Wydarzenia
#1
[Obrazek: 20105582-soybean-field-with-rows-of-soya...plants.jpg]
Odpowiedz
#2
2701

Przemówienie Helga Fliegentuch, obecnej Agrokratki przed rozpoczęciem obrad Rady Narodowej Agrounii

Agronomi! Przedstawiciele Ludu Rolniczego! Towarzyszki w uprawie! Wczoraj staliśmy nad skrajem przepaści, jednak dzisiaj mamy szansę uczynić wielki krok naprzód!

Kryzys Tektoniczny zniszczył nasze pola na wschodnim wybrzeżu Lustrii i zmusił do szukania nowego domu! Dzisiaj mogę rzecz, że trwająca wiele lat ewakuacja została zakończona sukcesem! Straciliśmy wiele bogactw, ale udało nam się ocalić największy możliwy skarb narodowy! Kobiety... to znaczy lud rolniczy! Następnie zaprowadziliśmy pokój na zniszczonym wewnętrznymi wojnami i toksyczną męskością wybrzeżu Arabii i daliśmy jego mieszkankom wolność a jakiej nawet nie śniły!

Jednak to dopiero początek naszych zmagań! Zaprowadziłyśmy stabilizację polityczną, ale wiele naszych obywatelek żyje w biedzie, negatywnie rzutuje to na wiele aspektów naszego państwa. Jednak w naszym agrarnym społeczeństwie tkwi wielki potencjał, dzięki któremu możemy to zmienić! Liczne raporty, pokazują, że głównym elementem hamującym rozwój naszego narodu jest brak infrastruktury śródlądowej! Brak dróg uniemożliwia rozwój rolnictwa w głębi lądu! Bo co z tego, że mamy żyzne oazy, jeśli są otoczone przez kamienistą pustynię uniemożliwiająca transport kołowy?!

Dlatego korzystając z uprawnień Agrokraty podjęłam szereg działań mających pokryć nasz kraj siecią asfaltowych dróg! Wielu mnie się pytało dlaczego sprowadziłam tyle ropy naftowej z zagranicy i przestawiłam nasz przemysł na jej przerób, odpowiedź jest prosta! W trakcie przerobu ropy naftowej oprócz paliwa otrzymuje się również asfalt! Obecnie nasz kraj, ma jego olbrzymi zapas, dzięki czemu założone na mój osobisty rozkaz obozy pracy mają pod dostatkiem surowca do budowy dróg! Chcę tutaj zdementować pogłoski wedle, których więźniowie byli typowi wedle kategorii rasowych! Wśród 35 000 tysięcy arabianów skazanych za przemoc domową i molestowanie seksualne znajdują się  także niziołki i jaszczuroludzie skazani za to samo! Ponadto wcale nie jest prawdą to, że strażniczkami tych obozów są jedynie Mroczne Elfki służące wcześniej na okrętach łowców niewolników! Są tam także Amazonki, które łapały niewolników w dżungli! Poza tym więźniowie są dobrze karmieni, mogą jeść serek tofu, oraz liście jarmużu do woli!

Ponadto nie można zapominać o wysiłkach środowisk naukowych i biznesowych, które również przyłączyły się do wspólnego wysiłku poprawy zamożności naszego społeczeństwo. Aby koordynować wysiłek tak wielu środowisk powołuje specjalną Komisję Infrastrukturalną na działanie której w tym roku przeznaczam 3 mln $! Wedle naszych Agrarnych Ideałów, każda rolnicza społeczność powinna cieszyć się autonomią, jednak nie oznacza to, że powinna żyć w izolacji!

Ponadto zgłosiłam Agrounię jako kandydata na organizatora Igrzysk Blood Bowl, takie wydarzenie pomogłoby nam wypromować nasze produkty rolne, a tym samym zwiększyć ich rynek zbytu, jednak na razie musimy na decyzję Federacji Blood Bowl. Jednak bez względu na jej wybór pewnym jest to, że Agrounia wystawi swoją reprezentację. W naszym narodzie jest wiele zdolnych zawodniczek, jednak obawiam się, że jeśli będa musiały dzielić czas miedzy treningi i pracę na roli to... zajmą miejsce daleko od podium. Dlatego zwracam się do Rady Narodowej o przyznanie Agrokracie prawa do nadawania tytułu "Honorowego rolnika", dzięki któremu nasi sportowcy będą mogli całkowicie poświęcić się treningom bez utraty praw obywatelskich! Wedle Księgi Agrarnej taka zmiana uprawnień Agrokraty wymaga 75% głosów Rady Narodowej! To jak? Dążymy do zwycięstwa?

