Wydarzenia
#11
101 SE

[Obrazek: tavern.jpg?w=640]

W trakcie kiedy delegacje poszczególnych krajów debatują ostatnie szczegóły traktatu na Kongresie Ardy, na ulicach Hobbitonu zaczyna się festiwal. Restauracje i stoiska rynkowe dostały dofinansowanie, a liczba rozdawanych dań jest niewyobrażalna. Goście z całej Ardy mogą celebrować kunszt hobbickiej kuchni, a kolejki do toi-toi ciągną się już kilometrami mimo sprowadzenia setki z nich. Szpitale są też gotowe na przyjmowanie pacjentów, którzy sobie popalili gardło od ostrych papryczek i przypraw.

///. wydatki: -10 mln i -5 K+ na festiwal z okazji I Kongresu Ardy

///. nie oczekuję odpisu w tym roku, może spokojnie być na start kolejnego.
Odpowiedz
#12
101 SE

Do parlamentu trafia ratyfikacja podpisanego traktatu o zakazie badań, rozwoju, produkcji oraz wykorzystywania broni ABC z I Kongresu Ardy. Ze względu na dosyć szerokie poparcie społeczne obecnie dla pacyfizmu, spodziewa się, że przyjęcie traktatu obędzie się bez większych kontrowersji.

///. przypomniało mi się, ze jestem demokracją, wypada więc dopilnować. -5 KP, tak jak napisałem w Dyplomacji.
Odpowiedz
#13
101 SE

Parlament wyraził zdecydowane poparcie dla traktatu.

I Kongres Ardy okazał się umiarkowanym sukcesem - udało się zainteresować naszą agendą sporą część państw Śródziemia, doprowadzić do podpisania proponowanego traktatu przez część z nich i godnie się zaprezentować. Nasz wkład w budowę bezpiecznej przyszłości Ardy nie przechodzi niezauważony.

//+1 reputacji, +5 KP
Odpowiedz
#14
102 SE

[Obrazek: hossa-co-to-jest.jpg]

Hossa na wewnętrznym rynku spożywczym! Dynamiczny rozwój gospodarki nie ustaje, skoki w pensjach rosną nad inflacje, a produkcja robi brrrr.

// aktywizacja cechy: „Przedsiębiorczy” - +5 WP, -50K+ (+1 w Nowy Pelargir, +2 w Wuhan, +2 w Gallego)
Odpowiedz
#15
102 SE


Niektórzy imigranci z dalekiego wschodu Ardy przywieźli tradycje i dania, które dla niektórych tutejszych mieszkańców mogą wydawać się mało wyrafinowane, jeśli nie barbarzyńskie. Ale co z tego, gdy to takie dobre! Baranina z biryani jest ekstremalnie soczysta, a sosy i przyprawy nadają im niesamowitego smaku.

///. Aktywacja cechy:

Kulinarne mistrzostwo -  +1 do zapotrzebowania społeczeństwa na DP; +5 KP co turę; jeśli spełniliśmy w poprzedniej turze wymagania dla wszystkich 3 PP, możemy raz na turę zapłacić 14 mln$, aby uzyskać jeden PP więcej na starcie kolejnej tury.
Odpowiedz