Wydarzenia
#21
2706

Parlament przegłosował ratyfikację traktatu z Cuetzpalli.
Odpowiedz
#22
2706

Nasz brutalny reżim okupacyjny na terytorium Pod-Imperium zrobił bardzo złe wrażenie na naszym drogim sojuszniku w Orleanie. Oczywiście, podjęliśmy wszelkie wyjaśnienia, że strzelaliśmy tylko do bandytów palących ludzkie wioski i mordujących kobiety i dzieci, no ale wielkich humanitarnych i dobroczynnych to oczywiście nie przekona. Szczęśliwie, fakt że "Pod-Imperium" naprawdę istniało i zostało zdmuchnięte pozwoliło nam trochę ostudzić emocje - nasze działania w takiej sytuacji mają swoiste usprawiedliwienie.

-1 Reputacji
-2 Wpływu w Orleanie.

------------

///. Tracisz bonus za posiadanie 10 Wpływu w budżecie na 2707. Bonus z państwa dominującego się utrzymuje (Status "czy dominuje" sprawdza się co 3 tury. Jeśli nie odzyskasz na czas do 10 wpływu, ten status też stracisz).
Odpowiedz
#23
2706

W wyniku aktywności flotylli Zakonu Nurgla, zakupione przez nas dobra podstawowe za granicą nie dotarły, wywołując nagły problem dla gospodarki Moyolequetzal i wymuszając jej rekalibrację. Szacuje się, że flota Albionu przechwyciła 66% zamówionych przez nas DP. Ten atak wywołał niemałe poruszenie w parlamencie oraz mediach - istnieje silna presja na polityków partii rządzącej co do zdecydowanej reakcji.


///. Bez zmian stabilności (póki co). Z szlaku handlowego zamiast 3 DP otrzymujesz 1 DP.

///. Więcej na TF.
Odpowiedz
#24
2707

Okupacja Księstw Granicznych się rozpoczęła. Na ulicach miast Moyolequetzal jaszczuroludzie cieszą się ze wspaniałego triumfu ich państwa nad plugawymi szczurami. Względnie stabilne panowanie naszej rasy jednak nie wszędzie jest przyjmowane tak dobrze i nasze nowo-anektowane tereny plugawi wroga nam partyzantka i ewidentnie nieprzychylna populacja.

Nowa cecha społeczna: Szczury Wyklęte - Maksymalna stabilność zmniejszona do 7. Stabilność natychmiast spada do 7. -5 KP co turę, -10% siły ludzkiej.
Odpowiedz
#25
2707

Zostają przeprowadzone wybory parlamentarne w Moyolequetzal. Biorą w nich udział Jaszczury i łuskowici z dawnych Księstw Granicznych*.

W Czarnych Moczarach pod głosowanie trafia:
- wniosek od dołaczenie Moyolequetzal do Międzyrasówki
- umowa z Ligą dotyczącą skaveńskich pracowników najemnych
- ratyfikacja Porozumienia w Magritcie**

Dawna Katedra Chaosu w Nurgletitlan zostaje przebudowana na Wielką Świątynię Nurgla.

//*w sumie Milord już rozpisał te wyniki, ale może coś się zmieniło.
**tak, układ nie wejdzie w praktyce w życie, jednak premier Milocatl przekonuje, że zapisy tego porozumienia będą kartą przetargową Moyolequetzal w przyszłości.
Odpowiedz
#26
2708
Początek roku w Imperium Moyolequetzal zaczął się od operacji "Deratyzacja". IV i VII Armia wkroczyły odpowiednio do Nurgletitlan i Mentredy szukając bojówek skaveńskich. Jaszczuroludzie po przeprowadzeniu kilku drastycznych przesłuchań szybko dowiedzieli się od cywilów gdzie grasują "Szczury Wyklęte". Zmasowany atak piechoty, wsparty taktycznymi bombardowaniami II Skrzydła Widłogona całkowicie starł z ziemi partyzantkę. Resztki uciekinierów schowały się w podziemiach do których dostęp został zablokowany przez Jaszczuroludzi.
Pozostali przy życiu jeńcy zostali zapakowani do pociągów towarowych (ich los jest nieznany) lub złożeni w ofierze na prowizorycznych piramidach ku czci Nurgle'a. 
Ludność Skaveńska została podporządkowana. 