[Obrazek: ba8b6aa565561060c82364abe72186c0.jpg]
Odpowiedz
#3
2702

Komisja Infrastrukturalna, donosi że dzięki zbiorowemu wysiłkowi różnych grup społecznych program rozbudowy sieci asfaltowych dróg zakończył się sukcesem! Dzięki niemu wielu arabian dotychczas żyjących w wędrownych plemionach przyjęło osiadły tryb życia, co umożliwiło im podjęcie bardziej intratnej działalności rolniczej i (tudzież rzemieślniczej), co znacząco poprawiło ich poziom życia! 

Zachęcona tym sukcesem Helga Fliegentuch, ogłosiła powołanie kolejnej inicjatywy, dzięki której poziom rozwoju rolnictwa w Agrounii będzie niedościgniony w całym (Starym) Świecie!

W związku z tym powołała Komitet Mechanizacji Rolnictwa. Zgodnie z nazwą, jego celem jest poprawa wydajności rolnictwa poprzez dofinansowywanie zakupów maszyn rolniczych jak traktory, kombajny, ciężarówki, czy nawet sprzęt do kopania studni i pompy do nawadniania pól (jakby nie patrzeć w obecnym klimacie nawadnianie jest największym problemem). Szczególnie atrakcyjne warunki dofinansowania mają być dla spółdzielni rolniczych oraz plemion koczowniczych, które zdecydują się na osiedlenie się! Dodatkowo, aby uniknąć sytuacji w której zakupione maszyny rolnicze stoją bezczynnie z braku paliwa to Komitet dodatkowo przez okres pięciu lat zajmie się dystrybucją paliwa na potrzeby rolnictwa.

Plan działania Komisji oraz jej budżet.

2702 - powołanie Komisji ds. Mechanizacji Rolnictwa, zachęcanie rolników to tworzenia spółdzielni i koczowników do osiedlania się, zbieranie wniosków o dofinansowanie, zawieranie wstępnych kontraktów z producentami sprzętu rolniczego (zarówno lokalnymi jak i zagranicznym) 10 mln $ i 5 KP
2703 - odbiór zamówieniowego sprzętu rolniczego, jego dystrybucja wśród rolników, a także rozpoczęcie dystrybucji paliwa przez komisję; 1 mln $ na 1 mln ludności oraz 1 P na 1 mln ludności
2704 - Dalsza dystrybucja paliwa na potrzeby prac maszyn rolniczych; 1 P na 1 mln ludności
2705 - Dalsza dystrybucja paliwa na potrzeby prac maszyn rolniczych; 1 P na 1 mln ludności
2706 - Dalsza dystrybucja paliwa na potrzeby prac maszyn rolniczych;  1 P na 1 mln ludności
2707 - Ostatni rok dystrybucji paliwa, podsumowanie wyników pracy Mechanizacji Rolnictwa i zakończenie jej działalności; 1 P na 1 mln ludności

Ponieważ, okres pracy Komitetu przekracza okres sprawowania władzy przez obecnego Agrokratę to jego decyzja musi zostać zatwierdzona przez Radę Narodową, zwykła większość głosów wystarczy.

[Obrazek: 800px-Tractor_in_Afghanistan.jpg]
Odpowiedz
#4
2702.

Osiągnięto średnią zamożność. Drogi asfaltowe prawem nie towarem!
Odpowiedz
#5
2703

Ze względu na opór różnych frakcji i zbliżające się wybory Helga Fliegentuch wycofała sie z projektu mechanizacjii rolnictwa, za to udało jej przeforsować projekt budowy kompleksu mieszkalnego w prowincji Thahr. Projekt zakłada dokonania licznych odwiertów szkalnych w których następnie będą budowane mieszkania dające schronienie przed upalnym południowym słońcem. Ponadto dzięki odwiertom zostanie uzyskany dostęp do podziemnych zasobów wodnych co z pewnością poprawi stan rolnictwa w kolonizowanej prowincji.

