Hipotetyczna kolejna edycja [2022!]
#44
(2022-06-19, 12:06)prehi napisał(a):
(2022-06-18, 22:10)Enter napisał(a): Zastanawiałem się ostatnio nad wywiadem. Aktualnie jego działanie wydaje się... dość utrudnione i nie pozwala na stosukowo szybkie akcje a raczej na stopniowe budowanie siatki przez całą edycję licząc, że w międzyczasie ktoś akurat nie ustrzeli.

Stąd ew. propozycje zmian jakie wydają mi się logiczne:
* Poziom nauki wpływa na bazowy wywiad tak samo jak wpływa na poziom badania. - odpowiada to jakości sprzętu jakim dysponuje nasz agent (lepsza mikrokamera na ssd niż kamera szpulowa)
* Możliwość "kupowania" poziomów wywiadów - odpowiada to powstałej w kraju korupcji na coraz wyższych szczeblach (coś jak nasza szlachta). Wedle wzoru np. X x 10mln gdzie X to następny poziom siatki (im wyższy poziom siatki, tym poważniejszych ludzi musimy korupować) - oczywiście kwestia dyskusji nad kwotami, ale wydaje mi się sensowne by np. WB mogła korumpować urzędników z Konga dużą ilością zielonych.

ew. Kontra do przyspieszenia rozwijania wywiadu:
dodatnie do nauki nowej technologii:
- Bezpieczeństwo wewnętrzne - uszczelnianie sieci IT, wyszkolenie urzędników, nowe protokoły wewnętrzne - tech zapewniający +1 kontrwywiadu za poziom (kosztowo PN dość drogi, typu 12-15)

Ponownie zapraszam do dyskusji ew. hejtu lub propozycji zmian (bo dwa na raz raczej nie wystąpią)

Brzmi jak szósta gałąź technologii - coś jak technologie "społeczne". W dużej mierze wywiad, ale częściowo inne rzeczy. Powiązane z innymi drzewkami przez naukę.

Co do możliwości kupowania wywiadu za mln $ jestem sceptyczny - moją intencją jest osłabienie w przyszłości wartości $ w stosunku do np. slotów saute.

***

Z innej beczki, koncept z ambicjami: choć ogólnie wszystkie ambicje według mnie powinny być prące do konfliktu militarnego z graczami, zastanawiam się nad opcjonalną możliwością poproszenia o ambicje możliwe wszystkie do spełnienia bez konfliktu militarnego --- ale ekstremalnie trudne do wykonania. Albo przez  poziom "co trzeba zrobić", albo przez trudniejszy start.

Hm, hm?

Jak najbardziej - ale daj wtedy innemu państwu by temu zapobiegło Tongue
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Hipotetyczna kolejna edycja [2022!] - przez prehi - 2022-03-05, 13:14
RE: Hipotetyczna kolejna edycja [2023?] - przez Rizi - 2022-03-07, 12:25
RE: Hipotetyczna kolejna edycja [2023?] - przez Fanatyk - 2022-06-22, 23:21
RE: Hipotetyczna kolejna edycja [2023?] - przez Herc - 2022-07-15, 13:26
RE: Optymalizacje czasu pracy MG - przez Czerstwy - 2022-07-14, 16:19