// Spadek WP w Mentredzie i Nurgetitlan o 2WP (Łącznie 4WP). 
Zmiana cechy: Szczury Wyklęte - Maksymalna stabilność zmniejszona do 7. Stabilność natychmiast spada do 7. -5 KP co turę, -10% siły ludzkiej -> Skaveni pod jarzmem - Maksymalna stabilność zmniejszona do 8. -2KP co turę, -8% siły ludzkiej. Skaveni pałają tłumioną nienawiścią do Jaszczuroludzi. 

***
//Wybory pozostają te same. 

***
Parlament zgodził się na dołączenie do Międzyrasówki. 
W związku z ostatnim skandalem handlowym spowodowanym przez Ligę, Czarne Moczary odrzucają umowę w sprawie skavenów. 
Czarne Moczary były skłonne odrzucić Porozumienie z Magritty gdyby nie mocne wstawiennictwo premiera Milocatla, którzy ręczył za nie głową. Jeżeli porozumienie upadnie to premier może znaleźć się w kłopotach.
Odpowiedz
#27
2709

Wojna na północy naszych sojuszników z ZSRR, niepokoje za wschodnią granicą - możliwe że starowane z zagranicy przez kultystów chaosu, oraz inwazja orków na przyjaciół z Nekehary. Czarne Moczary stoją przed dwoma ważnymi głosowania za których przyjęciem opowiada się premier Milocatl:
1) wypowiedzenie wojny klanom Orków wobec uszanowania naszych zobowiązań z Międzyrasówki;
2) rozszerzenie obowiązku służby wojskowej łuskowitów i wprowadzenie ograniczonego poboru*, dzięki którym nasze wojsko wzrośnie o ponad 500 tys. żołnierzy co uczyni ją największą armią świata;

//*zwiększenie poboru o 1 poziom
Odpowiedz
#28
2709

Budowa linii Traktu Kyphryjskiego była połączona z budową nowych osiedli w Quenelles, gdzie powstał węzeł komunikacyjny i najprawdopodobniej najbardziej wysunięty na północ kraniec Imperium Moyolequetzal w ciągu najbliższych wieków. Uroczyście otwarto granicę Moyolequetzal z Republiką Orleanu.

//inwestycja w mieszkalnictwo Quenelles, +300 tys. mieszkańców za skolonizowanie Remas, Quenelles i Khazad Sedazund
Odpowiedz
#29
2709
Informacja o udziale dziesiątek tysięcy jaszczuroludzi w Wojnie Północnej wstrząsnęła społecznością. Z dnia na dzień jaszczuroludzie ruszyli na wojnę, bez żadnej wiedzy i w imię czego? 
Do mediów wyciekła informacja o trwającym, wewnętrznym konflikcie w koalicji rządzącej. Niektórzy parlamentarzyści, a nawet członkowie rządu przerazili się reakcją społeczeństwa. RChF negatywnie wypowiedziało się o wojnie, ujawniając, że Moyolequetzal walczy tam przede wszystkim w interesie ZSRR. Spowodowało to serię niefortunnych wywiadów, które tylko podsyciły różnice pomiędzy partiami. SS przedstawiało politykę globalną gdzie Moyolequetzal rządzi światem, jednakże komunistom z Frontu Robotniczo-Chłopskiego bardziej zależy na bycie jaszczuroludzi i uważają, że Imperium powinno się skupiać na swoich sprawach niż posyłać jaszczuroludzi żeby ginęły za krasnoludy.
Niepewna i ciężka atfosmera wewnątrz koalicji skończyła się wraz z głosowaniem Czarnych Moczar nad interwencją w Klanach Orków. RChF zagłosowało przeciwko wojnie argumentując to słowami "jedna wojna nam wystarczy". To z kolei wprowadziło w szał parlamentarzystów SS. Premier Milocatl zerwał koalicję i ogłosił rząd mniejszościowy. Podniesienie poboru zostało odrzucone.
Arcyprorokini Manauia apeluje do Czarnych Moczar o porozumienie.

