Wieści z Nehekhary
#1
W dzisiejszym wydaniu naszego dziennika wywiad z wielkim magiem Otisem - chlubą całej Socjalistycznej Republiki Nehekhary.
[Obrazek: enhanced-4557-1471959549-4.png]
- Mistrzu Otisie, jak to jest być magiem w komunistycznym kraju pełnym nie-żywych?
- Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że niedobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w nie-życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję nie-życiu. Dziękuję mu, nie-życie to śpiew, nie-życie to taniec, nie-życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo: ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie nie-życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład balsamuję Lenina, a jutro… kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby rozkułaczać… Agr… Orków.
Odpowiedz
#2
2700

Khemrijskaja Prawda napisał(a):
[Obrazek: 1200px-2nd_World_Congress_of_the_Cominte..._Gorky.jpg]
Obrady I Kongresu Międzyrasówki Socjalistycznej w Khemri (krasnoludy siedzą w drugim rzędzie, Jaszczuroczłek robi zdjęcie)

Socjaliści z całego świata zjeżdżają do Nehekhary, by radzić nad poprawą losu proletariuszy i drogami ku zwycięstwu w walce klas. Talenty dyplomatyczne towarzysza Lenina pozwoliły nieco uspokoić spory między delegatami z ZSRR i Marienburga. W efekcie Adrian Ladybug zadeklarował przekazanie 2mln$ w darze dla Partii. Być może już niedługo kapitaliści sprzedadzą nam sznur, na którym ich powiesimy, jak stwierdził Przewodniczący.
W zaciszu gabinetów zaczynają się zakulisowe rozmowy.

[Obrazek: s-l300.jpg]
Tymczasem ruszył nowy sezon Nehekharskiej Ligi Blood Bowla. Wyniki rundy wiosennej:

1. Crvena Zvezda Khemri
2. Dynamo Czarna Piramida
3. Szaleńcy z Bagien
4. Mortis Bhagar
5. Czarni Arkhan
6. Skarabeusze Teshert
7. Terroryści Zandri
8. Lokomotiv Uljanowsk
9. Zenit Wiecznożyjsk
10. Dzikusy Top Knotz
11. Zieloni Vulchaz
12. Legia Nowonehekharsk

Przed sezonem Szaleńcy z Bagien wykupili kilku lepszych graczy Zielonych i Dzikusów, stając się czołowym klubem reprezentującym zielonoskórą mniejszość. Za kulisami mówi się, że zespół ma mocne plecy w Partii. Tradycyjnie do faworytów ligi zaliczają się Crvena Zvezda i Dynamo. Kontakt z czołówką trzymają jeszcze rewelacyjne w tym sezonie Mortis Bhagar i zawsze silni Czarni Arkhan. Rozczarowują zawodnicy Legii Nowonehekharsk, którzy po zmianie trenera w początkowej fazie sezonu nie mogą odnaleźć właściwego rytmu i mają już dość dużą stratę do środka stawki.
Odpowiedz
#3
2700
Khemrijskaja Prawda napisał(a):
[Obrazek: 00x3hli4d7q11.jpg]
Odbywający się w Khemri I Kongres Międzyrasówki zaowocował sukcesem w postaci stworzenia bloku państw komunistycznych, które będą współpracować ramię w ramię w celu realizacji interesów proletariatu. Koniec burżuazyjnego wyzysku jest bliski! Do Międzyrasówki akces zgłasza nawet jaszczurze Impreium powstałe na terenach dawnej Tilei. Na czele światowej rewolucji stoi oczywiście nie kto inny jak Towarzysz Lenin. Z tej okazji tylko w Khemrijskiej Prawdzie przeczytacie państwo wywiad z Przewodniczącym!

Towarzyszu Przewodniczący, jak podsumujecie Zjazd? Obrady z udziałem wielu różnych ras z pewnością musiały stanowić poważne wyzwanie organizacyjne?

W istocie, musieliśmy dołożyć starań, żeby zwierzoludzie z Ziem Pasterza nie zjadali krasnoludów z SZGK i FKKA, a towarzysz Ladybug przestał wyzywać wszystkich na pojedynki, jednak udało nam się zapanować nad tym chaosem.

Skoro o chaosie mowa, jak skomentuje Towarzysz zacieśnianie stosunków między jego kultystami na północy kontynentu? Czy połączone siły Chaosu stanowią zagrożenia dla komunizmu?

