G50/Fort Ei Sei (Qin-Gondor-Hetmanat)
#1
10007

W toku negocjacji między Wielkim Qin, przedstawicielami Hetmanatu oraz władzami Gondoru, proponujemy następujące rozwiązanie kontrowersji wynikłych z pretensji stron do regionu G50.


1. Prowincja G50 zostaje przyłączona do Hetmanatu.
2. Hetmanat uzyskuje dostęp również do metalu przemysłowego. Qin uzyskuje prawo do pierwokupu metalu przemysłowego w handlu zagranicznym.
3. Qin uzyskuje prawo do wydzielonego kontoru (Fort Ei Sei) u ujścia rzeki jako portu przeładunkowego, handlowego i wojskowego Wielkiego Qin. 
4. W jego ramach, Qin uzyskuje monopol na handel z Gondorem przez rzekę Anduina/Dniepr z prawem składu na wszystkie towary, z wyłączeniem wypisanych w Przywileju.
5. Qin oraz Hetmanat zobowiązują się do obecności wojskowej w G50 w celu ochrony portu i prowincji.
6. Uznając wielką rolę Gondoru w powstrzymywaniu orków, Gondor uzyskuje Przywilej, na mocy którego następujące towary są zwolnione z dodatkowych opłat i przetrzymywania w porcie Fortu Ei Sei:

a) uzbrojenie, broń, amunicję, sprzęt ciężki 
b) żywność oraz lekarstwa 
c) inne, niektóre specyficzne towary (jak agregaty prądotwórcze)

-------

///. -5 KP od Qin na przyklepanie tego porozumienia.


@prehi (///. jeśli coś zgubiłem, to się przypomnij, ale chyba niczego nie zapomniałem).
Odpowiedz
#2
10007

Rycerze Gondoru i Hetmanat podpisują!

A SZE protestuje jakieś nudne szmery.

// QIN:

*) +2 wpływu w Rycerzach Gondoru. -1 Wpływu w SZE.

Dałbym +2 Wpływu w Hetmanacie, ale nie rozdzielałem nawet startowego i planowałem mechaniki, bo nikt nie pytał (ostatnie zdanie z cytowanego posta). Jakbym miał dawać w tej turze, to dam. Jak nie, to w ogóle nie będę dawał i przepadnie (by unikać nadmiaru roboty).

*) +5KP

*) 1 reputacji/drugie +5KP (reputacja nie może przekroczyć 5!), do wyboru.

*) Dodatkowe 10 PK do rozdzielenia kolonizacją morską; nie trzeba do niego dawać dodatkowych FT, ale by użyć PK z tej puli, trzeba dać cn. 1 PK za pomocą FT (wg normalnych zasad). Można je wydać tylko do kolonizowania prowincji nieprzylegających do prowincji połączonych lądowo ze stolicą (jeśli możesz kolonizować prowa lądowo z prowincji połączonej ze stolicą, nie możesz użyć).
Prowincje skolonizowane z użyciem tych punktów proszę mi każdorazowo zgłosić w jawnych wydarzeniach.
PK mają datę ważności do 10009 włącznie, potem przepadają.
...Tak, jest ich upierdliwie 10, by nie było za łatwo.

*) + cecha jawna (aktywna natychmiastowo, wszystko już na ten budżet!):
Kontor w Forcie Ei Sei - +2% dochodu, póki mamy kontakt z Hetmanatem i Fortem Ei Sei. Dodatkowe +6% jeśli dodatkowo Dniepr jest dostępny dla żeglugi handlowej (nie musimy utrzymywać na nim FT, musi być dostępny dla żeglugi do granic Gondoru). +1 PK do rozdysponowania wyłącznie kolonizacją morską (na normalnych zasadach).
Bonus może wzrastać przy inwestycjach, osiągnięciu DOMINACJI na Gondorze (oznacza wtedy: mamy dobre kontakty) itp. działaniach w regionie.
Bonusy na 10007 są jak najbardziej spełnione.
Odpowiedz
#3
10007

///. przy efekcie, wybieram "+1 Reputacji" zamiast "+5 KP"
Odpowiedz