Kniaźstwo Wenedów - ARL
#11
10006

////. troszke mi chodziło o potwierdzenie na jawnym kanale, tego co omawialiśmy w tym poście, punkt 2: https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=162...9#pid25419 . W rozmowach z MG fajnie to mieć, jeszcze lepiej w oficjalnej Dyplo. @prehi
Odpowiedz
#12
(2023-05-17, 21:44)Verlax napisał(a): 10006

////. troszke mi chodziło o potwierdzenie na jawnym kanale, tego co omawialiśmy w tym poście, punkt 2: https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=162...9#pid25419 . W rozmowach z MG fajnie to mieć, jeszcze lepiej w oficjalnej Dyplo.

//ale ja to rozumiem pod słowem gwarant a'priori, więc po co mam potwierdzać to co uważam? To że ktoś by o to nie pytał a uważał coś innego to mnie w ogóle obchodzić nie będzie...

"Gwarant to ktoś kto jeśli Wenedzi uderzą na ARL lub ARL uderzy na Wenedów lub będzie inne pogwałcenie traktatu, będzie współpracował ze "zdradzonym".
Czy to implikuje PONa... w pewnym sensie tak, można uznać że wtedy (jakby Qin było gwarantem) ewentualna wojna w całym manage de trois ARL-Wenedzi-Qin będzie równoważna co najmniej naruszeniu traktatu Wenedzi-ARL - bo wyparowuje z traktatu gwarant."
Czworokąt tylko to rozszerza, choć umożliwia teoretyczną wojnę Fennia-Qin. Teoretyczną bo... no chciałbym ją zobaczyć.
Odpowiedz
#13
10006

W takim razie stanowisko Ministera Dyplomacji Cai Ze jest, że sytuacja w sprawie "gwarantorów" jest klarowna.
Odpowiedz
#14
10006

W takim razie zgadzamy się.
Odpowiedz
#15
10.006

Królestwo Fenniańskie jest skłonne być jednym z gwarantów tego traktatu - w końcu pokój w Europie jest dla nas ważny, w obliczu najazdu Orków i innych barbarzyńców. Mamy nadzieję, że wraz z tym pokojem sytuacja w tym regionie świata się unormalizuje i otworzy drogę do współpracy wymierzonej przeciwko Moskwie-Dur.


Awaryjnie przeznaczam 15KP.
Odpowiedz
#16
(2023-05-19, 22:18)Vaiar napisał(a): (...)


Awaryjnie przeznaczam 15KP.

//+1 reputacji.
tylko 10 KP wydawane na podpis.
Odpowiedz
#17
10006

W takim razie w życie wchodzi układ:

1. ustalenie trwałej linii granicznej opartej na linii konfrontacyjnej z początku 10003. Prowincje: E87, Krosno, Lwów, Wyszków, Radziwiłłów, G27, Dolina Mokoszy przechodzą pod administrację ARL,
2. repatriacja chętnych do przesiedlenia rodzimowierców z terenów ARL do Kniaziostwa Wenedów,
3. obie strony uznają, że Użhorod jest oczywistą częścią Kniaziostwa Wenedów i ewentualne rozmowy lub walki Wenedów z rebeliantami zajmującymi ten obszar to wyłączna kwestia wewnętrzna Wenedów,
4. strony podpisują pakt o nieagresji na lat pięć (10006-10010), gwarantowany przez wybrane dwie zagraniczne potęgi: Qin i Fennię. W wypadku gdyby to państwo gwarantujące (Qin czy Fenria) zostałyby zaatakowane przez jedną ze stron tego traktatu (Wenedzi, ARL), to jest uznanie, że to państwo złamało pakt o nieagresji z drugą stroną tego porozumienia,
5. ARL otrzymuje prawo do wykonywania inspekcji kompleksu Perunowego Szczytu pod kątem obecności broni rakietowej w kompleksie,
6. ARL otrzymuje możliwość rozmontowania i wywiezienia umocnień polowych zbudowanych przez wojska ARL w Brodzie Rivendell. Na potrzeby tej operacji ARL otrzyma możliwość stacjonowania w Brodzie Rivendell 2 dywizji przez cały 10006 rok,
7. umowa między ARL a kniaziem Jaremą z roku 10002 pozostaje w mocy ze szczególnym uwzględnieniem wolnego szlaku transportowego z Rzeczywspólnej do Użhorodu,
8. Kniaźstwo Wenedów zapewnia Rycerzom Gondoru możliwość transportu wojsk, zaopatrzenia i sprzętu między Radziwiłłowem a G39 przez Bród Rivendell. Kniaźstwo Wenedów udzieli akcesu wojskowego stronom i gwarantom porozumienia by mogli wysłać odsiecz do Gondoru jeśli terytorium Gondoru zostanie bezpośrednio zaatakowane. Kniaźstwo Wenedów zastrzega sobie wyłączenie określonych prowincji (Użhorod, Kamieniec Podolski, G42) z zakresu akcesu wojskowego.
Odpowiedz
#18
10006

Qin potwierdza.

///. Qin jako gwarant również dokłada 10 KP do porozumienia.
Odpowiedz
#19
(2023-05-19, 22:58)Verlax napisał(a): 10006

Qin potwierdza.

///. Qin jako gwarant również dokłada 10 KP do porozumienia.

//niii, płacisz tylko 5 KP, bo qińczyków żadne ARLe nie mordowały.

+1 reputacji. (efekt natychmiastowy, wiem że będziesz pytał)
Odpowiedz