Porta Ottomańska - Sułtanat Rumu [NPC]
#1
10005

Do Pałacu Sułtana Rumu Masuda IX, przybywa konno zaufany Akindżaj Padyszacha Porty Ottomańskiej - Mehmed Sokollu, który składa na jego ręce list:

[Obrazek: list.png]
Cytat:Czerwone niebo zbliża się do Sułtanatu Rumu, fałszywy władca Karl Marx-Zandberg niczym żmija chce ukąsić wiernych zamieszkujących świętą ziemię Islamu. Obserwuję gwiazdy i zdaje się, że nie są one zbyt przyjazne dla Ciebie Masudzie. Dzisiaj niebo nie świeci jasno nad Adalią, widmo komunizmu nadciąga: gałązki oliwne w ogrodach płaczą, a staw w Twojej oazie wysycha. Jest jednak sposób, by Twoje ognisko znowu zapłonęło jasno - jedź ze mną jako zaufany sojusznik! Gdy sępy krążą nad Twoim pałacem, zwróć na mnie swoje spojrzenie i przybądź do Ankary. Powiedziano mi, że Twoi ludzie są zawzięci, niech walczą jak tygrysy dla mnie! Ostatniej nocy śniło mi się wielkie zwycięstwo Islamu, które możemy osiągnąć razem. Jestem pewien że księżyc zajaśnieje nad zjednoczoną ziemią ludzi wiernych Allahowi, a dla nieprzyjaciół prawdziwej wiary wytyczymy prostą drogę do piekieł! Przybądź zatem czym prędzej do mojego Seraju, złóż mi pokłon, a zostaniesz mianowany Sandżakbeyem Adalii, gdzie utworzona zostanie specjalna strefa ekonomiczna, będąca bezpieczną oazą dla fundamentalistycznego, merkelistycznego Islamu. Jeszcze nie jest zbyt późno, by rozgonić mrok nad Sułtanatem Rumu, jeśli jednak nie wzniesiesz się ponad własną dumę, wiedz że moje lojalne tygrysy są gotowe do skoku. Księżyc nad Adalią jest przyćmiony, kto was uratuje, gdy ottomański lew ryknie? 

Padyszach całego świata Islamu i cień Allaha na Ziemi,
Sułtan Sułtanów Abdul II Osman
Odpowiedz
#2
10005

Sułtanat Rumu odmawia się przyłączenia do Porty Ottomańskiej. To sułtanowie Rumu są prawowitymi władcami Turków!!!

***

Jednocześnie, Cesarz Karl-Marx Zandberg odmówił odpowiedzi na pytanie, czy SZE pomoże Rumowi.
Wiadomo za to, że NATO nie zamierza wycofywać swoich garnizonów z Rum - chyba że w wypadku secesji, a ta jest właśnie zawieszona...

//NATOwcy zbiorczo w tej samej odpowiedzi, by ludziska się nie naszukały.
Odpowiedz
#3
10005

"To oznacza wojnę!" - miał rzucić na pożegnanie Mehmed Sokollu, opuszczając pałac Sułtana Masuda IX.

***

Gdy Akindżaj powrócił do Seraju Sułtana Abdula w Ankarze i przekazał Padyszachowi wieści z Adalii, Władca wezwał przed swoje oblicze Şehzade Mehmeta Osmana:

[Obrazek: Bunt-janczar-w-1.jpg]

Ukochany syn Padyszacha i następca tronu po zakończeniu audiencji obwieścił zgromadzonym pod Serajem tłumom wolę władcy: Porta Ottomańska wyrusza na wojnę! Masud IX swoją postawą rozwścieczył Sułtana całego świata Islamu i poniesie za to zasłużoną karę! Dywan Wysokiej Porty zatwierdził stan wojny naszego państwa z Sułtanatem Rumu. Dalsze relacje dyplomatyczne pomiędzy Portą Ottomańską, a pozostałymi krajami składowymi tak zwanego "Cesarstwa Europy", znanego wcześniej jako Stany Zjednoczone Europy, zależą tylko i wyłącznie od postawy władz lokalnych danych krajów związkowych. Jest to konflikt wewnątrz świata Islamu i nikt nie musi ingerować w jego przebieg!
Odpowiedz