Dziennik Zakrapiany Rumem
#2
[Obrazek: a74029a916796.png]
Gdy przygotowywałem okręt do wypłynięcia z Czerwonych Ziem, dotarły do mnie wieści z Port Crowland. Córka legendarnego kapitana Balfoura podobno wdała się w kolejną miłosną kabałę. Tym razem na jej drodze do serca (bądź rozporka) pewnego mężczyzny stanął jej dawny kochanek: Pete Girly, który jest zdecydowanie zbyt przystojny, jak na pirata. Wieść niesie, że próby przekonania Ministra Bezpieczeństwa Federacji do wycofania się z tego miłosnego trójkąta spełzły na niczym. Za rok w Port Crowland stoczy on pojedynek na śmierć i życie z Tawni. Ta diablica podczas walki wpada w legendarny szał, który przyniósł chwałę jej ojcu - "Czarnemu" Haroldowi Balfourowi, zatem wielce prawdopodobne jest, że podczas pojedynku Tawni odetnie jego śliczną główkę od reszty ciała! Uznałem, że powrót na Isla Cruces nie ma aktualnie sensu, więc wyruszyłem w podróż na wschód Uttary.

Żeglując przez Upalne Morze, byłem świadkiem niecodziennego wydarzenia. Brazylijscy rybacy zostali zaatakowani przez morskie potwory! Zdałem sobie sprawę jak wiele szczęścia mieliśmy - z uwagi na brak ciężkiego uzbrojenia mojego okrętu, mogliśmy łatwo paść łupem krakenów albo smoków morskich. Nawet brazylijskie niszczyciele były połykane w całości przez te monstra. Gdy obrałem kurs na północ, kierując się ku wybrzeżom Imperium Helgan, skąd dochodziły niepokojące wieści, napotkałem statki rybackie pod banderami Freie Arbeiter Union. Sztab tego państwa nie zapewnił połowom odpowiedniej eskorty uzbrojonych okrętów, więc kompromitująca porażka Niemców mierzących się z morskimi bestiami, nie powinna nikogo dziwić. Mnie bardziej dziwił fakt, iż rząd FAU nie upomniał się o los swoich pobratymców w Imperium Helgan, a pomoc tym biedakom musiały zapewniać inne państwa. Postanowiłem nocą przybić do brzegów Shinovaru i zbadać sytuację Niemców rzekomo dyskryminowanych na terytoriach zarządzanych przez tajemniczych Helgan.

Jako pierwszy wyskoczyłem z szalupy na podmokłą plażę. Do Shinovaru przybyłem, by jak najszybciej odnaleźć drogę do miasta Vekta, gdyż doszły mnie słuchy, iż Autokrata Mael Radec postanowił niejako „sprzedać” swoich niemieckojęzycznych obywateli Imperialnej Federacji Rosyjskiej! Szybko okazało się jednak, iż do tej specyficznej transakcji nie dojdzie z dwóch powodów. Po pierwsze władzę w Imperium Helgan przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Helgan, która umieściła Autokratę w jego rezydencji, gdzie miał przechodzić „leczenie”. Człowieka, który dobił targu z Rosjanami spotkał jeszcze gorszy los – został on po prostu rozstrzelany, co niejako przekreśliło wszelkie zabiegi dyplomatyczne przez niego podejmowane. Lotnisko w Vekcie zostało zamknięte przez WROH, jednak rosyjskie samoloty transportowe wysłane po Niemców i tak nie miały możliwości dotrzeć do celu, gdyż zostały zestrzelone przez myśliwce nieznanego państwa podczas przelotu nad nieskolonizowanymi jeszcze prowincjami górskimi. Śledztwo w tej sprawie trwa, lecz na razie nie możemy mówić o żadnych konkretnych ustaleniach poza deklaracjami woli współpracy ze strony władz AMAT-u oraz… Dystryktu Yolombo, który z przyczyn geograficznych wydaje się być naturalnym podejrzanym sprawcą całego zamieszania, jednak nikt nie ma odwagi im tego oficjalnie zarzucić. Katastrofa lotnicza pogorszyła relacje polsko-rosyjskie, a dyplomaci tych państw toczą tak zwaną dyplomatyczną "wojnę wizową", która lada dzień może przerodzić się w otwarty konflikt zbrojny.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dziennik Zakrapiany Rumem - przez el roberto - 2021-11-02, 19:55
RE: Dziennik Zakrapiany Rumem - przez el roberto - 2021-11-15, 18:40
RE: Dziennik Zakrapiany Rumem - przez el roberto - 2021-11-29, 15:34
RE: Dziennik Zakrapiany Rumem - przez el roberto - 2021-12-22, 16:32
RE: Dziennik Zakrapiany Rumem - przez el roberto - 2022-01-12, 12:23
RE: Dziennik Zakrapiany Rumem - przez el roberto - 2022-01-28, 10:59
RE: Dziennik Zakrapiany Rumem - przez el roberto - 2022-03-01, 13:54
RE: Dziennik Zakrapiany Rumem - przez el roberto - 2022-04-21, 09:55
RE: Dziennik Zakrapiany Rumem - przez el roberto - 2022-06-13, 13:03