Thahr: Inwestycja w mieszkalnictwo - +5 PK i 2 WP do kolonizowanej prowincji w której mamy co najmniej 1 PK - 20 KP  i 15 mln $
Odpowiedz
#6
2703


Dym nad Copher: Czyli wybory w Agrounii – reportaż Sancho Volka, korespondenta z Republiki Estali

Do portu w Copher  dotarłem na pokładzie statku transportowego Agrounii, wcześniej ów statek przewoził  przewoził paliwo, przez co w upalnym południowym słońcu Arabii smród benzyny wwiercał się w nozdrza. Jednak zaraz po zacumowaniu do moich nozdrzy dotarła woń przypraw i grillowanego jedzenia.  To mieszkańcy miasta wylegli na ulice, place, parki i skwery gdzie zajmowali się przygotowaniem jedzenia na świeżym powietrzu i agitacją polityczną. Niziołki opiekały tofu, banany i bataty, Arabianie przygotowywali kebaby z rożna, jaszczuroludzie opiekali w magicznych płomieniach pustynne robale, zaś Mroczne Elfki robiły krwiste pieczenie. Szczególnie ostatnie zrobiło na mnie wrażenie, nigdy wcześniej nie widziałem tyle elfek zajmujących się gotowaniem w jednym miejscu (polecam Wysokim Elfom z Estalii szukanie sobie tutaj żony)! Ta drobna rzecz uświadomiła mi, że choć Agrounia jest krajem wielu ras, kultur i religii to jest jednak krajem na wskroś niziołczym. Wszyscy bez wyjątku łączą agitację polityczną z licznymi spotkaniami towarzyskimi, którym towarzyszy intensywne jedzenie i picie. Ja sam nie mogłem przejść ani jednej ulicy, bez bycia częstowanym jedzeniem i zachącany go głosowania na danego kandydata. Moje tłumaczenia, że jako obcokrajowiec z Estalii nie mam prawa wyborczego zdawało się nie przeszkadzać moim rozmówcom.  Dzięki tym spotkaniom mogłem lepiej zrozumieć postrzeganie Agrokraty przez społeczeństwo. Agrokrata niczym gospodarz na roli decyduje o wszystkim, a domownicy mają mu się podporządkować. Jednak prędze czy później nadchodzi taki moment, że wszyscy siadają do jednego stołu i następuje  rozliczenie działań gospodarza. Tak samo jest z Agrokratą, dostaje (niemal) pełną władzę na 5 lat i jest z tego okresu (niemal) całkowicie rozliczany. Dlatego społeczeństwo rolników, normalnie bierne i uległe niczym społeczeństwo totalitarnego ustroju nagle w roku wyborczym zamienia się w aktywnych obywateli prowadzących agitację polityczną.

Miałem to szczęście, że przybyłem do Copher, gdy jeszcze wszyscy głowni kandydaci na Agrokratę jeszcze w nim przebywali zanim rozjechali się po kraju prowadzić swoją kampanię wyborczą w wybranych rejonach. Dzięki czemu miałem okazję osobiście zapoznać się z ich sylwetkami:

[Obrazek: a1fff0d7d45b8810b48a893041f0a101.jpg]
Helga Fliegentuch – to obecny Agrokrata ubiegający się o reelekcję, choć w czasie swoich rządów doprowadziła do wzrostu zamożności całego społeczeństwa to uczyniła to z dużą szkodą dla środowiska, szczególnie szkodzi jej sprawa wycieku ropy. Niektórzy oskarżają ją o należenie do międzynarodowego spisku krasnoludów, i próbę doprowadzenie do takiej samej katastrofy ekologicznej co w imperium Pyłu. Nawet jeśli te teorie spiskowe są wyssane z palca to interesującym faktem jest to, że „Sojowe Krasnoludy” mimo, iż stanowią mniej niż pół procenta ludności Agrouni to w zajmują ponad 10% stanowisk rządowych. Na dodatek wielu z nich podobnie jak Helga pełniło funcję Agrokraty. Sama Helga jest bardzo wynawożona w poglądach, w polityce wewnętrznej nie planuje zmian i głównie skupia się na korzyściach jakie może przynieść rolnictwu dalsza rozbudowa infrastruktu kraju, międzynarodowy handel i pokojowa koegzystencja z innymi krajami.

[Obrazek: z20061881VNarcos.jpg]
Ectasus Heroinus – to charyzmatyczny kandytad Stronnictwa Urbanizacyjnego.  Głosi on, że społeczeństwo Agrounii powoli dociera do granicy przy której dalszy wzrost produkcji rolnej nie ma sensu i dlatego dalszy wzrost bogactwa wymaga eksportu wysoko przetworzonych produktów. Sztandarowym przykładem jest przerabianie roślin narkotycznych na dużo mocniejsze produkty narkotyczne. Poza tym zgodnie z programem swojej partii mówi o zwiększeniu wydatków na cele socjalne, głównie opiekę medyczną, a także polepszenie praw mężczyzn i rzemieślników.

