Wydarzenia
#11
101 SE

Numenoryjska Strefa Dobrobytu coraz bardziej się rozwija. Decyzją Jego Imperatorskiej Mości, odmaszerować w kierunku uniwerków!

//nabyto cechę: Innowacyjni.

***
Uroczyście zatwierdzono przywileje Gildii Aviatorii i jej pozycję, zapewniając też niezbędne finansowanie.

//-35K+
Gildia Aviatorii, TT Lotnictwo, 0->1

***
Rozwój Klubów Motoryzacyjnych jest źródłem nieustannej dumy Numenorejczyków, tak samo jak Rajd Umbar-Harad (mimo niechęci Młodego Króla do piasku). W związku z tym, poza oczywistym utrzymaniem finansowania Klubów Motoryzacyjnych, wprowadzono dodatkowe środki:
- Po pierwsze, Kluby Motoryzacyjne mogą od teraz korzystać z finansowania państwowego, określonego wcześniej, wyłącznie przy zakupie sprzętu krajowego.
- Po drugie, uruchomiono specjalne dopłaty dla samego przemysłu na tworzenie nowych fabryk motoryzacyjnych i zakładów kooperacji (produkujących podzespoły). Dofinansowanie polega na zwolnieniach z podatków i mogą je uzyskać inwestorzy i zagraniczni i krajowi - przy czym inwestorzy zagraniczni z  jednej strony mogą uzyskać łatwiej status Numenoryjczyka-z-ducha lub nawet Rezydenta, normalnie nieotrzymywalny; z drugiej strony podlegają zapłaceniu dodatkowych podatków (wszystkie ulgi plus "domiar") przy transferowaniu pieniędzy za granicę NSD.
- Po trzecie, oficjalnie wsparto finansowo i koncepcyjnie Rajd Umbar-Harad, obecnie w pierwszym roku, licząc na jego przerodzenie się w cykliczne wydarzenie i napłynięcie sponsorów (w domyśle: firm motoryzacyjnych).

[Obrazek: pUVv7X3.jpeg]
Morrigan Elzbettin, krajowa przedsiębiorczyni i inwestor motoryzacyjny, autorka innowacyjnych projektów samochodów ICE Defender [//Internal Combustion Engine - ICE; Defender propagandowo].

//Abstrakt: Kluby Motoryzacyjne (pierwotny post MG: LINK) zostają ukierunkowane bardziej i dofinansowane:
- są ukierunkowane zapotrzebowaniem specyficznie na krajowy przemysł.
- -5% dochodu więcej przeznaczone specyficznie na ulgi podatkowe dla przemysłu motoryzacyjnego.
- -5 mln $ i -5K+ jednorazowo na Rajd Umbar-Harad. Pieniądze na organizację, plany i sławę, K+ po to by to poważnie zorganizować i skanalizować, rozruszać for future (w domyśle: hej, sponsorzy!).

Miało być przypomnienie efektów, to przypominam dorzuceniem do pieca!
Odpowiedz
#12
101 SE

Jego Imperatorska Mość, za radami swoich doradców i Rady Królewskiej, postanowił pochylić się nad losem Sług naszych i niższych klas. Bo dobrobyt Numenoru zależy nie tylko od Numenorejczyków, ale też od tego jak dobrze zmotywowane są klasy harujące! Dlatego ogłaszamy nowy program trafiający do wszystkich grup:

CZWORAK PLUS!

Program ma na celu najpierw ewidencję, a potem sukcesywną poprawę warunków mieszkaniowych Sług, klasy niższej i na niektórych obszarach klasy średniej. W tym celu zostały wyasygnowane pewne fundusze, zagwarantowano wydanie kolejnych i nawet zapewniono wsparcie kompetencyjne w celu zbudowania kompetentnego urzędu zajmującego się zagadnieniem!
Poprawa warunków mieszkaniowych w pierwszej kolejności ma dotyczyć szczególnie lojalnych - wykazujących się lojalnością - Sług i przedstawicieli klas niższych.