// Upadek koalicji, -2 stabilności (to jest demokracja, warto byłoby poinformować społeczeństwo o wojnie). Każde następne głosowanie może mieć losowy przebieg dopóki SS nie stworzy koalicji lub nie przeprowadzi przyspieszonych wyborów.
Odpowiedz
#30
2709

W toku kryzysu politycznego premier Milocatl podjął decyzję, że obecna sytuacja jest niemożliwa do kontynuowania wobec konieczności podejmowania decyzji przez rząd w kluczowych dla losów Starego Świata momentów dziejowych. Z racji konieczności wywiązania się z zobowiązań sojuszniczych wobec Nekehary na podstawie układu o Międzyrasówce Socjalistycznej ogłosił wypowiedzenie wojny Klanom Orków. Następnie na stopień marszałkini powietrznej została mianowana Xocoh z Xocopin. Premier Milocatl rozwiązał rząd i Czarne Moczary oraz ogłosił rozpisanie nowych wyborów - do momentu sformowania nowego większościowego rządu władza cywylina trafiła do Prorokini zarazy Ichpochton, zaś wojskowa do marsz. Xocoh.

Partie startujące w wyborach:
Sauriańska Socjaldemokracja - po rezygnacji Milocatla ze startu w wyborach na czele partii stanął Kroxigor Camaxtli. SS szczycą się swoimi osiągnięciami utworzenia z Moyolequetzal najbogatszego i najpotężniejszego państwa w Starym Świecie z ogromnymi wpływami politycznymi. Nowy kroxigorski kandydat na premiera ma ukraść możliwie najwięcej wyborców z Frontu. SS rozplanowuje koalicję rządową z Nurglobolszewikami, zmodernizowaną SPK, a nawet populistami jeśli będzie trzeba.
Robotniczo-chłopski Front Skinków i Kroxigorów (RChF) - ogłosiło wyraźny sprzeciw wobec polityki SS. Front wierzy w wygranie wyborów z hasłem "Po pierwsze Moyolequetzal! Po drugie socjalizm!" Wykorzystują antywojenne nastroje oraz pakiety socjalne mające wzmocnić społeczeństwo oraz przyśpieszyć integrację łuskowitów. Pomimo sprzeciwu wobec wojnie nadal popierają integrację w ramach Międzyrasówki.
Slannowska Partia Konserwatywna (SPK) - sili się na przedstawianie siebie jako jedynej racjonalnej prawicy w Moyolequetzal, ale wobec preferencji wyborców podjeli decyzję przesunięcia się ku centrum przejmując część lewicowych postulatów. Nadal walczą o przywrócenie magii i tradycji z Lustrii.
Wszechrasowa Komunistyczna Partia Nurglobolszewików (WKP(nb)) - bez zmian: zmiana ustroju na totalitaryzm (skuteczną władzę robotników) i doprowadzenie do permanentnej rewolucji w Starym Świecie. Najwięksi sprzymierzeńcy ZSRR i Orleanu.
Skinkowa Partia Corwitl (Corwitl) - po ostatniej kompromitacji z popieraniem współpracy z Księstwami Granicznymi, ogłosili że skaveński i elfi spisek to tak naprawdę Krasnoludy, Ludzie i Orkowie.
Platforma Tileańska (PT) - próbuje wrócić do parlamentu po przerwie, postulują budowę multi-kulturalnego społeczeństwa, asymilację Skavenów i bardziej rozumnych ras.
Odpowiedz