Europa 10k, prace koncepcyjne: Cennik
#4
Zmiany!

PP:

Cytat:
  • Wywiad I: +6 postępu akcji wywiadowczej w wybranym slocie LUB +2 do kontrwywiadu w przyszłej turze.
  • Wywiad II: jw. oraz +2 um. zespołu wywiadowczego [nie może przekroczyć 5]
  • Kolonizacja I: +8 PK
  • Kolonizacja II: jw. oraz +2 WP w jednej z skolonizowanych prowincji w tej turze


Lekkie przemyślenie co do piechoty. I zmniejszenie kosztu czołgów wzgl. generacji - pancIII to teraz tyle co 15 mln $, a nie 18, czyli wygląda choć trochę lepiej.
Ps. teraz nie ma zmechów. A czołgi już są mniejsze od tego.

Cytat:Dyw. piechoty: 2 + X mln $ i 8000 siły ludzkiej
+2 mln $ za specjalizację górską/spadochroniarzy/morską/przeciwlotniczą/przeciwpancerną (wymaga odpowiedniej technologii)
+X mln $ za specjalizację kawaleria (dywizja kawalerii)
+3 mln $ za specjalizację zmotoryzowana (dywizja zmotoryzowana) (wymaga Motoryzacja (I))
+2+X mln $ za specjalizację zmechanizowana (dywizja zmechanizowana) (wymaga Jednostki zmechanizowane (III))
+2 mln $ ekstra w wypadku łączenia specjalizacji przeciwpancernej/przeciwlotniczej ze specjalizacją zmotoryzowana/zmechanizowana.


(...)
Dyw. pancerna: 6 + 3 * X mln $ i 6000 siły ludzkiej


Kosztu lotnictwa nie zmieniałem, bo myśliwce i bombowce akurat mają największe różnica między generacjami w stosunku do innych typów. Najtańsza aerodyna, mII, to 10 mln $; bII to 14mln $, mIII to 14 mln $... różnice kosztowe nie są takie diametralne, siła bojowa rośnie na początku choć podobnie, a potem bardziej niż koszt.


... ej, nie wiem gdzie jest kartelizacja w cenniku, to co pisał Verlax, nie mogę znaleźć...

A.
Trakty dodałem do cennika, będą pod "stacją orbitalną":

Cytat:Trakty (patrz: Polityka zagraniczna, w Zasady):
  • Trakt gospodarczy, koszt: 3 mln $ / prowincja, +3 mln $ za teren górski/prowincja, +5 mln $ za przeprawę przez wielką rzekę. Budowa trwa dwie tury.
  • Trakt militarny, koszt: 3 mln $ / prowincja, +3 mln $ za teren górski/prowincja, +5 mln $ za przeprawę przez wielką rzekę. Budowa trwa dwie tury.
  • Trakt połączony (gospodarczy i militarny), koszt: 6 mln $ / prowincja, +6 mln $ za teren górski/prowincja, +10 mln $ za przeprawę przez wielką rzekę. Budowa trwa trzy tury
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Europa 10k, prace koncepcyjne: Cennik - przez prehi - 2022-06-23, 17:16
RE: Europa 10k, prace koncepcyjne: Cennik - przez prehi - 2022-08-05, 00:23