Ankieta: Propozycja Fałzeta ( https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=363&pid=2310#pid2310 )
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Za
54.55%
6 54.55%
VETO!
45.45%
5 45.45%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Rzadkie surowce... bezwartościowe?
#41
Najpierw Ad @Enter, w kwestii tego co źle napisałeś.
Nie da się zwiększać WP w nieskończoność, boostują sobie sloty "co 3-4 tury". Chyb że ktoś startuje z 20; bo jeszcze z 40 -> 80 da się w miarę szybko pójść, ale 80-> 160? 160 -> 320 ?! Nie ma wykładniczych metod zwiększania WP, bez przesady - nie jest to potem może przyrost liniowy, ale wymaga znacznie większych nakładów finansowych niż daje zysk jednego slota. Już łatwiej podbić Koreę, chyba że jest się Trollem.

Ad propozycja by

Cytat:Z tego co mi się kalkuluje, według mnie sensowne by było żeby centra miały +5 i nie zmieniać nic innego.


To jest o tyle suabe, że, powiedzmy taka symulacja - startując od zera we flocie. Jeden CN, gracz ma upgrade "infromatyzacja" bo startował z flotą z opóźnieniem i odkrył inne rzeczy; przygotowując się do strau we fłote, stworzył w turze 0 ZN i dał mu +1 do um.
Tura 1, +1 we Flotę, robi admirała i ZN->2, Podstawy floty 0->10/10 (3+5+2 z ZN), zakońcozne
Tura 2, Rozwój lekkiej floty 0->10/15.
Tura 3, racz dał 1 PP w naukę, bo gdzieś potrzebował i "przy okazji" boostuje Flotę. Rozwój lekkiej floty 10->15/15, zakończone. (ZN 2->3)
Tura 4, Gracz dał 1 PP w naukę, bo gdzieś potrzebował i "przy okazji" boostuje Flotę. Okrętowy napęd elektryczny [wymagania ma spełnione, bo są do elektroniki wymagane] 0->12/25 (3+5+4)
Tura 5, Gracz się boi, ciśnie Flotęęę! +1 do ZNa. Okrętowy napęd elektryczny 12->25/25 (3+5+5). Po zbadaniu, ZN rośnie do 6
Jak tak dawno - cn 5 tur temu - zbadał elektronikę, to na pewno ma też standaryzację produkcji, bez przesady.
Tura 6, Gracz chce to szybko skończyć, stara się, więc, powiedzmy: dalej +1 do ZNa z Floty. Admirał już ma 3 gwiazdki, a zaraz będzie miał flotę. Zaawansowany przemysł stoczniowy 0->15/30 (3+5+7)
Tura 7, Zaawansowany przemysł stoczniowy 15->30/30, ZN znów rośnie (7->8).
Tura 8, Okrętowe wyrzutnie rakietowe 0->16/40
Tura 9, Okrętowe wyrzutnie rakietowe 16->32/40
Tura 10, Okrętowe wyrzutnie rakietowe 32->40/40
Jeśli ma fizykę jądrową, to może badać napęd atomowy - by mieć opki rakietowe z napędem jądrowym, bo to ultymatywna broń destrukcji.
Tura 11, Okrętowy napęd jądrowy 0->16/30
Tura 12, Okrętowy napęd jądrowy 16->30/30
Done, w turze 13 buduje po 4 opki ze slota, w turze 15 od zerowej floty ma już gotowe opIV z napędem jądrowym. Albo z elektrycznym w turze 13.