[Obrazek: d556c2726a2ac510d7c854d6af65a489.jpg]
Rea Shisza –  kandytat Neokalifatu, prywatnie córka (jedna z pięciu) lidera tego ruchu Osamy Bin Camela. Liczni Arabianie z którymi rozmawiałem twierdzili, że Osama musiał dojść do wniosku, że arabiańscy pasterze i rolnicy z prowincji stali za nim murem. To jednak dla Arabian mieszkających w miastach był „niewybieralnym dzikusem z namiotu” (podobno wynikało to ze starych konfliktów do dzisiaj powodujących podziały w społeczeństwie Arabian). Dlatego też Osama postanowił wystawić swoją córkę, która za pieniądze ojca kształciła się u najlepszych nauczycieli w Copher, dzięki czemu jest na tyle obyta w środowisku miejskiej ludności, by pozyskać ich głosy. Nie można jej odmówić uroku osobistego, jednak wielu zarzuca jej brak klarownych poglądów, a także to, że w razie wyboru, będzie „długopisem swojego ojca”.

[Obrazek: comment_1599377867wMgGvOibZ4UnYiaowjJ8Rp,w400.jpg]
Styg zadziera Ogon – jako lider i kandydat Ścieżki Odrodzenia stoi przed tym samym problem, co każdy z jej poprzedników, żelazny elektorat, którego nie ma jak zwiększyć. Bo jak religijny lider oraz zdolny mag do siebie przekonać niziołki, którego mają lekceważący stosunek do religii, a do magii podchodzą jeszcze bardziej nieufnie niż do technologii? Dlatego Styg w tym wyborach zamiast poruszać kwestie religii i magii stara się kreować na „bezstronnego” kandydata, który będzie dbał o każdą grupę społeczna tak samo. Do tego deklarowała pełna kodyfikację nieraz mętnego prawa oraz dążenie do pełnej demokratyzacji na wzór Imperium Moyolequetzal.

[Obrazek: Susan-B-Anthony-International-Council-of-Women.jpg]
Anakonda Coldsteel – nieoczekiwana kandydatka Pustynnego Sztormu na Agrokratę, dotąd było tak, że to liderka frakcji, Evelyn Nigthsong startowała w wyborach, po czym zajmowała się obrażaniem kontrkandydatów, publicznym paleniem blantów, głoszeniem mizoandrycznych przemów, po czym tuż przed wyborami zalecała swoim zwolenniczkom głosować na kandydata, który zaoferował armii najlepszą ofertę. Jednak widocznie cały ruch doszedł do wniosku, że pora wystawić „poważnego kandytada”. Anakonda Stell to amazonka będąca emerytowanym generałem oraz właścicielką plantacji trzciny cukrowej, która swoimi wyważonymi hasłami ma istotnie szansę wyjścia poza swój żelazny elektorat.  Głosiła. że sztuka wojenna to dziedzina w której „mężczyźni mogą być tak samo dobrzy jak kobiety”, „szczególnie w marynarce wojenne, gdzie bogate tradycje arabiańskich piratów mogły znaleźć swoje zastosowanie”, a także, że żołnierze powinni mieć takie sama prawa jak rolnicy. Poza tym często wzywała do zwiększenia wydatków na zbrojenia w związku z narastająca aktywnością Archonta Wszechwybrańca i związane z tym zagrożenie chaosem. Na jej korzyść działało to, że w poprzednich wyborach Nightsong sprzedała swoje poparcie Fliegentuch w zamian za możliwość organizacji „kampanii promocyjnej armii”. Jak łatwo się domyślić „promocja armii” zbiegła się z wyborami i „dziwnym trafem” agitacja prowadzona przez niemal sto tysięcy żołnierzy (głównie Amazonki i Mroczne Elfki) jest dziwnie podobna do haseł głoszonych przez Anakondę Coldsteel.