Bądźmy poważni, kto w dzisiejszych czasach wierzy w bogów chaosu? Nastał wiek rozumu, a średniowieczne przesądy niebawem odejdą w niebyt, wraz z kastą pseudokapłanów manipulujących ludem miast i wsi Starego Świata. Tym niemniej trzymamy rękę na pulsie...ahaha, ma pan rację, to niezbyt fortunne sformułowanie gdy mowa o nieumarłych - w każdym razie, nieustannie monitorujemy sytuacje i badamy możliwości szybkiego reagowania na zagrożenie interesów proletariatu przez świętoszkowatych watażków z północy.

Wspaniale, wróćmy na chwilę do zwierzoludzi przybyłych na obrady Międzynarodówki. Pojawiały się opinie, że jako ugrupowanie o marginalnym znaczeniu na scenie politycznej Ziem Pasterza, nie są oni równorzędnym partnerem do rozmów, podobnie jak szereg innych socjalistów przybyłych na Zjazd. Wobec powyższego wielu uważa dyskusje z nimi za stratę czasu. Jak się do tego odniesiecie?

Wręcz przeciwnie! Uważam, że obecność towarzyszy z KPZ wniosła jakże potrzebny powiew świeżości. Myślę też, że komuniści z Ziem Pasterza będą w stanie w kolejnych latach zintensyfikować działania na terenie kraju, dzięki wymianie doświadczeń i wiedzy uzyskanej w trakcie Zjazdu.

Czy Socjalistyczna Republika Nehekhary lub Międzyrasówka zajmą oficjalne stanowisko w sprawie akcji "lej komucha w mordę" przeprowadzonej na Ziemiach Pasterza?

Jesteśmy zdania, że to w istocie niegroźna forma folkloru, charakterystyczna dla pogranicza Cathay i cywilizowanego świata. W chwili obecnej nie ma przesłanek do podejmowania jakichkolwiek działań w tej sprawie. Musimy zrozumieć, że nasz sposób myślenia nie przystaje do mentalności obywateli Ziem Pasterza i szanować te różnice kulturowe.

A czy promowana przez młodzieżówkę Nehekharskiej Partii Komunistycznej kontr-akcja "Ogól ogra!" była omawiana w trakcie Zjazdu Międzyrasówki?

Faktycznie, poruszyliśmy ten temat. Akcja ta jest spontaniczną inicjatywą naszej młodzieżowej przybudówki. Młodzież musi się wyszaleć, jeśli ktoś jest nieumarłym raptem od 50 lat, to przychodzą mu do głowy tego typu pomysły.

Na koniec chciałbym zadać istotne pytanie - czy to dobrze, że martwi nadają ton i rozdają karty we wspólnocie krajów socjalistycznych? Czy w sztafecie jaką jest rewolucja, nie pora przekazać pałeczki żywym?

Proszę Pana, martwe to są szare komórki Archaona i polityka zagraniczna Klanów Orków. My, nieumarli komuniści, zebraliśmy ogromne doświadczenie w walce o triumf proletariatu wszędzie od Bretonii, przez Kislev po Nehekharę. Zapewniam, że nie zabraknie nam wigoru, aby doprowadzić tę walkę do szczęśliwego końca!

Dziękujemy Towarzyszu!
A tymczasem już w następnym numerze nasi czytelnicy otrzymają plakat z podobizną wodza!

[Obrazek: H20672-L169541409.jpg]
Odpowiedz
#4
2701
Khemrijskaja Prawda napisał(a):W dzisiejszym wydaniu omawiamy wydarzenia sportowe z kraju i ze świata.

Już za 3 lata Nehekhara będzie mistrzem świata odbędą się międzynarodowe Igrzyska Blood Bowla! Trwają poszukiwania frajerów, którzy chcą by przez ich kraj przetoczyła się niszcząca wszystko na swej drodze tłuszcza godnych gospodarzy tego wydarzenia, którzy ugoszczą kibiców i turystów z całego cywilizowanego świata. Nasi dziennikarze dotarli do Komisarza Salaha, który potwierdził, że nasza reprezentacja weźmie udział w tej imprezie.

