Wydarzenia
#1
2151 r.

Wspólnie z Japonią zaatakowaliśmy statki cywilne Xiaomi. Miasta malajskie ogarnęła fala protestów przeciwko agresywnej polityce premiera Putraya. Parlament opanował chaos i opozycja wsparta rozłamowcami z obozu rządowe żąda dymisji premiera i rozpisania nowych wyborów. Szczególnie protestują przedsiębiorcy, który wiarygodność rynkowa gwałtowanie spadła.

//-2 reputacja, -3 stabilność, -20 KP (tak, może być ujemne), utrata poczucia bezpieczeństwa (PP) w tej turze
Odpowiedz
#2
W związku z zamieszkami, które miały miejsce zarówno na ulicach miast jak i w parlamencie premier Putray wydał odezwę do obywateli Federacji Malajskiej, w której miał odnieść się do zaistniałej sytuacji i, przynajmniej według mediów opłacanych(oczywiście nieoficjalnie, nikt nie wie o tych powiązaniach) przez koncerny handlowe, uspokoić nastroje. Długie lata prosperity na Malajach były w głównej mierze zasługą jego sprawnej polityki zarówno wewnętrznej jak i zagranicznej. 
Przemówienie zostało zorganizowane na ulicach Singapuru, ponieważ premier nie miał się czego obawiać. Mimo wyraźnego oburzenia ludności nie powinno dojść do żadnych potężnych zamieszek. Kraj jest cywilizowany, obywatele są wykształceni przez niezwykle sprawny system edukacji(jego reforma to też zasługą premiera). Wszyscy wiedzą, że brutalna siła nie jest odpowiednim rozwiązaniem - dlatego pewnie też wyszli na ulice. 


- Drodzy Malajczycy. Rozumiem wasze oburzenie, nasze działania były niezapowiedziane, były agresywne i były brutalne. Rząd Federalny działa od wielu lat w niemal niezmienionym składzie. Dlaczego? Ponieważ w momencie kiedy trzeba podjąć trudną decyzję my ją podejmujemy. Nie zawsze odbieraliście je pozytywnje. Wiele razy wyrażaliście swoje niezadowolenie. Jednak zawsze po krótkiej chwili było widać, że nasza, obrana wiele lat temu, polityka prowadzi do stałego wzrostu gospodarczego na Malajach. Teraz jesteśmy jednym z najbogatszych krajów jeśli spojrzymy na PKB per capita. To nie przychodzi samo z siebie. To jest ciężka praca każdego z nas. Zaczynając od pracowników, przez sektor MSP aż po wielkie koncerny takie jak Lion Tech bądź Sumoil. My, jako politycy, przyjmując nasze mandaty wzięliśmy na barki odpowiedzialność za nie tylkoppodtrzymanie pozytywnej koniunktury, ale też za przyspieszenie rozwoju. Dzisiaj nasz przemysł produkujący dobra konsumpcyjne działa tak sprawnie, że dobra eksportowane z Federacji zaspokajają potrzeby dziesiątek milionów osób za granicą. Same zamówienia składane na Giełdzie w Singapurze zaspokajają potrzeby całych państw! Nasz handel kwitnie. W długim terminie nasze działania sprawiają, że na Malajach żyje się lepiej niż gdziekolwiek indziej. Warunki do prowadzenia biznesu są wzorowe. Dlatego też rozumiemy złość przedsiębiorców. Wielu z was handlowało z koncernem Xiaomi bądź z ekologicznym Borneo. Dla tych, którzy stracili zostały zaplanowane ulgi podatkowe, które sprawią że działania rządu federalnego nie wpłynął negatywnie na waszą działalność gospodarczą. Wiemy, że w rozwoju ważne są relacje i długotrwałe kontrakty. W tym momencie już podejmujemy działania, żeby inne kraje otwierały się na produkty malajskie. Jesteśmy w trakcie całego szeregu działań, które mają nas doprowadzić do wolności, zdrowia oraz bogactwa. Dlatego musimy działać dalej jak jeden wielki organizm. My, jako rząd, będziemy dbać o wszystkich mieszkańców naszej wspaniałej ojczyzny. Wy, jako obywatele, rozwijajcie się, budujcie biznesy, budynki, idee. Bądźmy razem odważni i stwórzmy piękne, ale i potężne Malaje! 