Alternatywny gracz bez CNa w takie sytuacji. Zaczynał tak samo, też ma +3 ze slota, a nie +2.
Tura 1, +1 we Flotę, robi admirała i ZN->2, Podstawy floty 0->5/10 (3+2 z ZN), uważa że fajanie optymalizuje (jak mało wie...)
Tura 2, Podstawy floty 5->10/10
Tura 3, Gracz dał 1 PP w naukę, bo gdzieś potrzebował i "przy okazji" boostuje Flotę. Rozwój lekkiej floty 0->6/15. (ZN 2->3)
Tura 4, Rozwój lekkiej floty 6->12/15
Tura 5, Gracz dał 1 PP w naukę, bo gdzieś potrzebował i "przy okazji" boostuje Flotę. Rozwój lekkiej floty 12->15/15 (ZN 3->4)
Tura 6, Gracz się boi, ciśnie Flotęęęę! Okrętowy napęd elektryczny [wymagania ma spełnione, bo są do elektroniki wymagane] 0->8/25 (ZN 4->5)
Tura 7, Okrętowy napęd elektryczny 8->17/25 (ZN 5->6)
Tura 8, Okrętowy napęd elektryczny 17->25/25. Po zbadaniu, ZN rośnie do 6.
Tura 9, Gracz chce to szybko skończyć, stara się, więc, powiedzmy: dalej +1 do ZNa z Floty. Admirał już ma 3 gwiazdki, a zaraz będzie miał flotę. Zaawansowany przemysł stoczniowy 0->10/30 (3+7) (ZN 5->7)
Tura 10, Zaawansowany przemysł stoczniowy 10->20/30 (3+7)
Tura 11, Zaawansowany przemysł stoczniowy 20->30/30. done! ZN znów rośnie (7->8).
Tura 12, Okrętowe wyrzutnie rakietowe 0->11/40
Tura 13, Okrętowe wyrzutnie rakietowe 11->22/40
Tura 14, Okrętowe wyrzutnie rakietowe 22->33/40
Tura 15, Okrętowe wyrzutnie rakietowe 33->40/40
Jeśli ma fizykę jądrową, to może badać napęd atomowy - by mieć opki rakietowe z napędem jądrowym, bo to ultymatywna broń destrukcji.
Tura 16, Okrętowy napęd jądrowy 0->11/30
Tura 17, Okrętowy napęd jądrowy 11->22/30
Tura 18, Okrętowy napęd jądrowy 22->30/30
Done, w turze 19 buduje po 4 opki ze slota, w turze 20 od zerowej floty ma już gotowe opIV z napędem jądrowym. Albo z elektrycznym w turze 17.

Różnica 4 tur (1/3 więcej). Ale dodajmy, że tur 12-18 nie da się sensownie optymalizować zwiększają ZNa, zresztą jak dla upgradowanego - to już jest zoptymalizowane Tongue

Przekonałem się, że zwiększenie Cna do +5 na tej symulacji nie jest tragiczne, jak myślałem (@Czerstwy - zrobiłem Ci symulację potwierdzającą że to nie jest badziewne, widzisz?), ale trzebaby dosymulować jak to wygląda przy innych techach -zwłaszcza mowa o tym, ze szybciej się dobija do 10 i 30 techów, co daje plusiki do slota i jak masz dużo slotów, to np mając 6 slotów, masz siłę przerobową 4*6 +CNy, a nie 2*6. Więc - temu co ma, dodadzą, a temu co nie ma, zabiorą nawet to co ma.


Mnie przeraża to +5. Nie może być +4? Ale za konieczność zachowania że CN działa wraz ze slotem póki on pracuje przy techu, aż do końca. To też da się optymalizować, ale trudniej Wink

[i ciągle uważam, że zasad nie zmienia się w trakcie gry. Z drugiej strony - ... czy VGZ je wcześniej testował, tak choćby jak ja powyżej? @VegetaZen?)
Odpowiedz
#42
Co do handlu, to IMO może FT powinny być tańsze? Po prostu? 3 Ft jak jeden niszczyciel?
Odpowiedz
#43
(2020-05-29, 08:45)Millenium napisał(a): Podobna sytuacja jest z DP. Ja mając 4 sloty produkcyjne i bardzo dużo ludności dość zamożnej powinienem przeznaczać 3 z 4 slotów na DP co jest chore! Są państwa, które mają wolne po 4-5 slotów. Majac 1-2 wolne sloty produkcyjne co turę mogę produkować trochę zaopatrzenia i trochę wojska i to tyle.
<żale mode off>

Imho sytuacja by była w miarę spoko, gdyby nie fakt, że MG byli pijani przy rozdawaniu cech i nie dawali połowie państwo po -1DP. Nie wspominam już nawet o cesze Singapuru która jest jakimś nieporozumieniem.
Odpowiedz
#44
(2020-05-29, 08:50)prehi napisał(a): Najpierw Ad @Enter, w kwestii tego co źle napisałeś.
Nie da się zwiększać WP w nieskończoność, boostują sobie sloty "co 3-4 tury". Chyb że ktoś startuje z 20; bo jeszcze z 40 -> 80 da się w miarę szybko pójść, ale 80-> 160? 160 -> 320 ?! Nie ma wykładniczych metod zwiększania WP, bez przesady - nie jest to potem może przyrost liniowy, ale wymaga znacznie większych nakładów finansowych niż daje zysk jednego slota. Już łatwiej podbić Koreę, chyba że jest się Trollem.