Tyle jeśli chodzi o głównych kandydatów, teoretycznie każdy rolnik po zebraniu miliona podpisów może ubiegać siew wyborach o tytuł Agrokraty, jednak jak dotąd żadnemu z pomniejszych kandydatów się to nie udało. Jak już wspominałem specyfika roku wyborczego w Agrounii polega na tym, że to w właśnie w tym roku obywatele-rolnicy interesują się polityką bardziej niż zwykle, przez co różne ugrupowania mobilizują się, by przekonać głosujących do swoich postulatów i wymóc obietnicę ich spełnienia na kandydatach.

Pierwsze było Ugrupowanie „Pacyfizm albo śmierć”, mający powiązania z Agrarnym Matriarchatem,  ich projekt „szóstka dla zwierząt”, miał znacząca poprawić dobrostan zwierząt, a tym samym praktycznie uniemożliwić ich hodowlę na ubój. W teorii miało to ostatecznie pognębić arabiańskich pasterzy, jednak przy okazji uderzyła ona w dwie inne grupy społeczne. Mroczne Elfy w Agrounii co prawda nie praktykują niewolnictwa i ofiar z „inteligentnych humanoidów” to jednak w zamian za to składają swojemu Bogu Mordu liczne ofiary ze zwierząt. Zakaz uboju rytualnego potraktowali jako bezpośredni atak na ich religię. Podobnie było z Amazonkami, Amazonka może mieszkać w namiocie, jeść mrówki i pic wodę z kałuży, ale musi mieć futro! Oczywiście nieliczne miały możliwość zdobycia futra z dzikiej bestii, więc większość musiała się zadowolić futrem z hodowli.

Jednak awantura o prawa zwierząt nie zdążyła na dobre rozwiniąć gdy inne ugrupowanie „Sufrażystytki” (związane z Pustynnym Sztormem), podniósł temat aborcji. Czy właściwie jej dopuszczalności. W świetle praw religii ludów arabiańskich (w zależności od interpretacji), była ona dopuszczalna nawet do 4 miesiąca ciąży. Sufrażystki uznawały ten stan za niedopuszczalny uznając to kolejną formę „wyzysku kobiet przez mężczyzn”, którzy „mogli w ten sposób wygodnie uciec od odpowiedzialności”. Dlatego żądały wprowadzenia na terenie całego kraju prawa, by aborcji mogły dokonywać tylko „licencjonowane akuszerki” z „powodów medycznych”. Szybko doszło do eskalacji protestów, a nawet doszło do tego, że arabiańskie dziewczęcza (prawdopodobnie koordynowanego przez weteranki z Pustynnego Sztormu) atakowały arabiańskie światynie, zdesperowane duchowieństwo poprosiło o pomoc niziołki, które otworzyły straż obywatelską pod świątyniami.

W dniu gdy piszę ten reportaż  demonstracje ciągle się toczą i nie wiadomo czy dojdzie do ich eskalacji czy też ich samoistnego wygaszenia.

Kto wygra? Na obecną chwilę żaden z moich rozmówców nie może podać mi odpowiedzi. Taki urok jednoturowych wyborów, chociaż panuje powszechne przekonanie, że taki system jest lepszy niż dwuturowy, bo prowadzi do wybrania „najpopularniejszego kandtydata”, a nie „najmniej niepopularnego. Być może właśnie ten element niepewności powoduje tak wielką mobilizację wśród wyborców. Czy taki model byłby dobry dla Estalii? Cóż, wielu moich rozmówców twierdzi, że choć jakiś „zdrewniały system rządowy musi być” (w przypadku Agrunii jest to dość Rada Narodowa) to jednak, aby państwo mogło się rozwijać to potrzebna jest jednostka, która weźmie na siebie „władzę i odpowiedzialność za nią”. Według nich generał Carles Puyol to doskonały przykład takiej jednostki, bo „wziął sprawy w swoje ręce, by zapewnić dobrobyt ludowi”.
Odpowiedz
#7
2703.

Styg Zadziera Ogon przed wyborami zmienił płeć - ta niesamowita umiejętność jaszczurek okazała się być kluczowa, bo gdy głosy innych Jaszczuroludzi miał zapewnione tak wyzbycie się swojej męskości sprawiło, że Stygia zdobyła aż 24% głosów, - więcej niż 21% Helgi Fliegentuch i 20% Anakondy Coldsteel. Stygia została zaprzysiężona. W swoim pierwszym wystąpieniu agrokrackim ogłosiła, iż jej celem jest wzmocnienie pozycji kultów religijnych i zwiększenie tolerancji płciowej.

