Turniej szachowy o puchar PNW
#1
Hej, na discordzie było kilku chętnych ale tutaj będzie chyba łatwiej zebrać konkrety - padła propozycja turnieju szachowego, więc zapraszam do zapisów. W związku z tym, że jeden lubi jak mu cyganie grają, a drugi jak mu buty śmierdzą, to robimy oddzielnie zapisy na korespondencyjne i blitz:

Lista chętnych:

*Korespondencyjne:
  • Richtus
  • Prehi
  • Gacuch
  • Fogler
  • Millenium

*Blitz:
  • Richtus
  • VZ
  • Gacuch
  • Fogler

Proponuję granie na Lichess. Co do blitza - chętnych proszę o sugestie co do konkretnego tempa (rapid skreśliłem z listy, bo wątpię żebyśmy znaleźli 4h na turniej). Ja ostatnio grywam 3+2 i myślę że spoko, ale się dostosuję. Z blitzem trzeba będzie też obgadać termin ale to jak już się wyklaruje lista zainteresowanych.
Odpowiedz
#2
Ja tu i tu.
Odpowiedz
#3
Obojętnie
Odpowiedz
#4
Mnie też zapiszcie. Nie ma znaczenia na co
Odpowiedz
#5
Mam zamiar równolegle zorganizować dwa turnieje, także rozumiem że "obojętnie" znaczy "zapisz na oba". Zapisy do piątku 15.01, potem rozsyłam zaproszenia do korespondencyjnego i umawiamy termin na blitz.
Odpowiedz
#6
O cholera, lichess nie daje opcji robienia turniejów szachów korespondencyjnych xD Na chess.com taką opcję mam, nie spodziewałem się jej braku.
To teraz pytanie: chcecie zostać na lichess i robimy to w pojedynczych grach, czy macie/zrobicie konta na chess.com? Dla mnie to drugie byłoby znacznie wygodniejsze, na lichess będę chyba musiał sam liczyć Buchholza w razie czego. Niezależnie od tego proponuję takie reguły: gramy każdy z każdym dwa razy (raz białymi, raz czarnymi), tempo: dwa dni na ruch, sugerowana opcja gry: towarzyska (ale możecie grać rankingowo jeśli chcecie, jeśli zostaniemy w wariancie gier pojedynczych na lichess).

@prehi, @Gacuch, @Fogler

Uwaga proponuję termin na blitz: wtorek 19.01 godzina 22:30, tempo 3+2, czas trwania: 45 min (czyli w tym czasie gramy tyle gier ile się uda), bez żadnych berserków, arena streaks'ów itp. Żeby robić to sprawnie, to proszę wbić do klubu: https://lichess.org/team/pnw
Na apce pokazuje mi, że mogę zakładać turniej prywatny normalnie, na kompie mam że tylko dla członków klubu, więc chyba lepiej tak.

Termin ok? Pytania?

@Gacuch, @Fogler, @VegetaZen2
Odpowiedz
#7
Dla mnie spoko, konto na chess.com mogę zrobić, whatevs
Odpowiedz
#8
No to ja z Blitza odpadam. Dla mnie za późno.
Za to korespondencyjne czasowo pasują mi idealnie xD
Odpowiedz
#9
może być na chess.com, na lichess też musiałem założyć by pograć Tongue
Odpowiedz
#10
@Millenium, jak ten termin ci nie pasi, to zaproponuj inny - ja zwykle jestem do godziny 22 w pracy, albo zajęty.
Odpowiedz