywiad za mln, miałem na myśli przyspieszenie zdobywania pkt by akcje wywiadowcze były częstsze.
Przykładowo aktualnie jakbym chciał zrobić zamach na WCN to mam:
Sabotaż 15PN
ZW: 1
Tura X - rozwijam siatkę do 1 przy wsparciu ZW = 5/5
X+1 - rozwijam siatkę do 2 bez (ZW) - 5/10
X+1(drugi slot przygotowuje akcję z ZW) - 6/20 (15 koszt akcji +5 bo sąsiad)
X+2 - kończę rozwijać siatkę do 2 bez ZW - 10/10
X+2 (drugi slot z ZW przygotowuję akcję) - 12/20X
X+3 - Przygotowuję akcję wraz z ZW - 19/20
X+4 - przygotowuję akcję wraz z ZW - 26/20 - mam gotową akcję wraz z przebiciem do odpalenia i wyjdzie pod warunkiem, że WCN ma kontrwywiad mniej niż 3 (poziom siatki 2, przebicie 1) 

Efekt taki, że chcąc wykonać sabotaż (akcja z średniej półki na sąsiedzie tuż obok), potrzebuję na to 5 tur od zera. 1/3 przewidywanej gry A i tak poziomem dośc proste do skontrowania. Jasne. Nie ma zasobów rzadkich, PP a liczone jest od zera. Teoretycznie mógłbym poświęcić drugi slot w X+3 by rozwijać siatkę, skończyć ją z PP w X+4, więc w X+5 miałbym zakończoną akcję z wynikiem 34/20 czyli kontrwywiad wymagany 5 - 6 jeśli miałbym rzadkie by jeszcze podbić wynik sabotażu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Hipotetyczna kolejna edycja [2022!] - przez prehi - 2022-03-05, 13:14
RE: Hipotetyczna kolejna edycja [2023?] - przez Rizi - 2022-03-07, 12:25
RE: Hipotetyczna kolejna edycja [2023?] - przez Enter - 2022-06-22, 22:27
RE: Hipotetyczna kolejna edycja [2023?] - przez Herc - 2022-07-15, 13:26
RE: Optymalizacje czasu pracy MG - przez Czerstwy - 2022-07-14, 16:19