Wydarzenia
#1
[Obrazek: latest?cb=20170917191043]
Odpowiedz
#2
2701
Za namową Czarodziejki Fay król Louen XIV zdecydował się na wsparcie odbudowy zniszczonych przez wojnę i porzuconych na pastwę losu prowincji Bretonnii. Tym samym prowincja Desfleuve została przyłączona do Królestwa Bretonnii!

//Inwestycja w mieszkalnictwo, Desfleuve skolonizowane.
Odpowiedz
#3
2701
Król Louen XIV ogłosił przygotowania do wielkiego balu charytatywnego połączonego z aukcją sztuki najnowszej. Cel jest szczytny - zbieramy pieniądze dla Estalijskiego Centrum Zdrowia, gdzie najlepsi badacze Starego Świata będą prowadzić badania nad zwalczaniem różnych okropnych chorób. Jego Wysokość gwarantuje, że zabawa będzie przednia - poczynił już odpowiednie wydatki na ten cel.

//+1 PP za 25% dochodu. Ta akcja ma tylko taki cel. Serio.


***
Koła biznesowe i wspierający je arystokraci z zainteresowaniem przyjęli wiadomość o rozbudowie sieci autostrad u naszego wschodniego sąsiada. Taka okazja biznesowa nie może przejść nam koło nosa! Dlatego też, przewidując wzrost zapotrzebowania na tego typu towary, władze Królestwa zdecydowały się wspomóc finansowo rozwój branży motoryzacyjnej, zarówno drobnych wytwórców, jak i większe firmy! Już wkrótce świat będzie mógł poznać uroki takich samochodów, jak sportowy Breton-Hautmont DB9 czy luksusowy Carette S-Class, zaś niższe klasy z pewnością polubią gustowne Mini. Prawdopodobnie furorę zrobi też tzw. samochód ludowy - KmiotVagen.

Wsparcie finansowe obejmuje utworzenie kasy zapomogowo-pożyczkowej i szereg ulg podatkowych w latach 2701-2703.

//Inwestycja 20 mln $ i dobrowolna kara -5% dochodu na 3 lata.
Odpowiedz
#4
2701

Inwestycje w motoryzacje zostały przyjęte z dużym entuzjazmem przez mieszkańców miast oraz rodzący się tam przemysł. Powiązane z motoryzacją gildie czują olbrzymi potencjał w tej inwestycji. Jedyną opozycją wobec tych planów jest nieświęta koalicja aktywistów miejskich (samochodoza!) oraz możnych (karoce są bardziej stylowe).

+cecha społeczna: intensywne inwestycje w motoryzację, -5% do dochodu (2501-2503)
Odpowiedz
#5
2701.

Nasz kraj nawiedziła fala uroczych słodkich kotków, które upowszechniły się wśród domostw. Moda na kotki to nowy trend w Królestwie Bretonni! Mówi się, że są na tyle inteligentne, że lepiej pilnowałyby światowego handlu, niż większość przywódców.

//niestety nic nie moge dać : <
Odpowiedz
#6
2702
Urocze słodkie kotki tak spodobały się społeczeństwu Bretonnii, że król i jego doradcy postanowili podzielić się nimi z tymi możnymi, którzy wciąż nie uznają naszej władzy. Zakrojona na szeroką skalę akcja propagowania mody na kotki polegała na budowie w graniczących z nami prowincjach neutralnych nowych schronisk i obklejania tamtejszych osad plakatami z wizerunkami tych przesłodkich stworzonek.

Mieszkańcom prowincji Barley tak spodobały się nasze kotki, że postanowili dołączyć do naszego państwa!

//Inwestycja w mieszkalnictwo, skolonizowaliśmy Barley.
Odpowiedz
#7
2702
W tym roku uroczyście otwarto budowę autostrady biegnącej z Couronne przez Hautmont do Tancred, w zamierzeniu łączącej się z autostradą A1 w Lidze Handlowej. Na tę inwestycję mającą ułatwić transport ludzi i (głównie) towarów z naszego kraju do wielkiego portu w Marienburgu przeznaczamy 15 mln $.

***
Jak wiadomo, kultura bretońska jest najwspanialsza na świecie. Mamy wystawne bale, nasi artyści tworzą piękne dzieła sztuki, a prostaczkowie wytwarzają luksusowe towary niezrównanej jakości. Mamy też urocze słodkie kotki. Pora podzielić się naszą kulturą z resztą świata!

Za 9 mln $ w Sanz powstanie elitarna szkoła elit, w której dzieci arystokratów i bogaczy z całego świata będą mogły zdobyć niezbędne wykształcenie, zarówno dotyczące życia dworskiego, jak i bardziej praktyczną wiedzę z takich dziedzin, jak wojskowość, ekonomia czy polityka. Uczelnia będzie finansowana z czesnego, które będzie na tyle wysokie, by nieodpowiedni element przypadkiem nie wymieszał się z bogaczami i dziedzicami starożytnych rodów.
Odpowiedz
#8
2702
Po sukcesie swojej misji dyplomatycznej w Marienburgu Antoette Noisson postawiła sobie za punkt honoru znaleźć odpowiednią lokalizację dla marienburskiego kantoru w Couronne. I znalazła!

Kantor będzie się mieścił w dawnym pałacyku hrabiego Montmort - zbudowanym w stylu socrealistycznego brutalizmu, znanego również jako styl wczesnego Giereketepa. Jak wiele obiektów zbudowanych w tym stylu, budynek jest jednopiętrowy i zajmuje 80 metrów kwadratowych. Nie wiemy, czemu ten styl się nie przyjął... Wracając. Obiekt ma rewelacyjne umiejscowienie - sąsiaduje z posterunkiem policji, siedzibą Zarządu Wodociągów Miejskich, gmachem Ministerstwa Spraw Morskich i ambasadą ZSRR. W pobliżu znajduje się też świetna knajpka - kierowcy tirów z Marienburga będą tam mogli spokojnie zjeść, czekając, aż ich koledzy rozładują towar.

Zaiste rewelacyjna miejscówka, godna naszych marienburskich przyjaciół! Co prawda obiekt został dwa dni wcześniej wpisany do rejestru zabytków, więc mogą być problemy z powiększeniem go, ale i tak ceny materiałów budowlanych mogły skoczyć w związku z budową autostrad, więc niewielka strata.

Oczywiście marienburscy kupcy mogą nadal działać również poza terenem kantoru, ale już na normalnych warunkach.
Odpowiedz
#9
2702

Budowa autostrady po naszej stronie granicy (w połączeniu z Marienburgiem) została rozpoczęta. Optymistycznie uda się dokonać połączenia pod koniec 2703, jeśli wyjdą opóźnienia to w 2704.

---------

Edukacja ma to siebie, że rezultaty działań edukacyjnych widać po kolejnych pokoleniach i wypuszczonych rocznikach absolwentów. Najwcześniej możemy się spodziewać efektów takiej inicjatywy za 3 lata.
Odpowiedz
#10
2703
Skolonizowaliśmy Soreil, Melick i Gueret.
Odpowiedz