 Ok, może przesadziłem, ale jeszcze 2 dni temu opcja była możliwa i z 80 do 160 można było dobić w 3 tury.

(2020-05-29, 08:50)prehi napisał(a): To jest o tyle suabe, że, powiedzmy taka symulacja - startując od zera we flocie. Jeden CN, gracz ma upgrade "infromatyzacja" bo startował z flotą z opóźnieniem i odkrył inne rzeczy; przygotowując się do strau we fłote, stworzył w turze 0 ZN i dał mu +1 do um.

(2020-05-29, 08:50)prehi napisał(a): Done, w turze 13 buduje po 4 opki ze slota
A więc gracz od tak zaczyna z informatyzacją na start? Techem za 40 pkt nauki? Myślę, ze nim dobierze się do tej technologii będzie spokojnie 15 tura. Druga kwestia to czepiać się że ktoś w kilka tur (naście) pushuje techy, które już są bezwartościowe.
Czepiam się Tongue 

Jak dla mnie powinno być +5 ze względu na to, że +4 to jest równowartość 2x 1PP w naukę. A już zestawiałem, że bonus za 2PP powinien być mocniejszy. Dodatkowy slot przemysłowy Też jest wyjątkowo mocny gdy gracze muszę produkować DP ale nie ma wymiaru liczbowego by zobaczyć jak mocny więc nikt się nie czepia.

(2020-05-29, 08:50)Gacuch napisał(a): Imho sytuacja by była w miarę spoko, gdyby nie fakt, że MG byli pijani przy rozdawaniu cech i nie dawali połowie państwo po -1DP. Nie wspominam już nawet o cesze Singapuru która jest jakimś nieporozumieniem.

Potwierdzam, byłem pijany. Nie miałem pomysłu co dać
Odpowiedz
#45
Cytat: Ok, może przesadziłem, ale jeszcze 2 dni temu opcja była możliwa i z 80 do 160 można było dobić w 3 tury.


Wut, jak?
Odpowiedz
#46
Dywagacje na temat rzadkich surowców i CN naukowych na 5 stron, a ważne kwestie czyli sloty produkcyjne, DP i cechy zostały zlane.
Odpowiedz
#47
(2020-05-29, 10:49)Enter napisał(a):
(2020-05-29, 08:50)prehi napisał(a): To jest o tyle suabe, że, powiedzmy taka symulacja - startując od zera we flocie. Jeden CN, gracz ma upgrade "infromatyzacja" bo startował z flotą z opóźnieniem i odkrył inne rzeczy; przygotowując się do strau we fłote, stworzył w turze 0 ZN i dał mu +1 do um.

(2020-05-29, 08:50)prehi napisał(a): Done, w turze 13 buduje po 4 opki ze slota
A więc gracz od tak zaczyna z informatyzacją na start? Techem za 40 pkt nauki? Myślę, ze nim dobierze się do tej technologii będzie spokojnie 15 tura. Druga kwestia to czepiać się że ktoś w kilka tur (naście) pushuje techy, które już są bezwartościowe.
Czepiam się Tongue 

Czepiasz się zamiast poprawić - 3 ze slota daje komputeryzacja Wink (pomyliłem się, drzewko nauki leciałem z pamięci)

A - i ktos może jke pushować, bo dopiero doszeł do morza (pozdrawiam!) i dla niego są wartościowe pod tym względem Tongue
Odpowiedz
#48
Są wartościowe tylko pod względem odblokowania kolejnych techów. Inaczej jaka jest wartość z niII gdy po morzach pływają pierwsze niIV? Tak czy inaczej odbiegamy od tematu - Bonusy za 2PP w naukę są po prostu śmieszne a surowce nie mają ekonomicznego zastosowania
Odpowiedz
#49
Ja bym dał że CN daje +3 do badań, a za 2 PP w naukę dostajemy CN + 1 umiejka dla dowolnego ZNu. To brzmi CHYBA zbalansowanie.
Odpowiedz
#50
o... to tez jest sensowne. Jak dla mnie można by to nawet teraz ogarnąć (skoro mamy tylko 2 budżety ogarnięta a nie 8)
Odpowiedz