Ulgi podatkowe, o których mówił Premier to równowartość 10 mln we wpływach podatkowych do budżetu Federacji. Mają one przysługiwać tym przedsiębiorcom, którzy poprzez konflikt z Xiaomi i embargo nałożone przez Borneo stracili już podpisane kontrakty. Te ulgi mają sprawić, że skutki te odczuje rząd a nie przedsiębiorcy, którzy nie mają z tym nic wspólnego.
Odpowiedz
#3
2152

Działania podjęte przez rząd jak i dobrze przygotowana mowa prezydenta pozwoliła na uspokojenie sytuacji w kraju jak i przywrócenie w jakimś stopniu zaufania do danego rządu. Ludzie z pewnością przestali wychodzić na ulicę choć wciąż pojawiają się głosy próbujące doszukać się jakich konkretnych efektów wynikających z interwencji wojskowej. Firmy, które docelowo straciły ze względu na zaprzestanie handlu z Xiaomi czy Borneo zyskały odszkodowania co z pewnością pomoże przetrwać trudny czas. Tymczasem embargo trwa

Cecha: Embargo Borneo: -1% dochodu
KP+10 Stabilność+1
Odpowiedz
#4
Brak ustąpienia premiera, wciągnięcie kraju w wojnę z kolejnym krajem, brak uregulowanej sytuaci z Xiaomi. Wściekły tłum szarżuje na siedzibę premiera.

//-3 stabilność, -2 reputacja, polecam zmianę ustroju w tym momencie.
Odpowiedz
#5
2153


Wielka Kolonizacja Malajska 

Wielka flota transportowa i handlowa Federacji Malajskiej przyczyniła się do gwałtownej ekspansji na niezamieszkałe ziemie. Tylko w tym roku skolonizowane zostały zarówno Dżakarta jak i Medan. Dzięki temu ostatniemu Federacja Malajska uzyskała dostęp do Zatoki Bengalskiej a nowobudowana infrastruktura drogowa ułatwi handel eksportowy przedsiębiorcom malajskim. 

- Fragment wypowiedzi Ministra Rozwoju na dorocznej konferencji podsumowującej działania Ministerstwa. 

W związku z chęcią decentralizacji państwa i równego rozwoju wszelkich regionów wchodzących w skład Federacji Malajskiej powstał pakiet programów federalnych, które mają zachęcić przedsiębiorców, lokalne firmy, a także największe koncerny do inwestycji prywatnego kapitału zarówno w wsparcie kolonizacji publicznej jak i inwestycje w świeżo skolonizowane prowincje. 

Pierwszym z nich jest ulga podatkowa dla wszystkich firm, które przeniosą część lub całość swojej działalności do prowincji Dżakarta lub Medan. Ma to zachęcić zarówno mniejszych przedsiębiorców jak i duże koncerny do przeniesienia swojej produkcji do nierozwiniętych prowincji. Ulga pozwoli przez dwa lata podwoić wysokość odliczanych wydatków inwestycyjnych na środki trwałe w nowych prowincjach. Czyli każdy wydany Lew Singapurski(1 Lew=1 $PNW) będzie policzony dwukrotnie w rozliczeniach księgowych dzięki czemu ostateczny podatek dochodowy do zapłacenia będzie dużo niższy niż normalnie by był. 

Drugi program ma zachęcić zwykłych mieszkańców Federacji Malajskiej, a także wszystkich mieszkańców całej Azji, Australii i Oceanii poprzez wprowadzenie 50% ulgi na podatek dochodowy od osób fizycznych (czyt. PIT) dla tych, którzy zobowiążą się przyjechać do świeżo skolonizowanych prowincji, i będą odprowadzać ten podatek w odpowiednich urzędach skarbowych w Medan i Dżakarcie przez najbliższe pięć lat. 

//Więcej info na Tfie @VegetaZen
Odpowiedz
#6
2154

Minister rozwoju ogłosił, że rząd Federalny postanowił przeprowadzić stosowną inwestycję w kolonizowanej prowincji Semarang i alokować część kapitału z budżetu państwa na rozwój budownictwa mieszkalnego. Nowe mieszkania mają przyjąć zarówno obywateli Malajów jak i emigrantów, którzy przybędą do Federacji w poszukiwaniu nowego życia, wolności a także godnej pracy na Malajach. 