[Obrazek: agencia-efe_multimedia_3759935.multimedi...=776x&q=60]
Komisarz Ludowy ds. Sportu w rozmowie z naszym reporterem

Przejdźmy zatem do podsumowania rodzimych rozgrywek ligowych. Tak układa się tabela na koniec sezonu:

1. Crvena Zvezda Khemri
2. Czarni Arkhan
3. Dynamo Czarna Piramida
4. Szaleńcy z Bagien
5. Mortis Bhagar
6. Lokomotiv Uljanowsk
7. Skarabeusze Teshert
8. Terroryści Zandri
9. Zenit Wiecznożyjsk
10. Zieloni Vulchaz
11. Dzikusy Top Knotz
12. Legia Nowonehekharsk

Mistrzostwo Crvenej Zvezdy nie było zaskoczeniem dla bukmacherów, jednak dość niespodziewanie do walki włączyli się Czarni Arkhan, którzy do ostatniej kolejki naciskali na pozycję lidera. Do II ligi spadają Dzikusy Top Knotz i Legia Nowonehekharsk. W przyszłym sezonie zobaczymy w ich miejsce drużyny Nosołamaczy Nosokościejsk i Gryzoni Arkhan, zatem już niebawem będziemy świadkami derbów Arkhan z udziałem drużyny skupiającej głównie Skavenów.

[Obrazek: ss_e2e0c09ca46967486cdc7bb43bed40a777c9f...1487072645]
Gracze Crvenej Zvezdy stanowiący trzon reprezentacji narodowej

Sezon zakończył finał rozgrywek pucharowych. W tej edycji obserwowaliśmy szybkie odpadnięcie faworytów i emocjonowaliśmy się walką dwóch ekip z II ligi w półfinałach. Niestety zarówno Nosołamacze Nosokościejsk, jak i Niewidoczni Akademicy przegrali swoje starcia. Finał między Mortis Bhagar i Skarabeuszami Teshert był meczem między dwoma ekipami ze środka ligowej tabeli - dla obu drużyn był to zatem bezapelacyjnie mecz sezonu. Szala zwycięstwa przechyliła się ostatecznie na korzyść zespołu z Teshert, którego zawodnicy wracają ze stolicy z pucharem.

[Obrazek: lAJhCcl.png]
Odpowiedz
#5
2701
Khemrijskaja Prawda napisał(a):Tematem dzisiejszego wydania są finanse i gospodarka. Nasi reporterzy dotarli do komisarza Numernabisa i zadali mu szereg pytań o sytuację gospodarczą w naszym kraju i na świecie.

[Obrazek: AO_01.jpg]

Towarzyszu komisarzu, w jakim stanie jest skarb Republiki?

Wyśmienitym! Nasz kraj do tego stopnia opływa w dobrobyt, że angażujemy coraz to pokaźniejsze środki na wspieranie proletariuszy poza granicami naszego kraju, a dzięki kunsztowi naszych robotników w całej Nehekharze powstają piękne pałace.

No właśnie, jak skomentuje pan plotki mówiące o łamaniu praw pracowniczych na placach budów w naszym kraju?

Chcąc wybudować ogromny pałac w 3 miesiące, trzeba być gotowym na pewne poświęcenia i drobne niedogodności. Jak zmniejszę ilość batów, budowlańcy będą się obijać i nie skończymy na czas, a wtedy ja ekspresem do krokodyli!

Towarzyszu, ale czy to nie jest niewolnicza praca? Jak to się ma do proletariackiego etosu Nehekhary?

To nie są niewolnicy! To wysokiej klasy fachowcy zatrudnieni na umowę o dzieło. I ci żywi nawet dostają jeść!

...Zmieńmy temat. Czy to prawda, że skarb państwa ma problem z realizacją czeków w Marienburgu?

Tak, muszę potwierdzić, że nasz człowiek wysłany do Marienburga nie zdołał zrealizować czeku wystawionego przez Adriana Ladybuga na zjeździe Międzyrasówki w Khemri. Okropne dranie z tych Marienburczyków, a samo miasto brr...co za miejsce! Nie do życia! Zdecydowanie odradzam jakiekolwiek inwestycje w tym przeklętym mieście - tylko nasze Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe dają gwarancję bezpiecznego ulokowania waszych pieniędzy!

Mówiliśmy wcześniej o finansowaniu przez SRN przedsięwzięć poza granicami kraju. Czy nasze zaangażowanie będzie musiało wzrosnąć po tym jak ZSRR opuściło szeregi Międzyrasówki?

Nie.

Moglibyście rozwinąć tę myśl, towarzyszu?

Ten dusigrosz, Rob S. Pierre, i tak do niczego się nie dorzucał!

Zgodzi się towarzysz, że ZSRR zrywając współpracę z krajami socjalistycznymi, samo rzuca sobie kłody pod nogi? Budowa komunizmu w tym kraju wydaje się teraz dużo większym wyzwaniem niż jeszcze miesiąc temu.

