Europa 10k, prace koncepcyjne: Państwo
#6
(2022-06-29, 19:04)Enter napisał(a): Zastanawia mnie jak uatrakcyjnic inne systemy gospodarcze
Gdyż aktualny rozdział wygląda następująco:
8 -Keynesizm - (W tym Helganie I)
1 - Minarchizm
2 - Leseferyzm
6 - Kartelizacja
6 - Centralne planowanie - (W tym Helganie II)

Z tego rozkładu widać, iż Minarchizm zdecydowanie odbiega i jego potencjalne bonusy (+2WP z PP Bogactwa) zostały uznane przez graczy za dość śmieszne w stosunku do blokady możliwości rozwoju w inny sposób. Zastanawiałem się czy nie poprawić tego rozkładu zwiększając atrakcyjność danego systemu (o ile nie traktujemy go jako opcję XD i do widzenia gdyby ktoś wybrał) np. poprzez dodanie % szansy co turę by w kraju powstała jakaś rzeczywiście mega inwestycja oddolna.
np. Co turę Minarchista ma X% szansy, że w kraju nastaje efekt jakby wykonał inwestycję w coś rzędy Ymln. (nie wiem... fabryka podgrzewaczy paróweczek) 
X i Y do ustalenia.

Druga opcja Leseferyzm. Może zwiększenie środków za produkcję DP? albo dodatkowe generowanie K+/KP?

Tbh że korwinizm = minarchizm jest memem i do dupy.
Ale skoro nie widać tego na pierwszy rzut oka i ktoś ma wątpliwości, to jeszcze dorzucę mu zakaz podnoszenia poboru ponad Armię Zawodową, -1 do kontrwywiadu ... i +5% dochodu, a co!

...leseferyzmowi właśnie zmniejszyłem z uwagi na zwiększenie ilości DP wymaganych i możliwe większe benefity.
Ale to jest pod rozwagę w testach.

***

Co do wysokich wymagań na PP za konsumpcję - ma być trudno. Obecnie jest ponoć "nieopłacalne" odzyskiwanie stabilności gdy spadnie poniżej 5; obecnie wymagania "pokój" a nie "bezpieczeństwo" jako PP też jest trudne. Idea jest taka by konsumpcja była taka sama.
cel:
-> PP więcej znaczące
-> alternatywne wydatkowanie na zbudowanie centrum jest wtedy łatwiejsze do łyknięcia.


Co do odwoływania się do VZta w kwestii zasad, z całym szacunkiem: zgoda, ale pod warunkiem że w momencie gdy VZ przestanie odpisywać w trybie natychmiastowym na daną turę wprowadzam wszystko po swojej myśli. Tylko wtedy ona nie będzie porzegadana, bo Fanatyki będą się odwoływać do VZta.
Nie zamierzam teraz dać się wrobić w zasady wynegocjowane z potencjalnym drugim MG który zniknie - moje klęski na polu zasad niech będą moimi.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Europa 10k, prace koncepcyjne: Państwo - przez prehi - 2022-07-05, 20:04