Obok wyborów Agrokrackich doszło do wielu wyborów do Rady Narodowej. Agrarny Matriarchat o mało co nie stracił miana największego stronnictwa, ale osadnictwo arabskie zwiększyło reprezentacje Neokalifatu. Pustynny Sztorm swoimi obietnicami urbanizacyjnymi całkowicie rozbił wynik Stronnictwa Urbanizacyjne, którego niedobitki zawiązały po wyborach z Pustynnym Sztormem koalicję - Pustynna Urbanizacja Sztormem.

Agrarny Matriarchat - 37%
Pustynna Urbanizacja Sztormem - 30%
Neokalifat - 24%
Ścieżka Odrodzenia - 9%

//Stygia Zadziera Ogon[była mężczyzną: cecha "Wojowniczy Matriarchat" podwaja się (+10% siły ludzkiej, przyrost naturalny -6%)]
Odpowiedz
#8
2704

Budowa kompleksu mieszkalno-rolniczego w odwierconej skale w prowincji Thahr okazała się na tyle udana, że zdecydowano się przeprowadzić podobna inwestycję w Zachodniej Sahrze. Z pewnością taka struktura pomoże w zaludnieniu tego pustynnego regionu.

Thahr: Inwestycja w mieszkalnictwo - +5 PK i 2 WP do kolonizowanej prowincji w której mamy co najmniej 1 PK - 20 KP  i 15 mln $
Odpowiedz
#9
2704

Styg Zadziera Ogon zgłasza do Rady Narodowej projekt przystąpienia Agrounii do Traktu Kyphryjskiego, w domyśle układ ten ma trwać dłużej niż okres rządów obecnego Agrokraty, więc zgodnie "z prawem i dobrym obyczajem politycznym" wymaga jest co najmniej 50% poparcie rady narodowej.

Styg wskazuje na to, że przystąpienie do tego układu ułatwi handel ropą (i innymi zasobami), zaś zbudowanie linii kolejowej umożliwi eksport tych płodów rolnych, które źle znosiły transport morski. Ponadto kolej ułatwi przemieszczanie się mieszkańców Agrounii po kraju i będzie uzupełnieniem krajowej sieci dróg asfaltowych. Kolej ułatwi również życie Agronomom, którzy muszą kursować między Copher, a swoimi okręgami wyborczymi, szczególnie tym żyjącym we wschodniej części kraju.[url=https://pnwpbf.eu/showthread.php?tid=728][/url]
Odpowiedz
#10
2705

[Obrazek: przem-wienie.jpg]

Obywatelki, obywatele, a także niezdecydowani!

Wielki jest ciężar odpowiedzialności, jaka spada na mnie w tym dramatycznym momencie Agrounii. Obowiązkiem moim jest wziąć tę odpowiedzialność. Ogłaszam, że w dniu dzisiejszym utworzyła się Tymczasowa Agrarna Rada Arsenału Narodowego. W zgodzie z tradycją polityczną Agrounii, wprowadziłam dziś o północy stan wojenny na obszarze całego kraju. Chcę, aby wszyscy zrozumieli motywy i cele mojego działania. Nie zmierzam do wojskowego zamachu, do wojskowej dyktatury. Moim jedynym zadaniem jest ochrona porządku prawnego w państwie, stworzenie gwarancji wykonawczych, które umożliwią przywrócenie ładu i dyscypliny, wobec agresjii Zakonu Białego Wilka. Dotychczasowy porządek prawny dobrze nam służył w czasach pokoju, jednak okazał się podatny na paraliż spowodowaną działalnością wrogiej agentury przez co, doszło do zatopienia naszych statków transportowych przez przez okręty podwodne Zakonu Białego Wilka na Morzu Tileańskim. Ponadto Rada Narodowa przez rok nie mogła zebrać wymaganej większości, by podjąć decyzję w kwestii tak prostej jak przystąpienie Agrounii do Traktu Kryptyjskiego! Wobec tych oraz innych wydarzeń od teraz znajdujemy się w stanie wojny z Zakonem Białego Wilka, zaś funcjowanie Rady Narodowej ze względów bezpieczeństwa ulega zawieszeniu!

Stan Wojenny: minus 5 KP co turę przez cały okres jego trwania.

Szczegóły na TF

***

Wojenna propaganda reżimowa - 30 KP

Szczegóły na TF


***

TARAN (czyli Styg ze swoimi przyogoniastymi) zatwierdza przystąpienie Agrounii do Traktu Kyphryjskiego.
Odpowiedz