//szczegóły i wydatki na TFie.
Odpowiedz
#13
101 SE

Program motywacji Sług nadal działa!

//aktywacja cechy Reżim plantacyjno-niewolniczy, +1 metal przemysłowy, -100k niewolników Sług.
Odpowiedz
#14
101 SE
W kwestii zmieniania władcy turę po tym jak MG wymyślił cechę poprzedniemu władcy

Koronacja nowego monarchy przyciągnęła do stolicy możnowładców z poszczególnych kolonii chcących pokłonić się nowemu władcy...ale generalnie uroczystość miała dość skromną oprawę, bez wielkich fajerwerków, defilad, czy wyrywania serc niewolników ku czci podejrzanych bóstw innych atrakcji. Numenorejczycy nie są pewni co o tym myśleć.

//Ar-Belgezar (Modernizator - jeśli wykorzystujemy slot przemysłowy wyłącznie do modernizacji, to możemy w nim jednocześnie modernizować o 2 dywizje piechoty więcej LUB o 1 dywizję pancerną/brygadę artylerii więcej)

---
W sprawie odlotowych wyścigów

Rajd Umbar-Harad umacnia swoją sławę jako największe terenowe zawody motoryzacyjne w tej części Śródziemia, chociaż z niewiadomych przyczyn nie przyciąga zbyt wielu turystów z zagranicy - czyżby obawiali się, że oferty naszych ośrodków wypoczynkowych tak naprawdę prowadzą do dobrze nasłonecznionych i pilnie strzeżonych ośrodków...aktywnego wypoczynku, uwzględniającego takie atrakcje jak bezpłatny kurs obsługi kilofa? W każdym razie miejscowi tłumnie przybywają na rajd, co sprzyja tworzeniu się na naszym południowym pograniczu infrastruktury.

//+2 dodatkowe PK w prowincji A2

Kluby motoryzacyjne dzięki dodatkowemu finansowaniu ugruntowały swoją pozycję w społeczeństwie Numenorejczyków, sprawiając, że możemy zaoszczędzić sporo na dodatkowych szkoleniach dla kierowców, a rodzimy przemysł tanio produkuje komponenty, które mogą znaleźć zastosowanie do celów militarnych. Można też zaobserwować, że rośnie kolejne pokolenie Numenorejczyków, których zainteresowania obejmują smary, oleje i uszczelki pod głowicami.

//Ujmujemy zadeklarowane wydatki w cechę:
* Kluby motoryzacyjne i Rajd Umbar-Harad - -10% dochodu, -7 P, +2 K+ co turę, koszt tworzenia piechoty i artylerii zmotoryzowanej obniżony o 1 mln$ za sztukę.
//Dalsze efekty możliwe w 103 SE.

---
W temacie rozdawnictwa

Program "Czworak Plus" ruszył, jednak póki co nie przyniósł większych efektów. Gdyby opozycjoniści nie siedzieli w więzieniach lub nie wąchali kwiatków od spodu, to podnieśliby raban, że państwowe pieniądze są w ramach programu przejadane na korzyści majątkowe dla pociotków niższych urzędników...ale że nikt o tym nie wspomina, to chyba nie ma problemu, prawda?
Odpowiedz
#15
101 SE

W kręgach oficerów i nawet na dworze królewskim zapanował może jeszcze nie optymizm ale z pewnością doszło do uspokojenia nastrojów w związku z odparciem ataku ChRL na Dor-en-Ernil oraz drobnym sukcesem rajdu bombowego na Baicheng.

//-PP za pokój
Odpowiedz
#16
102 SE

Gildia Aviatorii ponownie umacnia swoją pozycję faworytów Króla.

//-40K+
Gildia Aviatorii, TT Lotnictwo, 1->2
Odpowiedz