Nie żadne wyzwanie, tylko samobójstwo! Bez dostaw z Nehekhary niedługo zaczną zjadać tynk z sufitu, a potem pewnie zabiorą się za elfów!
Odpowiedz
#6
2703
Khemrijskaja Prawda napisał(a):Dziś przeanalizujemy sytuację międzynarodową wspólnie z goszczącym w Księstwach Granicznych komisarzem Mołotepem.
[Obrazek: 220px-Molotov.jpg]

Towarzyszu, proszę skomentować dla naszych czytelników uroczystości pogrzebowe w Księstwach Granicznych.

To była zacna uroczystość, trzeba powiedzieć, że jak na arystokratkę pani Afra była całkiem uczciwą kobietą. Samo wydarzenie wypadło okazale, chociaż prywatnie nie wiem o co tyle krzyku. Wierzę, że ciepli pójdą w końcu po rozum do głowy i poproszą nas o wskrzeszenie księżnej. Wtedy może zaoszczędzą pieniądze na śledztwach, bo ofiara sama wniesie nowy materiał dowodowy do sprawy.

Jak pan ocenia, czy zgrzyty między Księstwami i ZSRR przerodzą się w militarny konflikt?

Trudno powiedzieć, ufam że obie strony zachowają rozsądek i nie podejmą nieprzemyślanych kroków. Mamy nadzieję, że uda nam się w spokoju spożytkować sukces jakim jest budowa Traktu Kyphryjskiego. To przykład, że społeczność miedzynarodowa jest w stanie współpracować dla wspólnego dobra istot zamieszkujących Stary Świat i okolice. Cieszymy się, że ZSRR mimo sporów z Księstwami i swojej ogólnie niezrozumiałej polityki zagranicznej, chce partycypować w tym przedsięwzięciu.

Wojna wybuchła za to w Estalii. Czy Nehekhara zaangażuje się w ten konflikt?

Stoimy na stanowisku, że Republikanie powinni przede wszystkim sami zawalczyć o swoje, ale jednocześnie staramy się udzielić im pomocy, na ile to możliwe. Niestety Estalia leży relatywnie daleko i nie możemy jej wspomóc w walce z opresyjnym reżimem arystokratów tak bardzo jak byśmy chcieli.

W ostatnim czasie miał miejsce między innymi Szczyt Chaosu w Everpeaks. Czy zacieśnienie współpracy między krajami Chaosu jest powodem do niepokoju? Czy Międzyrasówka pozostanie bierna wobec tych wydarzeń?

Z naszych informacji wynika, że ów "Szczyt" można podsumować krótko: dużo krzyku o nic, mało znaczące deklaracje, pełno kłótni o mało istotne drobiazgi. Zapewniam, że w zaciszu gabinetów państw Międzyrasówki wykuwają się znacznie konkretniejsze ustalenia zmierzające ku dalszej poprawie bytu proletariatu.
Odpowiedz
#7
2704
Kurier Conocny napisał(a):
[Obrazek: rMSSkcp.jpg]
Wicekomisarz Spraw Wewnętrznych Antonius Macierewix udzielił naszemu conocnikowi krótkiego wywiadu na temat tzw. "incydentu na Morzu Tileańskim". Zapraszamy do lektury:

Szanowny Panie Wicekomisarzu, co wiemy na temat wydarzeń na Morzu Tileańskim?

Obecnie jesteśmy na etapie zbieranie informacji. Pozostajemy w kontakcie z Agrounią i Klanem Skryre. W trybie pilnym zostanie powołana speckomisja, która zbada kulisy tego wydarzenia.

Jak oceniacie szanse na rozwikłanie tej zagadki? Wiemy, że np. śledztwo w sprawie zabójstwa księżnej Afry trwa latami i nie widać rezultatów.

Zabierzemy się do tego na poważnie i profesjonalnie. Zaprosimy czołowych uczonych, choćby i z Naggaroth, którzy na podstawie dziur w kadłubach statków wyliczą prędkość torped. Będziemy też szukać śladów materiałów wybuchowych, których skład doprowadzi nas jak po sznurku do producenta. Ponadto będziemy też starali się jak najszybciej ściągnąć wraki do Nehekhary, by nie dopuścić do matactw na miejscu zdarzenia.
Jesteśmy na wczesnym etapie śledztwa, ale wnioski nasuwają się same. To nie był wypadek, zostaliśmy zdradzeni o świcie!

