Pytania fabularne cd.
#1
Pytania do MG na które MG odpowie w tym wątku: https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=150...2#pid21112

... bo zamknąłem tamten, by tam nie było spamu od graczy, a Varja prosił by można jeszcze pytać.
Odpowiedz
#2
28. Jak wygląda przeciętne europejskie miasto? Czy jest to coś bardziej w stylu naszych XX-XXI wiecznych, czy bardziej dieselpunk, albo klasyczny falloutowy post-apo image?
29. Czy na przestrzeni apokalipsy oraz kilku tysiącleci wykształciły się jakieś nowe, groźne-bądź-nie gatunki zwierząt?
30. Jak się ma sprawa kompatybilności człowieka z orkiem?
31. Czy prócz państw w świecie funkcjonują jakieś wpływowe organizacje?
32. Czy jest jakaś nacja, która przoduje w postępie technologicznym nad innymi? Coś w rodzaju strażników technologii z przeszłości, wcale-nie-bractwo-stali?
33. Stal, rtęć, rdza czy chrom?
34. Czy istnieje odpowiednik siedmiu cudów świata starożytnego i obecnego?
35. Czy na terenie Szwajcarii funkcjonuje jakiś organizm państwowy, twierdzący że definitywnie jest spadkobiercą Cesarstwa?
Odpowiedz
#3
36. Czy istnieją jakieś konwencje międzynarodowe w stylu konwencji genewskiej dotyczące praw i zasad prowadzenia wojen, dyplomacji etc.
Odpowiedz
#4
37. Czy znane i zażywane są używki jakieś inne niż te które znamy z prawdziwości?
38. Czy w związku z brakiem dostępu do np. Ameryk jakieś rodzaje używek które znamy zniknęły? Jeśli tak, to które?
Odpowiedz
#5
Aha, bo zapomniałem o najważniejszym pytaniu:

39. Czy MechaniTV nadal nadaje?
Odpowiedz
#6
40. Skoro bawełna jest tak wyjątkowym surowcem, to jaki status ma w tym czasie jedwab? Jest to coś bardzo wytwornego, prawie niemożliwego do zdobycia?
Odpowiedz
#7
41. Czy Kanał Sueski nadal istnieje?
Odpowiedz
#8
To nie ogłoszenie, tylko post przypominający. ŻE JAK NIE NAPISAŁEŚ ŻE NIE MASZ NIEWOLNICTWA, TO JEST LEGALNE, literalnie pierwsze pytanie o lore.


Cytat:1. Jaki był i jest status niewolnictwa w znanym świecie?
A: Niewolnictwo istniało przez wiele wieków w różnych krajach, ale stopniowo wychodzi z obiegu. Powód jest taki, że w gospodarce przemysłowej niewolnicy są mniej efektywni jako pracownicy niż pracownicy “wolni”. Współcześnie niewolnictwo istnieje i z założenia jest w każdym kraju (jeśli nie jest napisane w ustroju, że jest zabronione - tak samo jak ambasady między wszystkimi krajami itp.). Ale w większości krajów Europy jest to istnienie nominalne, to znaczy gospodarczo nieistotne i przez to będące na marginesie społeczeństwa. Orkowie są też “ludem” który z zasady traktuje wszystkich ludzi jako niewolników - zresztą miedzy sobą też się niewolą, ale to akurat marginalne dla ich ludzkich niewolników.
Inaczej jest w krajach poza-europejskich. Niewolnictwo de facto istnieje w społecznościach afrykańskich, jako naturalna kolej rzeczy. Istnieje też w Królestwie Samarii… czy w Neobaktrii i w Technorepublice Uralu, to już musiałbym się wczytać w ustroje z edycji z Azjatkami, ale chyba nie istnieje de facto (margines działalności społeczeństwa, jak w europie), nie pamiętam czy de iure.

pogrubiłem i podkreśliłem istotny fragment.
Odpowiedz