Europa 10k, prace koncepcyjne: technologie
#4
(2022-06-23, 13:47)Milord napisał(a): Tak sobie myślałem jak miałem ostatnio ten ból dupy, że ludziki wychodzą z BWPów do walki. Inb4/tl;dr luźny wysryw

Cytat:Linie montażowe broni I-III - limit produkcji piechoty i zmechów w slocie rośnie o 1 na poziom - trudność: 3 * poziom
Linie montażowe czołgów I-III (wym. Czołg II) - limit produkcji czołgów w slocie rośnie o 1 na poziom - trudność: 4 * poziom

Hurr durr, bo mi się mój ból dupy przypomniał:

piechota i zmoty(koniki, potem ciężarówki, na koniec toyoty Hilux) walczące "jak piechota"

zmechy(jakaś ciężka kawaleria czy rydwany lol, potem opancerzone pojazdy, na koniec bwpy z prawdziwego zdarzenia z tanimi czołgami) i pance walczące "jak poważne jednostki"?

Zmoty mogłyby jeszcze trzymać speckę, np. górską czy morską. Zmechy bez magicznych czarów i specjalnych konstrukcji nie.

Dodanie artylerii też ma jakiśtam sens w tym kontekście (piech: stacjonarna, zmot: ciągnięta przez jakiekolwiek pojazdy/konie, zmech: zamontowana na jakimś ciulstwie, samobieżna, panc: nie wiem działa kolejowe dla chętnych). Są wyraźne różnice w działaniu i po co to komu.

Ingame zmech vs panc: zmech tańszy i np. może być produkowany x2 w slotach czołgów. Daje opcje do zasrania pola walki taniej lub alternatywa dla biedniejszych krajów.

Zmot vs zmech: mobilna piechota vs coś co walczy z wykorzystaniem pancerza.

---
TAK, WSPIERAM AUTYSTYCZNE ZWIĘKSZANIE ILOŚCI TYPÓW JEDNOSTEK. WSPIERAM ARTYLERIE.

Czyli, innymi słowy, jesteś zwolennikiem dodania zmotów osobno do zmechów? Wtedy zmechy faktycznie by mogły być na slotach czołgów, przy założeniu że
dywizja pancerna ma więcej czołgów niż zmechów.
dywizja zmechanizowana ma więcej zmechów niż czołgów.

ja bym w tym kontekście widział dodanie specjalizacji piechXzmot jako piechoty bardziej mobilnej strategicznie, a nieco gorzej taktycznie, gdzie zmech stawia też na mobilność taktyczną - kawaleria teraz też nie jest jako osobna jednostka, tylko jako piechXkaw...
...bo nie wyobrażam sobie piechoty na ciężarówkach jako piechoty górskiej. A mam bujną wyobraźnię Wink

Ps. artXpanc nie ma sęsu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Europa 10k, prace koncepcyjne: technologie - przez prehi - 2022-06-23, 14:22