Wydarzenia
#21
2708

W przerwie na reklamy między meczami Bloodbowla ukochany wódz i pasterz postanowił przypomnieć swoim rodakom o tegorocznym święcie pasterzokracji:

[Obrazek: 0yoGsxW.png]

Burgerki! Pizzerki! Cebularze! Moi kochani, pyszni zwolennicy! Nasze uniwersytety dostały dofinansowanie na opracowanie wysokokalorycznego shake'a z skavena i jaszczuroludzia, ale nie o tym chciałem. Pośród naszych najlepszych w historii krwawych misek oraz wysysaniu szpiku z turystów nie zapomnijcie, że mamy Wybory Pasterskie 2708! Oczywiscie rozumiem, że wieeelu z Was nie widzi sensu w poddawaniu w wątpliwosć mego pasterstwa, jednakże demokracji musi stać się zadość! W międzyczasie, gdy już obstawiliście ładnie wyniki nadchodzących meczów, poświęcie czas potrzebny na przygotowanie zupki Kitajskiej na wybranie swego wymarzonego kandydata. Pamiętajcie - głos na kogoś innego niż Wasz kochany Łamto to głos stracony~

// Wybory Pasterskie 2708
// Inwestycja w naukę
Odpowiedz
#22
2708
W tym roku sporządzono audyt z rządowego programu kolonizacji ziem południowych. Zauważono dwie zmienne, które wyraźnie rzucały się w oczy: wzrost liczby ludności i wysoki procent różnorakich przestępstw. Okazało się, że wysokie benefity, oraz liberalne prawo sprawiają, że Ziemie Pasterza stały się idealnym miejscem na zbiegowisko wszystkich ludzi (i nieludzi) spod czarnej gwiazdy.

// + nowa cecha -> "Niebezpieczne pogranicze" - maksymalna stabilność spada do 9. 
jednorazowo +250 tys. mieszkańców,
jednorazowo +8 PK do rozlokowania według normalnych zasad.
Odpowiedz
#23
2708

Triumf, wiktoria! Zwierzoludzie, ludzie, krasnale, wszyscy co kochają nie płacić w Ziemiach Pasterzach podatków cieszą się ze zwycięstwa reprezentacji narodowej. Spożycie alkoholu wzrosło w tym roku o 300%, podobnie jak nasz przemysł farmaceutyczny przeżywa boom ze względu na wprowadzenie legendarnych leków na kaca (żaden z nich nie działa, ale cicho o tym). Niezależnie od tego ile ostatecznie trzeba było dni na kuracje, to na pewno było tego warte.

+2 stabilności
+cecha społeczna: zwycięzcy Blood Bowla (2708-2711) - +3% do siły ludzkiej, niewrażliwość na Pech z Punktów Prosperity
Odpowiedz
#24
2708
Łamto Pożeracz pewny swojej pozycji nie przejął się zbytnio innymi rywalami i zadowalał się swoimi codziennymi posiłkami. Kampania wyborcza ruszyła i obecny Pasterz nawet nie zorientował się kiedy przeszedł do defensywy. Wszyscy kontrkandydaci poruszali kwestię bezprawnego zdelegalizowania OKW i oskarżali o to Łamto we własnej osobie. Sytuację najlepiej wykorzystał stary Vargath Krwawe Kopyto, który bez mrugnięcia okiem codziennie atakował Łamto w telewizji i na wiecach. Przekonywał, że nie można zjeść drugiej istoty, bo to sprzeczne z zasadami Bogów i sprzyja rozwojowi wirusów i bakterii. Chaosowe teologizmy okazały się świetnym zastępstwem do nijakiej polityki Łamto. Vargathowi pod koniec kampanii wyborczej udało się przegonić o włos kandydata komunistów - Tiko Huaba. 


// Głowa Państwa: Łamto Pożeracz -> Vargath Krwawe Kopyto ("Wieszcz Chaosu" -9% do dochodu, +1 do produkcji wojsk zmechanizowanych i pancernych ze slota, +2 do produkcji zaopatrzenia ze slota skierowanego na produkcję zaopatrzenia).
Odpowiedz
#25
2708

To nie wojna przeszła przez Ziemie Pasterza, choć tak to wyglądało. Niektóre ulice wyglądają jakby toczyła się na nich bitwa, wiele dzielnic zostało zrujnowanych. Ale warto było, bo mrowie turystów z całego świata zostawiło takie zapasy gotówki, że biznesmenom Ziem starczy to na lata. W międzyczasie nowe inwestycje infrastrukturalne okazały się być wielkim sukcesem i będą mogły być wykorzystywane jeszcze na długo po igrzyskach.

-------------------

W turach 2709 i 2710, 2711 Ziemie Pasterza otrzymuje czwarty Punkt Prosperity ponad limit.

