XVIII edycja PNW - pytania koncepcyjne
Tak na kolejne edycje wydaje mi się, że spoko pomysłem by było uzależnienie liczby wymaganych punktów reputacji w NPC do zsatelizowania go od jego potencjału, albo dodać jakieś punkty, które zależą od różnicy potencjałów? (coś na zasadzie, że jak nasze państwo ma 2x tyle WP co NPC to mamy 1pkt wpływów za free), bo sensownym wydaje się, żeby łatwiej było zpuppetyzować 1 prowincjowe państwo, które gdzieś tam po wojnie powstało, niż takie pełnoprawne państwo, które porzucił gracz.
Odpowiedz
2 PP -> Stabilność: +1 stabilności, +10 KP, +1 reputacji (niedostępne dla krajów totalitarnych)

czy to jest boost dla demokracji czy zasada sprzed zmiany zasad o KP
Odpowiedz
To było jeszcze przed zmianą zasad, w oryginale.
Odpowiedz
(2020-06-01, 20:40)Fanatyk napisał(a): 2 PP -> Stabilność: +1 stabilności, +10 KP, +1 reputacji (niedostępne dla krajów totalitarnych)

czy to jest boost dla demokracji czy zasada sprzed zmiany zasad o KP

booost... kiedy ja to uzyję, jak nie mam kiedy stawiać centrów przemysłowych i finansowych? :/
Odpowiedz
Gacuch, ciekawa propozycja, ale nikomu nie będzie się chcioało.

2 PP w stabilność pozostaje niedostępne dla totalitaryzmów.
Odpowiedz
Czy reputacja jest tylko do NPC? Czy np. łatwiej przekonać społeczeństwo/klikę do wypowiedzenia wojny takiemu państwu (czyli mniej KP, mniejszy stabhit)?
Odpowiedz
chyba tylko do NPC
Odpowiedz
W sumie możemy uznać że atak na państwo o dobrej reputacji to dodatkowy stabhit, a o fatalnej trochę mniejszy.
Odpowiedz
Bojowe wozy piechoty^ - pozwala tworzyć piechotę zmechanizowaną III - 30

Jest ! na grafice a w tekscie nie ma wyjasnien
Odpowiedz
Pomyłka Gacucha. Niech ktoś.
Odpowiedz