Wieczny Las - Resarachnia Terrorystanu
#1
100 RED

BardzoaletobardzotwardokoryigorzkiwsmakuRibbentree czyli ambasador Wiecznego Lasu w Resarachni Terrorystanu przesyła swoje pozdrowienia:
Cytat:Ośmiokorzenniwłochaciprzyjacielecodziesięćdekalattemuzjedliścietrzydzieściosiemipółjeleniwpółnocymlesienależącychdojednojajecznegoentacieszymysięwidzącwaszepełnekonaryitakliczneliściewiecznylasdzielisięsłońcemiczystympowietrzemorazzimnąwodą.
Pierwszemu Sekretarzowi Szelobie i prosi o spotkanie w najbliższym czasie.
"All strange and terrible events are welcome, but comforts we despise. My honour was not yielded, but conquered merely. I will not be triumphed over."
Odpowiedz
#2
100 SE.

Sekretarz Szeloba i Minister Mołotula przyjmą ambasadora oficjalnie w malowniczej komunie Potiomkinowskiej Sosnowiec - słynącej z lasu sosnowego zachowanemu w stanu dziewiczym i kolejki jednotorowej do oddalonej o zaledwie kilkanaście kilometrów Malpropetuli. Tradycyjne przywitanie tuszonką i solą zostanie zmodyfikowane na przywitanie runem leśnym i solą by uraczyć szanownego gościa adekwatnie do jego tradycji.

---

Niezależnie, komuny produkujące zieloną farbę i pędzle do malowania trawy odnotowują 300 procent normy! Gratulacje dla towarzysza Potiomkina!
Odpowiedz
#3
101 RED

BardzoaletobardzotwardokoryigorzkiwsmakuRibbentree jest ogromnie zadowolony i zaszczycony rangą tego spotkania, które odbędzie się w malowniczym Sos-no-wcu. Z uwagi na planowane przyjęcie z udziałem runa leśnego i soli, BardzoaletobardzotwardokoryigorzkiwsmakuRibbentree zgodnie z ceremoniałem placówki w Resarachni ubrał siatkę stalową i tradycyjny element dzierżony w gałęziach: [Obrazek: spray-na-pajaki-250-ml-bros_1.(pngd210915)]
"All strange and terrible events are welcome, but comforts we despise. My honour was not yielded, but conquered merely. I will not be triumphed over."
Odpowiedz
#4
101.

Sekretarz Szeloba oczywiście przyjął ambasadora ze swoim tradycyjnym elementem zaciągając się aerozolem z niego co jakiś czas - co reakcjonistów może zabić, dobremu towarzyszowi sprawia jedynie przyjemne łaskotki 
Cytat:Kto nie kroczył długim marszem może jeszcze uznawać to za nieprzyjemność, jednak ten zapach przypomina mi o najważniejszych bitwach rewolucji szanowny Ambasadorze BardzoaletobardzotwardokoryigorzkiwsmakuRibbentree. Czy słyszał Pan o tragedii Darth Plagituli Mądrego? To legenda komunistów - Darth Plagitula był zaciekłym obrońcą rewolucji arachnickiej. Tak potężnym i mądrym, że samym komunizmem potrafił tworzyć... życie.
Odpowiedz
#5
101.

Choć wizyta przedłużała się na standardy ludzkie - Sekretarz Szeloba nie był tym faktem zaniepokojony. Jego "spotkania" z Politbiurem zazwyczaj też trwwały długo, a jeszcze dłużej większość uczestników dochodziła do siebie. Niestety, sam tradycyjny element się skończył i nie miał już czym pieścić przetchlinki, a puste opakowanie po etofenoproksie wrzucił do pobliskiego jeziorka, oczekując jednocześnie kontynuacji rozmów.
Odpowiedz
#6
102 RED

BardzoaletobardzotwardokoryigorzkiwsmakuRibbentree po krótkiej bo prawie rocznej drzemce (o której uprzedzał wcześniej) jest gotowy do kontynuowania rozmów.
Sekretarz Szeloba swym zachowaniem zwrócił uwagę na kwestię ochrony środowiska, która jest bliska entom i dlatego jest to jedna z ważniejszych spraw do omówienia w najbliższych dekalatach.
Druga bardziej pilna sprawa to omówienie dostaw nawozów organicznych z Resarachni do Wiecznego Lasu. W ostatnim czasie ich jakość uległa zmianie, a dokładnie spadła zawartość chityny, a podwyższyła się zawartość kolagenu. Taki utrzymujący się trend spowodować może potrzebę importu dodatkowych partii arachnawozu.
Na ten moment entom brakuje także nawozów lekkich z domieszką szpiczastousznej zwierzyny oraz ciężkiego nawozu zwanego dwemerowskim.
"All strange and terrible events are welcome, but comforts we despise. My honour was not yielded, but conquered merely. I will not be triumphed over."
Odpowiedz
#7
102.

- Zauważyłem że jak coś się wrzuci do jeziora albo do morza następnego dnia tego już nie ma. Coś zabiera te rzeczy, filtruje i czyści. Moim zdaniem to najlepszy sposób na utylizację odpadów. Woda wszystko wyczyści, kurde faja! - Sekretarz Szeloba był wyraźnie dumny ze swojego podejścia. Nikt mu nie powiedział, że w Resarachnii odpady są poddawane praktycznie stuprocentowemu recyklingowi - biedni potrafią się zabijać o aluminiowe puszki warte kilka ławrientulek na skupie - różnice między śmiercią głodową, a życiem klasy średniej.
- Od przyszłego roku prawdopodobnie wrócimy do składu chitynowego. W ostatnich latach opozycja nam się odradza przez te przeklęte hobbity. Spodziewam się, że w przeciągu przyszłego roku nawóz będzie zawierać zwiększoną zawartość chityny - lecz zależy to już przede wszystkim od zachowania elementu reakcyjnego w Resarachnii i może być nawet poza moim zasięgiem wpływów. Nawóz dwemerowski i szpiczastouszy niestety odpada ze względu na wyczerpanie się naturalnych zasobów kluczowych składników tychże kompozycji, musimy dać się ziemii odrodzić, nieprawdaż?
Odpowiedz