Kartagina - IRE
#1
10007

II Sufet Kartaginy, Himilco Barkaid - sprawujący teoretycznie władzę po tragicznej śmierci I Sufeta - zwraca się z desperacką i oficjalną prośbą o pomoc do IRE.
Do jego apelu, zazwyczaj osobno, ale też razem, dołączyli bracia Baltsarowie z opozycji, poszczególni generałowie i admirałowie z armii/floty, a zwłaszcza generał Sakarbaal i współpracująca z nim feministyczna organizacja "Dzieci Dydony".

Te różnorakie apele/apel proszę o pomoc dla Kartaginy z różnymi ofertami na "po walkach". Zaczynając od teoretycznego (bo legalnego) rządu Kartaginy, który obiecuje powszechne prawa wyborcze kobiet i parytet, poprzez generałów i admirałów co mówią: a weźcie sobie nawet zreformujcie system władzy na taki jaki chcecie, może być jak u Was*, tylko nam pomóżcie, bo giniemy!... skończywszy na generału Sakarbaalu i Dzieciach Dydony, które postulują wprowadzenie praw kobiet i dominującej roli feminizmu do konstytucji (zwłaszcza jego głos tu wstrząsa opinią publiczną, bo przecież jest generałem, a tutaj wyskakuje niby przeciw swoim przywilejom [a za to za swoim przeżyciem]).

Co odpowie IRE?

//*IRE jak zrozumiałem nie ma nigdzie ustawowej dyskryminacji mężczyzn, wszystko jest kulturowe. Nawet te proponowane parytety to już jest coś poza ustrojem IRE.
Odpowiedz
#2
10007

Rząd IRE chętnie nadal będzie współpracował z rządem Kartaginy i deklaruje przyjęcie większej liczby uchodźców z uwagi na sytuację w Kartaginie jak i brak realizacji ewakuacji przez SZE.
Na ten moment IRE nie widzi możliwości by wkraczać swoimi siłami na terytorium Kartaginy gdyż nie łączą nas żadne umowy na to zezwalające, a IRE nie jest też w stanie wojny z Republiką Szamańską.
Jeżeli Kartagina przedstawi jakieś konkretne propozycje współpracy w trybie niejawnych rozmów dyplomatycznych to odpowiemy na nie. Możliwość transportu drogą morską jest także możliwy.
Termin "uchodźca" w IRE zostanie rozszerzony tak by każdy obywatel Kartaginy w tym niewolnicy uzyskał u nas ochronę i azyl. Szczegóły są do ustalenia w trybie rozmów niejawnych z uwagi na bezpieczeństwo państwa.
"All strange and terrible events are welcome, but comforts we despise. My honour was not yielded, but conquered merely. I will not be triumphed over."
Odpowiedz
#3
//traktuję to jako "spierdalaj + VAT", więc nie chce mi się odpisywać jakiś dyrdymałów w imieniu Kartaginy, że ojej, jak smutno.

Odpowiedzą, jeśli dożyją 10008.
Odpowiedz
#4
(2023-08-03, 00:54)prehi napisał(a): //traktuję to jako "spierdalaj + VAT", więc nie chce mi się odpisywać jakiś dyrdymałów w imieniu Kartaginy, że ojej, jak smutno.

Odpowiedzą, jeśli dożyją 10008.

//to tylko proszę o informację co w sprawie uchodźców tj. uchodźcy graniczni (wiem, że ich rząd to sobie może, ale może podjęli jakieś kroki w sprawie wycofania się np. ich sił na moją stronę [jako uchodźcy]) oraz transport uchodźców flotami transportowymi, bo transport zapewniany przez SZE może w ogóle nie wystąpić.
"All strange and terrible events are welcome, but comforts we despise. My honour was not yielded, but conquered merely. I will not be triumphed over."
Odpowiedz
#5
(2023-08-03, 13:21)Millenium napisał(a):
(2023-08-03, 00:54)prehi napisał(a): //traktuję to jako "spierdalaj + VAT", więc nie chce mi się odpisywać jakiś dyrdymałów w imieniu Kartaginy, że ojej, jak smutno.

Odpowiedzą, jeśli dożyją 10008.

//to tylko proszę o informację co w sprawie uchodźców tj. uchodźcy graniczni (wiem, że ich rząd to sobie może, ale może podjęli jakieś kroki w sprawie wycofania się np. ich sił na moją stronę [jako uchodźcy]) oraz transport uchodźców flotami transportowymi, bo transport zapewniany przez SZE może w ogóle nie wystąpić.

//jak chcesz coś robić to rób, każdy tak samo daje pomóc lub nie i wyniki ma po wojnie, nie ma specjalnego traktowania i wyników wojny przed wojną.a uchodźcy i efekty ewakuacji to efekty wojny.
Odpowiedz