Ekhem...rozumiem, a jak postrzega pan działania Agrounii w kontekście obietnic zapewnienia ochrony konwojowi?

Oczekujemy od strony agrounijnej pełnej transparentności we współpracy z naszą komisją. Jeśli w trakcie śledztwa okaże się, że współwinni są sztabowcy Agrounii, lub, dajmy na to - kontrolerzy ruchu w kapitanacie portów wojennych, to będziemy chcieli postawienia ich przed nehekharskim wymiarem sprawiedliwości. Jesteśmy też na etapie oceniania strat i będziemy występować o odszkodowania w imieniu naszych obywateli.
Mogę również zdradzić, że w związku z podejrzaną manią naszych sąsiadów dotyczącą sadzenia w dziwnych miejsach drzew, badamy hipotezę celowego umieszczenia na trasie konwoju specjalnego gatunku bardzo twardej podmorskiej brzozy, która doprowadziła do katastrofy. Zapewniam, że nie umknie nam żaden wątek tej sprawy!

Więcej informacji wkrótce...
Odpowiedz
#8
2706
Radio Wolne Southlands napisał(a):- Witajcie słuchacze, dziś w naszym studiu gość specjalny prosto z Bretonii - Serge de Kuriochin, reporter współpracujący z wiodącym programem tamtejszej telewizji.

- Bonjour komuch-rzeczy!

- Miło mi powitać pana w naszym niezależnym programie informacyjnym. Jak przebiegła pana podróż do Nehekhary?

- Podczas wizyty-odwiedzin w Księstwach Podgranicznych, doszło do tego nieprzyjemnego incydentu-wypadku z całkowitym upadkiem tego kraju-państwa.

- Tak, to bardzo smutna historia.

- Podkuliłem więc ogon i przekradłem-skradłem się do Estalii, skąd samolotem trafiłem do waszego kraju.

- Co właściwie zachęciło pana, do wizyty u nas?

- Otóż, proszę pana-rzeczy, dotarłem do szokujących newsów-wieści. Świat musi dowiedzieć się-usłyszeć o prawdziwej tożsamości Lenina!

- Co pan ma na myśli?

- Proszę państwa, na podstawie moich wnikliwych obserwacji-spostrzeżeń i analizy-badania materiałów źródłowych, stwierdzam że Lenin...jest grzybem!

- To szokujące!

- Przyszła pora-czas, aby zdemaskować powiązania komuch-grzyb-rzeczy Lenina, z ork-grzyb-rzeczami z Klanów. Uczeni z Moyolequetzal przeprowadzili badania, według których wynika, że z Lenina została tylko zewnętrzna powłoka, natomiast kontrolę nad...

<tutaj audycja się urywa przy akompaniamencie odgłosu wyłamywanych drzwi i krzyków>

[Obrazek: flat,750x,075,f-pad,750x1000,f8f8f8.jpg]

//Materiał źródłowy dla nierozumiejących żartu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lenin_by%C5%82_grzybem
Odpowiedz
#9
2707
Khemrijskaja Prawda napisał(a):
[Obrazek: eZrHJt2.png]
Czy za towarzyszem Zthalinhem stoi Nehekhara?

Na łamach naszego dziennika ponownie gości komisarz Mołotep, który udzielił nam wywiadu wprost z obrad II Kongresu Międzyrasówki, odbywającego się na terenach Socjalistycznego Związku Gildii Krasnoludzkich.

Panie komisarzu, podobno Nehekhara ponownie nadaje ton obradom Międzyrasówki. Jak pan skomentuje bierność dyplomatów przewodniczącego Zthalinha?

To po części efekt problemów delegacji SZGK, a po części efekt świetnego przygotowania merytorycznego naszego korpusu dyplomatycznego. W końcu nikt lepiej niz zna zasad etykiety dyplomatycznej i prawa międzynarodowego niż nasi eksperci. Niektórzy z nich kształcą wszak swoje umiejętności nieprzerwanie od czasów Sigmara! Tych bardziej doświadczonych towarzyszy musieliśmy co prawda zostawić w Nehekharze, gdyż podróż w zimne rejony Gór Krańca Świata mogłaby mieć zgubny wpływ na stan ich bandaży.
Tak czy inaczej, obrady Międzyrasówki ponownie nabrały rozpędu, zacieśniamy więzi z naszymi priorytetowymi partnerami i wypracowujemy wspólne stanowisko w obliczu bieżących problemów. Natomiast absolutnie...absolutnie nie ma mowy o tym, żebyśmy w jakikolwiek sposób wpływali na politykę SZGK. Towarzysz Zthalinh prowadzi w pełni samodzielną politykę, która jest od nas oczywiście całkowicie i kompletnie niezależna. Naprawdę!

