Q&A edycja Śródziemie 2.0
...a  to nie jest 0,5 mln $ za 1 WP okupowane? W sensie, nie wiem jak jest odczytywany wording tego co pisałem, ale moja idea była jako 0,5 mln $ za 1 WP lub mniej jeśli ktoś ma łącznie mniej niż 50% dochodu Tongue
Odpowiedz
Na jedno wychodzi, dzielenie przez 2 to maksimum czego można oczekiwać od użytkowników.
Odpowiedz
em, jak ma 0,5 WP jako okupowane i ma mnożnik dochodu 112%, to wychodzi 0,56 mln $ za 1 WP Tongue

I jak jest 0,5 mln $ za 1 WP, to jeśli ktoś nie dostał 50% kar, to wystarcza że ma 0,5 mln $ za 1 WP. Właśnie w tym była idea łatwego wyliczenia Tongue
Odpowiedz
Nie widzę w tym nic łatwego, proszę robić jak wyżej napisałem.
Odpowiedz
WP które trzeba odbudować po działaniach wojennych nie działają w turze odbudowy?

Przykład: jeśli komuś ktoś zrobił bardzo przykry dowcip zaprowadził prawo i sprawiedliwość w stolicy agresora za pomocą bomb i ten kom(m)uś ma 2WP do naprawy, to nawet jeśli je naprawi to odzyska je w sensie budżetowo-slotowym dopiero w turze next po wydaniu pieniążków?

Innymi słowy: uszkodzenia oznaczają że mechanicznie odbudowa to ich wykupywanie taniej?
Odpowiedz
Cennik mówi:
Cytat:1 WP za 4 mln $, jeśli jest to pierwszy WP w prowincji [odbudowa z 0 WP] Ew. Odbudowa po działaniach wojennych, jeśli ma miejsce w turze po zniszczeniach.

Na przykładzie:
Tura X: MG napisał, że WP zostało zniszczone
Tura X+1: Bierzemy pomniejszone WP do liczenia dochodu, można odbudowywać zgodnie z cennikiem
Tura X+2: WP znów liczy się do dochodu
Odpowiedz
Tak dla pewności: zniżka -30 K+ na najbliższy awans dowódcy wynikająca z PP nie musi być wykorzystana w turze użycia PP?

Jeśli tak to czy te zniżki się kumulują? Przykład: w turze x wydaje 1 PP na wojska lądowe, w turze x+1 znowu, to czy powiedzmy w turze x+2, kiedy ogłaszam awans dowódcy lądowego za pomocą kultury, koszt zwiększenia skilla jest mniejszy o -60 K+?
Odpowiedz
Zniżka może być wykorzystana w turze użycia PP lub dowolnej późniejszej.
Zniżki się kumulują.
Przykład działa tak jak opisałeś, zwracam tylko uwagę, że gdybyś miał wydać np. 40 K+, a masz 60 zniżki, to wydajesz 0 i zostaje Ci 20 K+ zniżki na później.
Odpowiedz
Skoro przyrost ludności uwzględnia ludność z końca 102 SE, a liczyny go budżetowo na końcu 103, to w którym momencie doliczamy ludność z kolonizacji?
Odpowiedz
Możecie najpierw doliczyć kolonizację, a potem przeliczyć przyrost.
Odpowiedz