Stabilność - +1 (-2 za zniszczenia, +3 za ogólnie dobrą zabawę i zadowolenie populacji z rządu. Aktywuje to twoją cechę z utratą stabilności).

Reputacja - -1 (za kreatywnych sędziów)

Wpływy u Twarzołamaczy: +3

Ponyville - +2 WP (-3 WP ze zniszczeń kibiców, +5 WP z inwestycji oraz zysku od kibiców z zagranicy)
Gortgoth - +2 WP (-3 WP ze zniszczeń kibiców, +5 WP z inwestycji oraz zysku od kibiców z zagranicy)
Nowy Altdorf - +2 WP (-3 WP ze zniszczeń kibiców, +5 WP z inwestycji oraz zysku od kibiców z zagranicy)
Venethyr - +2 WP (-3 WP ze zniszczeń kibiców, +5 WP z inwestycji oraz zysku od kibiców z zagranicy)
Odpowiedz
#26
2709
[Obrazek: Vl0IKfd.png]

Otaczają nas potężni Bogowie! Ze szczytów Eteru Rujnujace Potęgi obserwują sprawy smiertelnych. Wizje, prorocze sny i gazety codzienne mówią tylko o jednym - wojnie! Świat rzuca się ku uciesze Pana Czaszek sobie do gardeł, plany Pana Zmian manifestują się na naszych oczach, trupy gniją w imię Pana Zarazy, a Pani Rozkoszy uprawia nierząd z elitami narodów. Jeżeli Ziemie Pasterza chcą zachować swoje istnienie, jeżeli mają prosperować i nie chcą dzielić losu bytów takich jak Estalia, Księstwa Graniczne czy DRWAAAAGH, muszą zareagować na nasilające się dźwięki bębnów wojny i osiągnąć niezaprzeczalną potęgę. Zwracam się więc do grona najniegodziwszych, najbogatszych i najbardziej wpływowych o uchwalenie nowego prawa zwiększającego stan osobowy Pasterskich Sił Zbrojnych, oraz o wywarcie nacisku na opinię publiczną w omawianej materii.
Odpowiedz
#27
2709
Zgromadzenie Ziem zagłosowało za podniesieniem poboru. Przeciw byli Koneserzy Sztuki Kulinarnej, którzy mimo, że są największą partią w parlamencie to zostali przegłosowani przez zjednoczoną w tym głosowaniu opozycję. Jeśli chodzi o społeczeństwo to negatywnie do poboru nastawiony jest naród ogrów. 

// -1 stabilności.
Odpowiedz
#28
2709
[Obrazek: Vl0IKfd.png]

Znaki na niebiosach i ziemi mówią jednoznacznie: czas rozpocząć wybory do Zgomadzenia. Niech zatiumfuje najpotężniejszy!


//Wybory do Zgromadzenia Ziem: Poprzednie wyniki & opis partii
Odpowiedz
#29
2709
Wybory w tym roku były bardzo emocjonujące! Vargath Krwawe Kopyto dzięki swoim wpływom i bezkompromisowej polityce wyciągnął WC do czołówki Zgromadzenia odbierając wyborców ERMP i KPZ. Agresywna retoryka "chaośników" zmusiła KSK do stanięcia po drugiej stronie i zaoferowania wyborcom "bezpieczną opcję". To z kolei nie zdołało utrzymać im dużej ilości ogrów, które przeszły do Pasterskiego Stowarzyszenia Zbrojnego bojąc się dominacji zwierzoludzi w "wojennych kręgach". KSK wygrało wybory, ale niestety nikt nie chciał z nimi współpracować. W tej sytuacji Komuniści dogadali się z Pasterzem, który zlecił ponowne stworzenie rządu socjaliście Che Strajkopyto. Pasterz ponownie dał tekę Władcy Bestii komunistom, ale w umowie koalicyjnej wynegocjował, że 1/2 posad ministerialnych należy do "chaośników". 

Rządząca koalicja: WC-KPZ-ERMP

Koneserzy Sztuki Kulinarnej (KSK)  - 30%
Wybierz Chaos (WC) - 25%
Komunistyczna Partia Zwierzoludzi (KPZ) - 17%
Ekipa Remontowa Mocnego Pierdolnięcia (ERMP) - 14%
Pasterskie Stowarzyszenie Zbrojne (PSZ) - 8%
Prawo i Sprawiedliwość (PiS) - 4%
Kustosze (K) - 2%

// Władca Bestii -> Che Strajkopyto - nowa cecha -> "Towarzysz ze Wschodu" - +5% siły ludzkiej, -5% dochodu. 
+1 stabilności z racji święta wyborów.
Odpowiedz