Inwestycja w mieszkalnictwo w prowincji Semarang.
Odpowiedz
#7
2154 

Drodzy obywatele Federacji Malajskiej. W roku 2152 wymagaliście ode mnie ustąpienia z urzędu Premiera po incydencie na Morzu Żółtym. Wdaliśmy się w bitwy, które nie podobały się nikomu w naszym kraju. W wyniku kilku bitew nie ucierpiał żaden obywatel Federacji Malajskiej. Dzięki odpowiedniej polityce naszego rządu żaden przedsiębiorca Malajski nie ucierpiał finansowo na tym konflikcie. Został wprowadzony system ulg podatkowych dla tych, którzy stracili kontrahentów, który w pełni zrekompensował ich straty przerzucając je na budżet państwa. W wyniku Pokoju Manilskiego  zyskaliśmy zapewnienie wolnego i bezpiecznego handlu w południowo-wschodniej Azji, a także uzyskaliśmy prawo do skolonizowania zachodniej i centralnej Jawy, co już tak naprawdę uczyniliśmy. 

Porozumienie Singapurskie uregulowało bezsensowne embargo nałożone na nasz kraj przez Borneo i do tego pozwoliło na podpisanie umowy handlowej z tym ekologicznym krajem. Dzięki tej współpracy nasze rezerwy zaopatrzenia i paliwa będą stale rosnąć i będziemy przygotowani na wszelkie niedogodności. 

Dodatkowo na Sumatrze powstanie park narodowy ufundowany przez Borneo. Będzie on skupiał się na dbaniu o niezwykle cenne florę i faunę górzystych rejonów Sumatry w prowincji Padang. 

Nasza polityka kolonizacyjna doprowadziła do gwałtownego rozrostu naszego terytorium, które urosło niemal dwukrotnie od początku kadencji mojego rządu. Nowe prowincje to tereny do odbudowy, keynesiści lub komuniści wydaliby setki milionów na ich rozwój. Pieniądze na to pozyskaliby z dochodów ludzi pracujących! Dlatego my idziemy na przekór temu systemowi gospodarczemu. Każdy kto przybędzie do nowoskolonizowanych prowincji dostanie ulgi podatkowe, które zachęcą go zarówno do zainwestowania swojego kapitału w tych miejscach a także do zainwestowania swojej pracy. Zarówno inwestorzy jak i pracownicy uzyskują ulgi podatkowe! Pracując w Federacji Malajskiej zostanie wam więcej w kieszeniach, różnice zobaczycie na waszych kontach oraz obniżonych kosztach administrowania środkami publicznymi. 

Dzięki słynnemu na całą Azję "Modelowi Singapurskiemu" staliśmy się największym eksporterem dóbr podstawowych, potrzebnych notabene każdemu państwu, na świecie! Nasza roczna produkcja tych dóbr mogłaby spokojnie zaspokoić zapotrzebowanie społeczeństw sześciu państw dzisiejszej Azji! Tylko w tym momencie cztery inne państwa kupują od nas dobra podstawowe.

Korzystne umów handlowe pozwoliły nam uzyskać dostęp do zagranicznych surowców przemysłowych. Dzięki temu na Sumatrze powstały dwa Centra Przemysłowe, które sprawiają, że dobra wytwarzane przez obywateli Malajów jest jedną z największych, ale i najwydajniejszych produkcji na świecie. Żeby osiągnąć nasze wyniki inne państwa musiałyby mieć dwa razy więcej ośrodków przemysłowych! Singapurska Giełda jest najaktywniejszym centrum finansowym świata, to na niej dokonuje się największej ilości transakcji. Jest to też miejsce, w którym wzmacnia się Singapurski Lew, który jest walutą rozliczeniową. Jeśli ktoś chce kupić tam cokolwiek to wcześniej musi właśnie kupić Lwy, które dzięki temu się umacniają! 


Federacja Malajska także udziela się charytatywnie i nasi wolontariusze ruszyli do zniszczonej wojną Palestyny. Chcemy, aby ludzie dotknięci wojną i rozgrywkami między totalitarnymi władcami jak najmniej odczuli negatywne skutki ich działań. 

