Wydarzenia
#91
2708

Stan Parlamentu: 

Koalicja Morska - 23%
Narodowa Partia Progresywna - 21%
Konfederacja Imperialna - 16%
Unia Mariengburgska - 15%
Partia Jesień - 8% 
La Café Society - 6%
Komunistyczna Partia Ludzkości - 5%
Porozumienie Centralne - 4% 
Streltsi - 2%

Brak Koalicji  (nie ma rządu)

Out:

OrkiSz - 0%
Demokracja Tak-Tak! - 0%
Obrońcy Laurelorn - 0%
Ogień i Stal  - 0% 
Koalicja Czterech - 0%
Kantoryści - 0%
Partia Rimmlerystów - 0%
Zgromadzenie - 0%
Bund - 0%

---------------------------

Wybory parlamentarne w Marienburgu były bardzo chaotyczne. Ruch jakim było wbicie noża w plecy DR-WAAAGH okazał się gwoździem do trumny Konfederacji Imperialnej, której zwolennicy uznali, że wspieranie Imperium to jedno, ale nie w taki sposób. Jednocześnie, Koalicja Morska zaliczyła ostry spadek, oskarżana o drastyczny spadek jakości życia za ich rządów wśród niższych klas. Na gruzach starych establishmentowych partii wyrosła Narodowa Partia Progresywna, szczególnie na hasłach bezwzględnej walki z narkomanią, purytanizmu, konsewartyzmu i pozbycia się zdegenerowanych elit. Mają też bardzo anty-Chaotyczny sznyt, w ich kampanii wyborczej liderzy NPP głośno mówili o tym, że kulty Slaneesha i agenci Chaosu z Imperium oraz WWL kontrolują całą władzę w Republice. Niejako po drugiej stronie, wyrosła "nowa", "świeża" i "nowoczesna" partia Unia Mariengburgska z nieofensywnym centrystycznym, pro-biznesowym i liberalnym obyczajowo programem. Pomijając ten wizerunek - to atrapa dla oligarchów i miliarderów, w tym koncernów farmaceutycznych, które zasiliły tę partię solidnymi dotacjami. Doszło do generalnego przebudzenia i wzrostu znaczenia lewicy, ale na dwa sposoby. Wzrosło poparcie dla łagodnej "Wiosny", ale jednocześnie powstała też radykalna Komunistyczna Partia Ludzkości, określana przez komentatorów jako "zdegenerowane połączenie pierrenizmu z ludzkim supremacyzmem Apostoła Wzniesienia". Kilku jej działaczy politycznych zostało aresztowanych za pobudzanie i udział w atakach na elfickie sklepy oraz elfickich obywateli. Ogólnie - wzrosła znacząco ilość ataków politycznych - policja jest nadwyrężona do granic możliwości, eskorty dla wszystkich polityków poszczególnych partii nadwyrężają jej zasoby ludzkie. Znaczący radykalizm poszczególnych partii i wrogość między nimi sprawił, że póki co nie zawarto żadnej koalicji. 

-------------------

-1 stabilności (//. możliwy do usunięcia po powołaniu koalicji)

Nowa cecha społeczna: przemoc polityczna - -3 KP co turę

///. ps. wyjebane w twój podział w mandaty. Utrudnianie MGowi życia na siłę na przyszłość będzie rezultowało w dodatkowe stab hity.
Odpowiedz
#92
2708

2 miejsce jest najgorsze. Sportowcy powszechnie bardziej się cieszą trzymając złoto bądź brąz, tylko srebro bije po oczach jak rozczarowujące ono jest. Mimo tego, Marienburg zdołał rozegrać serię naprawdę dobrych meczy i widać, że poziom reprezentacji nie spadł ani trochę. Nasi kibice mimo wszystko mogą się cieszyć, że przed finałem mogli być świadkiem tylu zwycięstw.

+1 stabilności.
Odpowiedz
#93
2708

Zawiązała się koalicja rządowa: Koalicja Morska, Unia Mariengburgska, Partia Jesień, La Cafe Society (łącznie: 52%)

Szef rządu bez zmian, wicepremierem pozostaje Donald Trumpowitz z UM.

Powołanie rządu spotkało się z dużym uznaniem populacji Marienburga - pierwsze badania sondażowni wskazują na to, że istnieje do niego kredyt zaufania i został generalnie dobrze przyjęty przez publikę. Wprawdzie przemoc polityczna dalej pozostaje problemem, NPP dalej mocno bruździ, ale ogólnie panuje optymizm.

+1 stabilności
Odpowiedz
#94
2708

Do parlamentu trafił proponowany traktat z Bretonnią:

https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=774...51#pid9151


Według analityków jest to interesujące zagranie, które ma pobudzić gospodarkę jednych z najbiedniejszych rejonów całej Ligi. Taki traktat powinien trafić zarówno do elektoratu UM gdyż zadowala wielkie korporacje, La Cafe Society gdyż wspiera bratni naród Bretoński, oraz poniekąd do Partii Jesień gdyż ma to wspomóc najbiedniejszy rejon Ligi, zwalczając tym samym nierówności społeczne.

Do tego Bretończycy przywożący do siebie wypłaty z naszych fabryk w perspektywie najbliższych paru lat, powinni wzbogacić całą Bretońską stronę pogranicza, co tylko i wyłącznie wpłynie pozytywnie na wymianę handlową. Nie mówiąc już o wsparciu ekonomicznym dla naszego sojusznika zajętego potężnymi inwestycjami zbrojeniowymi na granicy z Zakonem Wybrańców!
Odpowiedz
#95
2708

Narodowa Partia Progresywna oczywiście zrobiła burdel w parlamencie, ale póki co świeżo sklejona koalicja trzyma się mocno. Traktat przeszedł.
Odpowiedz