W ostatnich latach Nehekhara zaciąga liczne zagraniczne kredyty. Jaki to będzie miało wpływ na naszą gospodarkę?

O szczegóły dotyczące inwestycji powinien pan zapytać komisarza Gierekabisa. Według moich informacji trwa obecnie intensywna rozbudowa infrastruktury w górnym biegu rzeki Mortis. Związany z tym program rozwoju ma charakter przełomowego kroku naprzód dla naszej gospodarki.
Jeśli chodzi o zaciągane na ten cel za granicą kredyty, chciałbym stanowczo zaprzeczyć jakoby było to działanie niezgodne z duchem komunizmu. Każdy kto tak twierdzi, najwyraźniej pominął lekturę tomu XXXIX "Dzieł zebranych" Lenina. Oczywiście jeśli chodzi o fundusze pozyskiwane od bliskich ideologicznie krajów jak SZGK, to mamy tutaj do czynienia z typową "bratnią pomocą", natomiast jeśli chodzi o resztę, to jest to pewien rodzaj "redystrybucji dóbr". Kapitaliści nie zrozumieli jeszcze, że pieniądz wydany dziś, jest o wiele cenniejszy od pieniądza jaki będziemy posiadali za rok. Ta idea, opracowana przez wybitnego nippońskiego ekonomistę i szachistę Hikaru Nakamkurę, nosi nazwę "zyskania tempa w rozwoju gospodarczym". To kolejny dowód na wyższość gospodarki socjalistycznej.

[Obrazek: edward-gierek.jpg]
Komisarz Gierekabis na budowie wielorodzinnego grobowca w Zachodnich Górach Zagłady

W kuluarach mówi się o spięciach między Nehekharą i Imperium Moyolequetzal na tle stosunku wobec Zakonu Białego Wilka i sytuacji geopolitycznej w Estalii. Czy powinniśmy obawiać się ochłodzenia w stosunkach Khermi-Xocopin?

Ależ skąd, Imperium Moyolequetzal wykazało dużą konsekwencję we wspieraniu naszych działań w Estalii poprzez udostępnianie swojego terytorium dla naszych wojsk i towarów, a ostatnio Jaszczuroludzie udzielili nam korzystnego kredytu. Stosunki między naszymi krajami są tak dobre, jak nigdy wcześniej!

[Obrazek: UQR6uub.jpg]
Ambasador Lizardov i składa wicekomisarzowi Liczykrupixowi propozycję anulowania odsetek od kredytu. Wyraźne jest wzruszenie na twarzy Liczykrupixa

Republika Zjednoczonego Chaosu została zastąpiona przez Imperium Chaosu. Z czym wiążę się dla obywateli Nehekhary ta zmiana?

Watażkowie z dalekiej północy pojawiają się i znikają z dużą częstotliwością, by wspomnieć chociażby całkiem niedawne zaginięcie tego...jak mu było? Papieża? A, tak, Apostoła z Wspólnoty Wzniesienia Ludzkości. Co zmieni wypłynięcie na wierzch Aokrana? Wygląda na to, że idea "zjednoczonego" Chaosu upada, skoro wymazano ją nawet z nazwy wspomnianego kraju. Nie jest to jednak zaskoczeniem. Archaon przepadł jak kamień w wodę, chociaż jak to mówią "mumia z wozu, skarabeuszom lżej", także być może świeża krew doprowadzi do zmian na północy. Czy tak się stanie? Przekonamy się już niebawem, śledzimy ten teatr z uwagą i w razie potrzeby będziemy stanowczo bronić naszych interesów.


***
Muzyczny dodatek specjalny!

W związku z dynamicznym rozwojem komputeryzacji i elektroniki w naszym kraju, po raz pierwszy załączamy do naszego dziennika płytę CD z hitowym singlem zwycięzcy I edycji festiwalu młodych talentów muzycznych "Przystanek Sandstock". Zdobywająca ogromną popularność grupa Lordi w nagrodę ruszyła w tournee po krajach socjalistycznych, zakończone nagraniem w górskich pejzażach SZGK teledysku do swojego największego przeboju.
//Podziękowania dla Verlaxa za podrzucenie głównego obrazka.
Odpowiedz