Nasz kraj się rozwija i prze bardzo mocno do przodu. Jednak wymagaliście ode mnie ustąpienia. Ustąpię z urzędu i przeprowadzimy nowe, przyspieszone wybory. Zostawiam kraj bez jakiegokolwiek konfliktu. Zostawiam kraj bogatszy, większy i bardziej rozwinięty niż przed tą kadencją. Długie lata prosperity są efektem mojej polityki dlatego od razu ogłaszam, że pozostaje w polityce i dalej będę przewodził koalicji FRM - KPM, która znów razem wystartuje w wyborach parlamentarnych w 2155 roku.

@VegetaZen
Odpowiedz
#8
2155

Zgodnie z zapowiedzią Premiera Federacji Malajskiej ustąpił on ze swojego urzędu i wraz z parlamentem uchwalili termin nowych wyborów parlamentarnych, które mają odbyć się w połowie roku 2155. Na rok przed tymi planowanymi zgodnie z konstytucją Malajów. Stało się tak, ponieważ obywatele Malajów wymagali tego od obecnie urzędującego Premiera.

Do wyborów stanęło łącznie 17 partii politycznych działających na terenie Federacji Malajskiej, ale tak naprawdę tylko kilka z nich ma szansę przekroczyć próg wyborczy i wejść do parlamentu.

Koalicja rządząca od kilku kadencji Front Rozwoju Malajów - Malajska Partia Kapitalistyczna to zdecydowany faworyt. Jednak wielu ekspertów mówi, że konflikt z Xiaomi i Wolnymi Portami może sprawić, że ich dominacja nie będzie tak wielka. Wybranie tej opcji gwarantuje pozostanie na obecnie obranej ścieżce, która prowadzi do wzrost znaczenia Federacji Malajskiej na arenie międzynarodowej. Gwałtowny wzrost i okres prosperity, w którym wciąż jest kraj jest w dużej mierze właśnie ich zasługą.

Muzułmańska Partia Malajów to wybór większości muzułmańskich mieszkańców Federacji. Wciąż mówią o wprowadzeniu wielu ograniczeń wolności, szczególnie kobiet, które ponoć wynikają z Koranu. W medialnej wojnie przedstawiają głównie zmiany światopoglądowe a nie merytoryczne. Często mówią też o transferach pieniężnych przekrzykując się ich wysokością z Chrześcijanami z ChBS.

Chrześcijański Blok Socjaldemokratyczny to katolicka odmiana MPM. Ich program opiera się na prezentowaniu światopoglądu oraz sum transferów pieniężnych, które mogliby skierować do ludu pracującego. Opowiadają się za silnym aparatem państwowym, który najpierw zbiera wysokie daniny a potem się nimi dzieli z biednymi mieszkańcami. 

Trybuna Ludowa w swojej kampanii postanowiła atakować poprzedni rząd co rusz publikując kolejne afery. Taktyka rodem z Polski XXI wieku. Zbierają poparcie rybaków i wielu internetowych śmieszków, którzy uwielbiają memicznego wąsa lidera partii - Leshhka Vallenssy. 

Who wins? Who's next? You decide! Epic Rap Battles of History!
Odpowiedz
#9
Pomimo fatalnych sondaży formacja premiera Putraya odniosła zwycięstwo z minimalnie gorszym wynikiem niż w poprzedniej kadencji. Rządowa koalicja FRM-MPK poparła ponownie premiera Putraya.

Wynik wyborów:
Front Rozwoju Malajów - 32%
Malajska Partia Kapitalistyczna - 30%
Trybuna Ludowa - 18%
Muzułmańska Partia Malajów - 12%
Chrześcijański Blok Socjaldemokratyczny - 8%

//+5 KP
Odpowiedz
#10
2156

Pierwszy rok nowej kadencji parlamentu jest mocno promowany przez ogólnonarodowe media a także wiele organizacji niezależnych działających na terenie Federacji. Nie obyło się także bez plakatów w największych fabrykach kraju. 

// Reżimową propaganda 30 KP lub 10 KP i 40 mln. +1 stabilności.
Odpowiedz