Q&A edycja Śródziemie 2.0
#71
Ja bym z góry ustawił który surowiec ma przerabiać. Przecież jak budujemy okręg przemysłowy to wokół jednego surowca, a nie przenosimy co chwilę zakład.
Odpowiedz
#72
Tak też mi się wydaje, natomiast w tym wypadku skłaniałbym się do usunięcia zapisu mówiącego, że w jednej prowincji nie może być dwóch centrów przemysłowych i zastąpieniu go zapisem, że nie może być dwóch centrów dublujących to samo złoże.
Odpowiedz
#73
Kurde zasady źle napisane, kto zrobił taką fuszerkę???
Odpowiedz
#74
(2024-04-17, 10:18)Richtus napisał(a): Bardzo dobre pytanie! Zanim zacznę wymyślać własną wersję zasad - czy ktoś się spotkał z takim problemem i może podać ówczesną interpretację?

Nie było tego problemu bo bardzo się starałem by nie było prowków z dwoma surowcami i ilość ich była bardziej niż ograniczona Wink
Odpowiedz
#75
Czy używając FT na rzece (na przykład do transportu surowców), możemy doprecyzować, że pływamy tylko w pewnym regionie rzeki (ew. jest to uwzględniane domyślnie), by uniknąć pływania transportowcami w regionie działań wojennych?
Odpowiedz
#76
Ja mam pytania baudziej fabularne (nadając numerek 1. dla pytania Gandzi):

2. Czy z automatu między krajami są kontakty dyplomatyczne i czy jeśli uważam inaczej mogę je wtedy uznawać za nieistniejące na start bez problemów reputacyjno-KPkowych? (kraje z którymi jestem w stanie wojny, a są cn. trzy, się cisną tutaj)

3. Czy istnieje Śródziemny odpowiednik Konwencji Wiedeńskiej (o personelu dyplomatycznym, zwyczajach itp.), Konwencji Haskich sprzed I Wojny Światowej (tu pewnie gorzej) i Genewskich (buuu, pobite gary!).
Odpowiedz
#77
1. Oczywiście. Kapitanowie przeważnie mają na tyle instynktu samozachowawczego, że sami z siebie też to tak starają się organizować.

2. Przyjmujemy, że z automatu są ale możesz uznawać je za zerwane w turach błyskawicznych, tylko dobrze jakbyś dał o tym znać, żeby inni też wiedzieli.

3. Były w V Erze, czy w VI Erze ktokolwiek uznaje je za obowiązujące, to już kwestia do ustalenia między graczami.
Odpowiedz
#78
Czy zasada specjalna Centralnego planowania mówiąca o:

 "Uzyskuje się dodatkowy slot przemysłowy do wykorzystania wyłącznie na 'inwestycje w infrastrukturę' za każde 2 posiadane sloty bazowe [zaokrąglając w górę] (sloty bazowe to te wynikające z liczby WP)"

odnosi się do umieszczonej w cenniku akcji "Inwestycje w prowincjach:"? Jest też taka polityka społeczna o nazwie Rozwój infrastruktury, ale nie ma w niej żadnego odniesienia do slotów.
Odpowiedz
#79
Zasady mówią, co robi inwestycja w infrastrukturę ze slota:

Zasady napisał(a):4) inwestycje w infrastrukturę - otrzymujemy 6 mln$ zniżki do natychmiastowego wydania na budowę rzeczy wypisanych w cenniku w rubrykach "Budowa struktur" oraz "Trakty" (np. lotniska, umocnienia, szlaki, struktury kulturalne).
Odpowiedz
#80
Tak jak pan Gandzia napisał.
Odpowiedz