Wydarzenia
#11
102


„Ja już nie wiem co się dzieje, tyle się dzieje, arachnidom się żyje lepiej, opozycja w kokonach, pojedzone, popite, plan wykonany, chyba czas na kolejne czystki” 
- Pierwszy Sekretarz Szeloba na spotkaniu Komitetu Centralnego
Ministra ds. Równości i Integracji mniejszości Udre Udre ogłosiła na wystąpieniu iż arachnickie społeczeństwo wchłonęło ostatnie mniejszości w kraju. Plan Asymilacji przebiegł pomyślnie i Resarachnia może się chwalić osiągnięciem zjednoczonego społeczeństwa składającego się wyłącznie z odpowiedzialnych gatunkowo arachnidów. Minister Kruszczonka przypomina że to prawdopodobnie ostatni rok działania programu „mieszkanie na swoim”, w którym Komitet Centralny oddaje 500 tysięcy miejsc mieszkalnym dobrym komunistom. Udre Udre wyjawiła także iż w przyszłym roku do tuszonki wróci jej ulubione mięsko!

// Niezwykle żarłoczna kolektywizacja - +1 do zapotrzebowania społeczeństwa na DP; możemy poprzez deklarację w wydarzeniach raz na turę pożreć wymienić 500k ludności na 1 DP - dodatkowo trzeba wskazać jaką populację zużywamy i jeśli zużywamy pająki (przynajmniej częściowo), to tracimy jeden punkt stabilności, a jeśli nie to zyskujemy 10 KP.
  • Orkowie 3% (0,4 mln)
  • Inni 1% (0.1 mln)
[Obrazek: hm_september_october_2022_page_35_image_...k=N8C563ek]

Oprócz tego, w Resarachnii kwitnie gospodarka.

Trwa trzeci rok obecnego planu gospodarczego ogłoszonego w zeszłym roku. Prawdopodobnie osiągnie on swoje cele już w tym roku, ale wymagać to będzie wiele ciężkiej pracy arachnidów-towarzyszy. Nieświatło nieśmiało przypomina iż bezrobotni i lenie szybko znajdą zatrudnienie jako puszkowi.

Ministerstwo Propagandy odmówiło wydania opinii na ten temat, gdyż jak się tłumaczył przedstawiciel ministerstwa: „Mi płacą za kłamanie, a to czysta prawda jest. Komuny się rozwijają, wygódki wszędzie, a gdzieniegdzie nawet kanalizacja, fabryki rosną, arachidy pracujące ze strachu wyrabiają wielokrotności normy, potem ze strachu konsumują więcej, ale więcej jest dostępne, no po prostu rząd jest bezradny i nawet on nie jest w stanie tego zepsuć.”

// aktywizacja cechy: „Przedsiębiorczy” - +5 WP, 50K+

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcQcV-nmkoGgjUwzp5tY6f6...NzbPq2ww&s]
Docent Oppentula przed eksperymentem "wpływ noszenia białego kitla na smak potrawy"

Co jeszcze? Sosnowiecka Akademia Nauk ogłosiła iż odnaleziono nerw łączący oko z odwłokiem, ale to już pewnie znacie. Docent Newton ogłosił, że lubi duże dupska. Ze względu na to iż będzie to nauczane w szkole, cenzor skorygował „im większa masa, tym większe przyciąganie”. 

// Sosnowiecka Akademia Nauk +1 um: 1->2, 40K+
Odpowiedz